29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-03-07 13:41:15 Edukacja

13 marca o godzinie 17.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej przy ulicy Długiej 9 będzie można wysłuchać prelekcji dr Norberta Miki pt. "Rozwój gospodarczy Raciborza w średniowieczu i epoce nowożytnej".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): Norbert Mika o rozwoju gospodarczym Raciborza Strony: 1Dodaj komentarz
~osservatore (2016-03-18 16:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Miałeś Pan bardzo dużo czasu, władzy, kasy, okazji, by Racibórz ,,uszlachetniać,, .
teraz : "Ostał Ci się ino sznur" !

~osservatore (2016-03-18 16:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Mika, miałeś baaaaaaaaaardzo dużo czasu, władzy i podobnych okazji, by Racibórz ,,uszlachetnić,,.                            "Ostał Ci się ino sznur" ...

~kropka (2016-03-13 21:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Posłuchaj tan. Ja nawet w Polsce nie mieszkam. Wychowuję dzieci bez religii i uczę by być dobrym człowiekiem. Napisałem, że to co robi Odnowa mi się nie podoba, ale z szacunkiem odnoszę się do osoby NM. Czy to tak trudno pojąć?

~tan (2016-03-12 16:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tan do kropka. Powiedz człowieku, czy według Ciebie pan NM naprawdę nie tworzy nowej religii i czy naprawde ma prawo  ZWALCZAĆ  lub kaperować  ludzi wierzących/ np. katolików?/.  Taki kryształowy jest w tym zakresie pan NM ? Dziwna jest ta Twoja logika ! Rozumiem,że jesli doznałeś "dobrodziejstwa" wejścia w układy NM, to tak myślisz, ale nie rób z nas przy tej okazji  durniów. Nie być adoratorem działalnośći pana NM nie oznacza,że nie mamy zdania i rozumu !

~kropka (2016-02-18 21:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żeby być przywódcą w stadzie - trzeba mieć ku temu skłonności. Jakiekolwiek by one nie były. Panu Norbertowi na pewno się to udało. Szacunek za tę zdolność. Nawet żeby manipulować - też trzeba umieć. Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek religii, sekty, orientacji czy poglądów. Żadna z religii nie powinna być upubliczniana oraz negowana i przede wszystkim wmuszana. To co robi Odnowa jest po prostu złe.

~tik (2016-02-17 20:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie byłem na prelekcji Pana NM, ale przypuszczam,że  mogło być feinie a nawet mądrze. Ale czy to aby nie zasłona dymna na prowadzenie działalności na rzecz spustoszenia umysłów młodych ludzi w zakresie ich przekonań rel.. ?
Nie wszystko złoto co .....

~luźne myśli (2014-06-29 10:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale tu nienawiści na tym forum,szok !Zrozumcie jedno:Obojetnie kto by był u władzy to nic nie zmieni.Taki jest układ.Nie trzeba po każdym sprawującym jakąś funkcję społeczną "jechać".To po prostu ich rola,coś tam powiedzieć,zwołać jakąś komisję itp.Najlepsze jest to,że ta niby władza myśli,że oni tam czymś rządzą.To leci samo tak jak jest.Szczególnie w tym naszym państewku.Jak ktoś chce to niech zgłosi do następnych wyborów swoją kandydaturę i po wyborach znów się po nim będą "wozić".Taki impas.Śmiać mi się chce jak czytam,że ten to, a tamten to.To wszystko ruchy robaków w beczce smoły.NIC Z TEGO NIE BĘDZIE.Niech sobie "rządzą"

~J.J (2014-06-29 09:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie moge naprawde gdzie nie zajrzysz w regionie to MIKA,MIKA I ... A gdzie czas na pisanie wypocin dla Pana Mandrysza i Lepczynskiego? ok zone zostawiles dla wyzszych idealow ale tak naprawde na imie ma mlodsza ,ladniejsza Pani Ewa, jej tez trzeba poswiecic czas i wskakiwac jak koziol gorski na 4pietro. Kogo obchodzi? Juz mowie Czlonkow kosciola w ZORACH, i to byloby na tyle! Tak jak pisza przedmowcy daj se na luz !

~syf (2014-05-16 07:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie rozumiem jak mu nie wstyd! Wszyscy w mieście wiedzą o jego sekciarskiej działalności, a on dalej pcha się ku ludziom. Uważajcie na niego! On naprawdę jest niebezpieczny - wiem coś o tym...

student1963 (2014-05-15 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

i do średniowiecza nawet nam daleko

~śmiechu warte (2012-03-12 10:24)
Ocena: 1 + | - Cytuj

Pan Mika o rozwoju gospodarczym Raciborza czyli jak wprowadzić nową formę pańszczyzny- moje doświadczenia z grunu wspónoty?!

~kibol (2012-03-11 20:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wierni się zlecą jak muchy do ..... - o  chyba przesadziłem :))

~Cati (2012-03-10 06:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo dziękuję portalowi za tę informację, bo moja animatorka na herbatce chyba zapomniała nam ją przekazać . Z wielką radością udam się zobaczyć i posłuchać. Mam nadzieję, że przybędzie grono miłośników średniowiecznego rozwoju Raciborza zwłaszcza z Sosnowca, a może i innych miast. To są naprawdę oddani miłośnicy "średniowiecza", oni wprowadzają średniowiecze w życie i to jest piiiiiękne (jak mawiał klasyk). Mi się do tej pory średniowiecze kojarzyło z ciemnością, a tu taka jasność nastała. To jest nowe średniowiecze, nasze, Raciborskie, niech się cała Polska, ba, cała Europa i Świat uczą.

~Średniowiecze ... (2012-03-09 19:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PO wraca do Raciborza. A może ,,WIELEmożny WIELEbny,, PO preLEKCJI coś EFEKTYwnego zaPROPONUJE ...
Wszak wieloLETNIM ,,radnym,, a i  ZNACZĄCYM ,,MISJONARZEM,,... jest !

~hmmmm! (2012-03-09 16:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kogo obchodzi ten rozwój poza tym ,,apostołem,, żenada!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog