29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-09-04 11:32:06 Edukacja

15 września o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu odbędzie się prelekcja dr Kornelii Lach pt. "Obrzędy i zwyczaje ziemi raciborskiej". Wstęp wolny.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (3): "Obrzędy i zwyczaje ziemi raciborskiej" w bibliotece Strony: 1Dodaj komentarz
~sarna1 (2012-09-15 14:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiem że to nie popularne,ale chyba każda gospodyni przynajmniej na niedzielę potrafi zrobić domowy makaron,karmenadle, czy roladę i modrą kapustę.Ja tego nauczyłam moje córki oraz wnuczki bo nie ma to jak domowy makaron. No,a upiec chleb to nie taka sztuka przy obecnych udogodnieniach.Trzeba tylko chcieć,a nie być wygodnym.

~Ślązak (2012-09-12 10:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pani Lach życzyłbym opamiętania, być może stopień naukowy dr może być nie do uratowania.??? Najzwyklejszy "Sąd  Historii" oceni; czy obrządki i zwyczaje na Ślasku, to zwyczaje niemieckiej kultury !!!  Pani dr pozwoliła sobie w swojej pracy naukowej na kłamstwo, jakoby to dzięki Jej tłumaczeniu z  "niemieckiego", Ślaskich zwyczajów, znalazły się w wiedzy o regionaliach, jakoby w pierwotnej gwarze Ślaskiej ich nie było???. Podobne insynuacje zaserwował Wawoczny, w odniesieniu do pieśni Ślaskich, jakoby Roger - Niemiec je napisał??? Ostatecznie opamiętał się gdy dotarły do Niego, wydania polskich pieśni Ślaskich napisane przez Romana Masarczyka, zatem potem napisał, że Roger pieśni te tylko zebrał? P..Lach jest o tyle młoda, że dla Nie historia zaczyna się od czasów, gdy Jej ojciec był w Wehrmahcie a Jej jeszcze na świecie nie było ! Takich pseudo historyków, tudzież regionalistów w Raciborzu jest więcej, ale skoro p. Lach chce coś publicznie głosić to musi to być prawda, bo za głoszenie nieprawdy w kodeksie karnym jest przewidziana kara.

~Hmm (2012-09-10 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oooooo,została tylko prelekcja..Któz to teraz piecze chleb,albo robi swojski makaron,albo kluski co niedzielę?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog