29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-09-17 12:30:52 Archiwum zapowiedzi

Słuchaj na www.mittendrin.vdg.pl

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (44): "Die Deutsche Stimme aus Ratibor" Strony: 1 2Dodaj komentarz
~DomingoFef (2016-11-24 12:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Don't hesitate! Decide to buy this T-shirt now and your strong characteristic will be claimed!
Click for info:

https://goo.gl/rhFSe3

Thanks

~jednym i drugim (2010-07-02 05:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_1ScreenShot058.jpg

~jednym i drugim (2010-07-02 05:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_3ScreenShot047.jpgODPREZCIE SIE !upload/small_3ScreenShot048.jpg

~K t (2010-07-01 11:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do TK człowieku prymitywny,pytasz po co DFK i dlaczego w Niemczech nie ma Polonii?? Ano Tutaj i w Raciborzu Niemcy są u siebie w domu a oceniając realia  są lojalnymi wobec Polski. Polacy zaś na Śląsku /podpuszczani przez -Pan wie kogo/dopuścili się nielojalności wobec  suwerennego Państwa i zbrodniczo inicjowali taki mały DRANG NACH WESTEN.na rzecz innego /polskiego / Państwa Jaka  to była krótkowzroczność,  wbrew mądrym Polakom w tym Piłsudskiemu liczyć na ugodowość poplebiscytową !  W Niemczech zapanował zbrodniczy nazizm a burdy /bo przecież nie „powstania” / śląskie rozjuszyły ten już wystarczająco  bestialski  hitlerowski system. A więc  t.zw.polskość naŚląsku i początkowo duża dla niej wolność - to w porządku. Ale czy „działalność” Korfantego i np Arki Bożka /nota bene ochotniczy żołnierz cesarza niemieckiego/ w swej charakterystyce jest choć podobna do funkcjonowania DFK ?????     DFK na Śląsku ? to - zakazać.Takie jest Twoje rozumowanie godne Neandertalczyka ale rodem znad Wisły Gdyby „Polacy” na Śląsku zachowywali taką lojalność w Niemczecch jak DFK dzis w Polsce, to nie miałbyś o czym gadać .Poucz się syneczku historii!

~buba (2010-01-09 13:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

chopy wy mocie dobrze *** w tych glowach

~Hanys z krwi i kosci (2010-01-09 09:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do T.K.... ciebie synku tez doma zodyn nie rozkazuje pojakymu ty mosz godac i czytac, a ta ogromno rzesza polokow w niymcach to przewaznie ludzie z pochodzyniym i ci nie majom potrzeby wlyzc do jakes ta polskej verajny bo my nie poto spier.....li z tego zgoralizowanego slonska. A jak ktosik mo tynsknota za polskom to niech pakuje kofry i wraco , granice som offen.

~T.K. (2009-09-20 21:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

70 lat po zakończenie wojny. Ta ludność pochodzenia niemieckiego która chciała pozostać tu w Raciborzu, we własnym domu i na ziemi swoich przodków mogła to uczynić. W okrfesie międzywojennym rozmawiali chętnie w gwarze śląskiej lub w j. polskim chociaż urzędowym był niemiecki. To prawda , że po wojnie  zw2alczanol niemiecki na tych ziemiach. Al.e teraz jesteśmy w3 innej sytuacji p;olitycznej i międzynarodowej. Po co więc domaganie się nazw niemickich, utrzymywania
DFK czy uznawanie mniejszości niemieckiej , własnego radia w Raciborzu i wydawanie róznych czasopism w j.niemieckim
skoro Ci sami ludzie doskonale znają polski?
Dlaczego ogromna rzesza Polaków mieszkających w Niemczech nie molże doczekać się utworzenia mniejszości narodowościowej - polsk,iej w Niemczech? Radio tu prezenrtowane dla ludności przybyłej na te tereny wydaje się być środkiem germanizacji . Bez n iego by się obyło. Wszyscy znamy j. polski i nim się posługujemy także w domu.. Dzisiaj po wejściu do Unii Europejskiej nie jest to już p;otrzebne.. Niech inni , którzy robią ionteresy w naszym kraju lub przyjeżdząją tu , uczą się również j. p;olskiego . Co to za dyskryminacja?

~szperaz (2009-09-20 06:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

">Wtorek, 15 września (06:19)
<p class="articleLead">Na Górnym i Dolnym Śląsku powstaje coraz więcej inicjatyw promujących niemiecki, a zwłaszcza pruski okres w historii obu regionów, co nie tylko stanowi instrumentalne traktowanie historii, ale jest niezgodne z naszym interesem narodowym - ocenia "Nasz Dziennik".
<div class="articleText">Walka o prawo do wywieszania na stadionach transparentów z napisem "Oberschlesien" (Górny Śląsk), powracanie przez lokalne samorządy do poniemieckich nazw pod hasłem dekomunizacji czy pojawiające się coraz nowe pomysły z dziedziny kultury na eksponowanie niemieckich akcentów - wylicza gazeta tylko cześć inicjatyw wpisujących się, świadomie lub nie, w działania idące ku podkreśleniu odrębności Śląska od Polski

~serfer (2009-09-20 06:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<div class="tytul_newsa">Sąd: NPD musi zdjąć antypolskie plakaty</div>
<div>
<div id="right_top" class="right_top">Skrajnie prawicowa niemiecka partia NPD musi zdjąć swoje antypolskie plakaty wyborcze rozwieszone w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. W opinii sądu administracyjnego wyższej instancji w Greifswaldzie, spełniają one kryterium podżegania do nienawiści narodowej - poinformowała w sobotę rzeczniczka sądu. </div>
</div>
<div id="bottom" class="bottom">Werdykt ten oznacza anulowanie poprzedniego orzeczenia sądu administracyjnego, który nie dopatrzył się podżegania do nienawiści narodowej w plakatach z hasłami m.in. "Zatrzymać inwazję Polaków!".
Na początku września NPD rozwiesiło ponad 50 antypolskich plakatów m.in. w miejscowości Loecknitz. Ich usunięcie nakazały służby</div>
<div class="bottom">TAK SIĘ ODWDZIĘCZAJĄ Z MIEJSCA W SEJMIE, TABLICE DWUJĘZYCZNE, MSZE W JĘZYKU NIEMIECKIM, LOKALE GDZIE SP[OTYKAJĄ SIĘ I FUNKCJONUJĄ PO SWOJEMU NO I RADIO ,,GŁOS Z RACIBORZA,,</div>

~szperacz (2009-09-16 07:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Serfer,, zacytował tekst z prasy krajowej i podał żródło! Czym za tym naruszył regulamin m o d e r a t o r z e? Czyżbyś był przedstawicielem RAŚ lub mniejszosci niemieckiej na terenie powiatu raciborskiego?
RAŚ - Ruch na rzecz autonomii Ślaska.

~serfer (2009-09-15 07:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~cyc (2009-07-05 20:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wpis narusza regulamin forum

~Adolf (2009-06-29 12:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja pidole!!! aa wy skad?? zz rzeszy?? wypierd... mi stad!!!

~asik (2009-06-29 06:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byście se przestali tu wadzić. Lepiej olewać gupio godka i robić swoje.

~olo (2009-06-28 21:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wpis narusza regulamin forum

~Racibor1 (2009-06-28 18:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Też jestem stąd, a tego co tu niżej plecie (optami), niech śmieciara, obojetnie, polska czy niemiecka, jak najszybciej zmiecie  bo to rynsztokowe typy, niby nie faszystowskie, a jeszcze gorsze bo to smrodlawe śmieci, takich w UE jest wiele, ale wolałbym aby oczyścić UE, aby mogła być wspólna.

~Optami (2009-06-28 14:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do polski Slazok.To co tu opisujesz to sa najprostrze prymitywne plotki i *** ktora tam gdzies kiedys slyszales a teraz ty je wyolbrzymiasz.Albo jestes juz za stary albo staroswiecki.Ale masz prawo takim byc. To juz w normalnej sielankowej ludzkiej spolecznosci tak bywa i sie praktykoje nic strasznego i tyle !Ten tego nazywa chadziajem , werbusem , konusem, ten inny tamtego znowu krzyzakiem,hitlerowcym,szwabem. No i co az takie to straszne?Taka wielka krzywda sie dzieje?U nasw niemczech tez wyzywaja sie wzajemnie niekturzy ruznie- Kortoffelfresser Auslender, pimok,rucksackdeutsche, polake , itaka , Kammelentreiber , jugol, itp.Sa to normalne nieoficjalne wyzywanki ktore z humoren traktojemy i z ktorych sobie mniej czy wiecej nikt nic juz nie robi chociaz sa wszyscy niemcami posiadaja obywatelstwo niemieckie . I wszyscy jestesmy narmalnymi dobrymi sasiadami ,pracujemy czasami o ruznej narodowosci , kulturze i wyznania ww jednym zakladzie w jednym miescie i w jednym tak wspanialym kraju w ktorym demokracje wolnosc,walnosc slowa , wyznania , tolerancja jest zeczywiscie praktykowana i zywa.Na Patriotyzm patrzy sie u nas raczej zwielka rezerwa i politowaniem jest oznaka zacofania oraz fanatyzmu , ktore kiedys a jeszcze i teraz wlasnie wakorzystywane swiadomie przez niektorych politykow(np.waszychKaczynskich) prowadzi do wywolywania wasni , wrogosci i wojen.Razem wzieci nazywamy sie juz EUROPEJCZYKAMI, EUROPEJE.A to czy ktos jest polakiem niemcem,szwedem czy wlochem nie ma juz u nas zadnego znaczenia to wlasna osobista prywatnosc ktora innych nie obchodzi i tez nie powinna obchodzi.W taki wlasie sposob budoje sie demokracje zgode i pokoj. Wktorym benda mogly zyc spokojnie nasze dzieci .Ale tego trzeba sie uczyc i wprowadzac codziennie w zycie a szczegulnie u was w polsce jeszcze wam duzo brakuje,A wiec badzcie nareszcie Europejczykami z prawdziwego zdazenia a dajcie spokuj radiu: Die Deutsche Stimme aus Ratbior jego sluchaczom i wspulpracownikom.Troche umiarkowania i zyczliwoci.

~polski Ślązak (2009-06-25 21:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A przypominam, że przed wojną nasi niemieccy, kochani bracia nazywali Ślązaków wasserpolackami, pogardzali za kiepską wymowę. Dziś wielu z potomków tych wasserpolacków, co to hitlerowskiej niemczyzny mieli dosyć, działa  w mniejszości, być może gada do mikrofonu w radiu, które wzbudziło tu kontrowersje.

~polski Ślązak (2009-06-25 20:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jakbym powiedział, że moja rodzina nie pochodzi zza Odry, z rybnickiego, tylko stąd. Twoje teorie polegną? Bo tak naprawdę nie jest ważne, czy miałeś dziadka w Wehrmachcie, czy też był tzw. chadziajem. Ważne, by być człowiekiem. A tego człowieczeństwa Wam - cycu i Slonzaku - brakuje. Podobnie myśleli mieszkańcy Śląska, którzy dali się omotać hitlerowskiej propagandzie, głosowali na Hitlera, a potem błąkali się po ZSRR szukając "przestrzeni życiowej". Nie dostrzegacie w swoim myśleniu nienawiści do inności. Bo jeśli tak, to jest to pierwszy krok, by kijem przywalić jakiemuś chadziajowi. Potem Arabowi czy Turkowi, co to jakiś bar w Raciborzu prowadzi. Tego pragniecie? A jeśli chodzi o przybyszów ze wschodu to nie szukaliby oni nowych siedzib na zachodzie, nie zostawiali by swojego heimatu (tak, dla tamtych ludzi ziemie utracone były małą ojczyzna, zamieszkiwaną od setek lat), gdyby nie niemieckie dążenia do budowy III Rzeszy. Siedzieli by sobie do dziś w polskim Lwowie czy Stanisławowie. Przyznaję, że komuniści dokonali na Śląsku wiele złego. Ale nie zapominajcie, że teraz można godać, po nimiecku się modlić, czy rzykać po śląsku, zakładać stowarzyszenia i wyśpiewywać w języku Goethego na spotkaniach dziadków w DFK. Nikt tego nie zabrania. A dzieje się to wszystko w Polsce, a nie w Niemczech.

~cyc (2009-06-25 18:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brawo Slonzok  Brawo  ! SUPER!!! tak wlasnie z tym Bezczelnym chadziajskim pakiem trzeba postepowac im ciezko teraz do tego sie przyzwyczaic ze juz w Raciborzu-Ratibor nie maja nic do meldowania . Skonczyly sie ich kargulowe dobre czasy kiedy na naszym slasku robili co chcieli i jak chcieli ! Poltonie - my slozoki radzimy wam pyski na klotko ogon pod dupa i cicho siedzic,jak chcecie miec skora na brzuchu A jak sie wam nie podaba ta droga wolna nikt was tu w Raciborzu sila nie trzyma won z wami za Odre do polski.Ale tam was wasze swojaki tez nie chca .Bo wiedza z jakich to wlasnie plugawych gniazd sie wywodzicie . Potomkowie Szabrownikow , komunistow , kretaczy ,nierobow i zlodziei.Ktorzy nas przez tyle powojennych lat gnebili.

~cyc (2009-06-25 18:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brawo Slonzok ! Brawo Kolekcjoner ! SUPER!!!  tak wlasnie z tym Bezczelnym chadziajskim pakiem  trzeba postepowac im ciezko teraz do tego sie przyzwyczaic ze juz w Raciborzu-Ratibor nie maja nic do meldowania . Skonczyly sie ich kargulowe dobre czasy kiedy na naszym slasku robili co chcieli i jak chcieli ! Poltonie - my slozoki radzimy wam pyski na klotko ogon pod dupa i cicho siedzic,jak chcecie miec skora na brzuchu A jak sie wam nie podaba ta droga wolna nikt was  tu w Raciborzu sila nie trzyma won  z wami za Odre do polski.Ale tam was wasze swojaki tez nie chca .Bo wiedza z jakich to wlasnie plugawych gniazd sie wywodzicie . Potomkowie Szabrownikow , komunistow , kretaczy ,nierobow i zlodziei.Ktorzy nas przez tyle powojennych lat gnebili.

~Slonzok (2009-06-25 17:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

polski Ślązak wiem ze takie jak ty przylazly zza Odry . Z rybnickiego przewaznie . Co ma sluchanie muzyki aus Ratibor z tym calym wojennym Scheißem . Wojna skonczyla sie 64 lata temu a te polskie wieczne gledzenie o martyrologii  idzie nam juz wszystkim auf den Sack .  Lubicie sie jako naród wprost w tym plawic  . Kiedy nie otworzysz TV jak nie jakas rocznica i wiecznie latanie ze sztandarami to jakas parada . Dla was jest to Racibórz a dla nas Ratibor und das ist gut so !!!!!!!!!!!!!! Nas gnebiliscie tutaj 50 pare lat tym drzistaniem o piastowskich  ziemiach i innych duperelach, ciezkich walkach o Raciborz itd  . Teraz jestescie w EU i nagle oczy wam sie otwarly ze tutaj tez sa inni niz wy Polacy . I co nagle szoku dostaliscie czy jak albo paniki ze moze zas przyjdziemy i wam wasze " piastowskie ziemie " szabla odbiezemy ??? Nie ma obaw nasze Leopardy juz stoja  w waszych koszarach ale " niestety"  Hoth i Guderian juz nie zyja .
Kolekcjoner jak slysze takie nieudolne pieprzenie o Erice Steinbach to mysle , ze czytasz jeszcze ciagle Trybune Robotnicza albo za duzo sluchasz Konusa I  tegu Pisiora Krótkiego zwanego  na zachodzie kartoflem .  Typowe dla ciemniakow ze strachem w portkach . A nuz ta Steinbach tu sie zjawi i nam to cudownie zaniedbane miasto zabierze  .  Bez obaw . Kazdy kto mieszka w EU ma równe prawa i nie musimy wiecznie my poslugujacy sie  dwoma jezykami tu na tej ziemi  przed wami klaniac i prosic o cokolwiek . MY JESTESMY U SIEBIE I TO OD WIEKÓW !!!!!!!!!!!!

~kolekcjoner (2009-06-25 12:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pyzaty! O  hełmach to Ty nie masz zupełnie pojecia, M-16 I M- 18  były g ł ę b o k i e  i  różniły się znacząco , choćby uchwytami na przyłbice, których M-35 I  M-40 juz nie miały. I nie rżnij głupa, bo po I-ej wojnie św. Wasze magazyny wojskowe zostały p r z e j ę t e i faktycznie, nawet polskie wojsko ich używało. Ale kaski motocyklowe  stylizowane na M-35 i M-40 obwożone demonstracyjnie, są formą Waszych resentymentów do czasu, które o d e s z ł y i już nie powrócą! Czasu, który był odrażajacym i potępionym przez cały cywilizowany świat,czasu, który pokazał najmroczniejszą twarz niemieckiego militaryzmu! Z takimi odrażajacymi symbolami  tamtego czasu, mogą obnosić sie tylko osobnicy Twojego pokroju, karmionymi prawdami o ,,polskich obozach koncentracyjnych,, itp Zresztą po co ta ,cała dyskusja, jak za słuchacza ma się wychowanków E.Steinbach! Ale przynajmiej, dowiedzieliście się, jakie jest nasze zdanie na takie postawy - o d r a ż a j ą c e!

pyzaty (2009-06-25 09:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibor1: jeżeli wiesz, że nastąpiło naruszenie prawa, to udaj się biegusiem na komisariat. Policja już dobrze będzie wiedziała, co dalej z tym zrobić.
Tropiciele "faszystowskich" hełmów: wrzućcie sobie na luz, bo nic nie zdziałacie w tej sprawie. Hełmy podobne do tego zamieszczonego na zdjęciu były używane tamtym okresie czasu w różnych armiach, również w Polskiej.
Hełm tego nieszczęsnego motocyklisty wyraźnie różni się od M35 i M40, bardziej przypomina M16 lub M17 używane między innymi przez nasze wojsko.
Pewnie następnymi insygniami, jakie będziecie tępić będą motocykle z koszem, bo przecież też się źle kojarzą.

~polski Ślązak (2009-06-24 19:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wstyd, że takie przygłupy jak Slonzak szerzą nienawiść. Ja jestem polskim Ślązakiem. I jestem z tego dumny.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog