29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-06-21 08:27:15 Wiadomości

To słowa z testamentu śp. ks. prał. Stefana Pieczki, które we wtorek, 19 czerwca przypomniał ks. prał. Jan Szywalski, podczas mszy św. w 21. rocznicę śmierci, odprawionej w klasztorze Annuntiata.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (8): "Chciałbym jeszcze żyć..." Strony: 1Dodaj komentarz
~Do Refleksyjny (2012-06-24 11:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Masz rację.Dla mnie ks. Pieczka to był ktoś wielki swoją wiedzą,stosunkiem do drugiego człowieka, znajomością języków, pobożnością, tolerancją, pracowitością zarówno w sprawach duszpasterskich jak i gospodarczych.To dla mnie prawdziwy autorytet
godny naśladownictwa. A teraz media kreują różnych celebrytów którzy
swoim życiem pełnym wzgardy dla innych,niekompetencją,antyspołeczną postawą i egoizmem mają  nam imponować?

~Refleksyjny (2012-06-23 10:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Już 21 lat upłynęło od śmierci ks.prał. Pieczki. Kiedy odchodził Miał zaledwie 58 lat.Można by rzec : żył krótko i intensywnie.
A my ? Muszę się głęboko zastanowić, czy coś dobrego czynię dla innych
jak ks. Pieczka czy też jestem wielkim samolubem?Czy wyłącznie kocham siebie? Sprubój i Ty odpowiedzieć na to pytanie.

~Parafianie z Niemiec (2012-06-22 10:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Serdeczne życzenia i podziękowania dla ks.Prałata Szywalskiego.

~Parafianin (2012-06-22 10:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aby zobaczyć film archiwalny trzeba w dziale Religia kliknąć na tytuł
"Uczczą pamięć...". Do tej zsapowiedzi jest dołączony ten film.

~do parafianina (2012-06-22 06:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podaj link do tych filmów na portalu bo nie umiem ich znaleźć

~Wierny (2012-06-22 05:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobrze, iż KIK pamięta ciągle o swoim współzałożycielu i opiekunie  duchownym.To był wielki kapłan na miarę naszych czasów.Skromny, mądry, pracowity, znajdujący czas dla każdego. Opiekun nas , internowanych w 1981,  kapelan Solidarności, odważny kapłan. Władze ówczesne się z nim liczyły.Wiele też zrobił dla parafii w sferze
duszpasterskiej i  gospodarczej.Jego zasługi dla  ziemi raciborskiej można by tu wymieniać bez końca.Rzeczywiście - proboszcz 100 lecia.;

~Apostata (2012-06-21 18:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pamiętam ks. prałata Szywalskiego jeszcze z czasów kiedy byłem katolikiem. Księże Janie 100 lat i błogosławieństwa od Boga Najwyższego. Pozdrawiam. :)

~Parafianin (2012-06-21 18:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To był wspaniały kapłan i proboszcz.Nigdy go nie zapomnimy.Dobrze, że pokazujecie na tym portalu filmy z jego ostatniego roku działalności przed śmiercią.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog