29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-05-23 14:15:55 Listy do redakcji

List adresowany do przedstawicieli lokalnych środowisk opiniotwórczych oraz członków, sympatyków i wyborców NaM.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (212): List otwarty Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO Strony: 1 … 3 4 5 6 7 … 9Dodaj komentarz
~Jan O. (2008-05-26 14:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czytając ponizsze komentarze można by dojść do wniosku, że kryją się pod nimi sami specjaliści od lokalnej polityki z panaceum na raciborskie bolączki w kieszeni. A politycznych inicjatyw, alternatyw czy innych tworów nacechowanych świeżością i skutecznościa jak w mieście nie było tak nie ma. Poza inicjatywą młodych ludzi z Naszego Miasta. Co z wami wszechwiedzący krytykanci. Może czas się ujawnić i zaproponować coś lepszego, niż NaM. A może tylko na krytykanctwo i dekadencję was stać ignoranci.

~bob (2008-05-26 12:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jak widzę kolejną inicjatywę Myśliwego, top przypominają mi sie słowa Oleksego: "oluś zawsze był krętaczem i to małym krętaczem. za co się wziął to spier...olił. I to zjednoczenie lewice też spier..oli". Czyż nie tak będzie panie Robercie?

~czytający (2008-05-26 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie autorze listu, czy wie Pan, że puszczenie w ruch pociągu, bez możliwości jej zatrzymania zaskutkuje tylko i wyłącznie jego wykolejeniem, prowadzących ten pociąg nazywamy kolejarzami, a osoby z wykolejonego pociągu nazwiemy wy…….. Widać, ze chęć spowodowania katastrowy dla jego pasażerów, jest większa, niż możliwość zdrowego dojechania do celu, a to niestety góruje w tym wzniosłym dziele jak wyżej napisano.

~Etyk do ??? (2008-05-26 11:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moim zdanie czepia się Pan zwyczajnie, Panie psorze (doktorze). Jak widac po Pana wpisie, znajomość szczegółowa (zawodowa) zasad pisowni i interpunkcji nie czyni Pana lepszym człowiekiem oraz mniej złośliwym i bardziej obiektywnym obserwatorem. Mimo nauki i wykształcnia ulega Pan jak niewykształcone chamy własnym frustracją i pod pozornienicniemówiącymi pytajnikami uzewnętrznia Pan swoje urazy do ludzi. Nie ładnie.

~Do !!!!! (2008-05-26 08:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co masz na myśli mówiąc- poważni ludzie? W Racku są sami poważni. Małe/wielkie miasto. Pewnie piszesz o tzw. myślicielu, buahaa, niech padnę. Mój drogi - w małych miastach każdy kto czyta coś więcej niż giełdę ma o sobie specyficzne , nieco przerysowane mniemanie. Dlatego , choć jako dr psycholoigii działałem w SK w m. in. w polityce , nie pcham się w szeregi jakże wykształconych społeczniaków z SRC. Nie chcę się wk...

~!!!!!! (2008-05-26 07:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Oto kolejni karierowicze" Mógłbyś A.K. wymienić jeszcze poprzednich a najlepiej wszystkich w tym mieście? No i oczywiście prosze o nazwiska także tych "doświadczonych i przygotowanych"? Podziel się swoją tajemną wiedza, niech ludzie wiedza na kogo maja głosować. Nie daj się prosić A.K.

~!!!!!! (2008-05-26 07:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ty to jesteś A.K. głuchy i ślepy jak pień. Wystarczy zobaczyć jacy ludzie tworzą NaM i łatwo sięprzekonać, że oni juz od wielu lat w swerze społecznej własnie, kulturalnej i gospodarczej robią w tym mieście bardzo dużo, więc nie są to młodzieniaszki bez doświadczenia tylko poważni ludzie, którzy wiedzą czego chcą w życiu.

~A.K. (2008-05-26 07:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oto kolejni karierowicze rządni władzy już próbują nas przekonać iż będą najlepsi w przyszłych władzach samorządowych. Nie dajmy się obałamucić. Tu trzeba ludzi doświadczonych, przygotowanych odpowiednio, przedkładających dobro społeczne nad własne. Pokażcie najpierw co potraficie także w sferze gospodarczej i społecznej. Liczą się efekty a nie obiecanki cacanki.

~studentka (2008-05-25 21:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co prawda nie znam się na polityce i nie jestem Wam w tym znaczeniu pomóc, ale pozwole sobie odpowiedzieć tu na zadane pytania: twórzcie listę samodzielnie, grupujcie się, ale nie z RS2000, ani nikim kto z nimi zagra, na prezydenta - czyba najlepiej Pana Panie Robercie (to Pan wszystko ciągnie, to Pan powołał PO i po Pana odejściu ono w Raciborzu upadło), na starostę... kogoś kogo na razie u Was nie ma. Na pewno wesprę NaM swoim głosem, a jak będzie trzeba to jakimis skromnymi środkami kasowymi

~Sympatyk (2008-05-25 21:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odsyłam do haseł pozytywizmu, chyba mam prawo odwoływać się do wiedzy maturzysty. To nie ja układałem program dla szkół, (służba drugiemu człowiekowi, śłużba czynem)to są treści uniwersalne. "wrotki" rozwodzi się, dla zwodzenia, jakby nie pojął, że na mieście mówi się też o tym, co ludzie robię dobrego, a nie mówią o tym, co ktoś napocił w publikatorze.

~??? (2008-05-25 18:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ww. a nie w/w Panie psorze... od paru lat zresztą! Czyżby Pan o tym nie miał czasu usłyszeć? Za dużo polityki i walki a za mało czasu na samodokształcanie...

~nosa (2008-05-25 18:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"..otwieram lodówkę, a tam NaM?!"Wy jakieś dyżury macie przy tym artykule?Zastanawiam się:Ile teraz kosztują korki z angielskiego? A ile może dostać nauczyciel WoSu za korki..Czy w ogóle nauczyciel WoSu może sobie dorobić po godzinach?Niech ktoś rzuci pomysł.Skoro NaM ma super kandydatów na radnych to po jakiego grzyba teraz się tym egzaltuje.Halo!Najbliższe wybory są za rok,ale do Europarlamentu.Czyżby Robert..E!Pewnie nie,ale..:)

~wrotki (2008-05-25 17:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

centrum kocimi łbami, raz pomysł na budowę stacji benzynowej, później galerii handlowej, najpierw odbudowa basenu, później kompleks mieszkaniowy. Nikt nie ma funkcjonalnej wizji miasta, wszystko dzieje sie przypadkowo, dzięki koniunkturze budowlanej. Bez jasnej koncepcji rozwoju, bez okr. priorytetów, będzie tak dalej.

~wrotki (2008-05-25 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie wiadomo czy ugrupowanie x, y, z uważa że lepiej posiać żyto  czy owies, czy lepiej budować ścieżki rowerowe czy drogi...itp.... Czy lepiej z ogródków działkowych w centrum miasta zrobić galerię handlową, skatepark, muzeum rolnictwa, Central Park, osiedle itp. Nikt sobie tego pytania nie zadaje bo "nie czas na to", podejmuje się akcyjne działania nie współgrające ze sobą, np. promocja turystyki przy kaleczeniu centrum paskudną architekturą, tworzenie planów ścieżek rowerowych przy wykładaniu

~wrotki (2008-05-25 17:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie należy, wyborcy mają prawo krytykować, podobnie inne ugrupowania - a ci, którzy program ułożyli mają go skutecznie i przekonująco obronić. Owszem, do tego potrzebna wiedza, wiedza, wiedza, praca, praca, praca. "Czasu sporo na naukę i plany" - zgadza się, ale coś mi się wydaje że sugerujesz tym, że można z tym poczekać. Tym czasem czasu nie sporo a wystarczająco by intensywnie pracując i ucząc się (od dziś) stworzyć sensowny program dla miasta, nie mylić z programem wyborczym. Do dziś nie

~wrotki (2008-05-25 17:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z tego co się orientuję, to i nie tylko w stowarzyszeniach ale i niektórzy w wielkim biznesie na wysokich stanowiskach. Tak więc potencjał mają tylko trzeba go wyeksponować, trzeba się specjalizować i udowadniać że ma się wiedzę, że sie ją zdobywa, bo udowodnianiem "żem dobry" niewiele ugrają. Do uli - i oby tak właśnie było, oby były takie dyskusje. Obawy o podkradnięcie programu są raczej niedorzeczne, no chyba że się go powiesi na słupie bez podpisu. O krytykę programu też się martwić nie

~wrotki (2008-05-25 17:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

walczyli bolszewicy, Kaczyńscy i wszyscy inni "zbawiciele" świata i co z tego wyszło? To sprawa NaM czy zechcą być kolejną armią  mającą zbawić raciborzan czy zespołem fachowców, stale się rozwijających, ku korzyściom dla miasta. Nie siła (Armia) a wiedza są dziś środkiem do skuteczności i jeśli tę drogę będą wybierać politycy, coś może i z tego będzie.

~wrotki (2008-05-25 17:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

rolę postępowego kleru - mgliste i niezrozumiałe są tu Twoje wywody. "Armia młodych raciborskich wolontariuszy czeka czeka na wsparcie w ich działaniu." Kto na kogo czeka księża na polityków, czy odwrotnie, nie rozumiem kompletnie co masz na myśli. Z resztą nie sądzę by mglista idea "walki ze złem" miała być tą ideą, która przyświeca nowym politykom, bo dziś to za mało, nikt na "walkę ze złem czy walkę z układem" się dziś nie nabiera. Ani to dobre hasło wyborcze ani metoda działania. Ze złem

~wrotki (2008-05-25 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sympatyku Twoje pierwsze posty w tym temacie były w miarę zrozumiałe, kolejne - bardzo mgliste: Lont zauważa słusznie - działają i to całkiem nieźle w innych stowarzyszeniach. Czy Twoim zdaniem "pokazywanie się" to właśnie ta nowa jakość władzy? Toż "pokazywali" się i pokazują inni Lokalni Wielcy Politycy, co nie świadczy wcale o ich możliwościach. Wielu NaMowców działa przecież prężnie w swoich organizacjach, a nie żadnych jak je nazywasz "kolesiowskich". Nie odpowiedziałeś mi na to pytanie o

~Sympatyk (2008-05-25 11:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie pojąłeś (lont) istoty zmiany w sposobie realizacji celu. O działalności niektórych z MAN-u mam się dowiadywać, nie z portalu, ale od ludzi na mieście!!!

~ula (2008-05-25 11:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Takie mi$ki i inne komentujace oczekuja na ponad dwa lata przed wyborami gotowego programu wyborczego od NaM. Przeciez to kpina. Chłopaki i tak moim zdaniem zbyt wczesnie oznajmiaja swiatu ze sa gotowi do zawodów, bo wielu wykorzysta to przeciw nim. A propozycje i programy, jesli maja miec ceche prawdziwości, a nie naciągactwa, będa wykuwały się w toku dyskusji. Czasu jeszcze całkiem sporo na nauke i plany.

~Sympatyk (2008-05-25 10:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wrotki, pyta o rolę postępowego kleru?, oczywiście, jak najbardziej celowe, chociaż nieliczne. W tym mieście jest tyle samo dobra co i zła, NAM musi wydobyć to istniejące dobro i zacząć je propagować. To nieprawda, że działalność charytatywna nie popłaca, naturalną potrzebą jest czynić dobro, tu rola parafii i kleru. Armia młodych raciborskich wolontariuszy czeka czeka na wsparcie w ich działaniu.

~lont (2008-05-25 10:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sympatyku - poczytaj sobie na stronie www.nam-raciborz.pl profile niektórych członków. Spora część z nich działa w różnych stowarzyszeniach nieobsadzonych przez kolesi, mają kontakty z ekspertami z zewnątrz itp. Oczywiście muszą jeszcze więcej pracować, ale są na dobrej drodze.

~Sympatyk (2008-05-25 10:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dość trudno sobie wyobrazić zmiany w RAC-u, bo taką mamy pamięć, tak było dotychczas. Nie omija ten problem również NAM-u,  jeśli nie zaczniecie pokazywać się w różnego rodzaju akcjach stowarzyszeń, ale tych, które dotychczas nie zostały obsadzone przez "kolesiów", to łasica będzie miała rację. Zrobi sie z tego wydłużona akcja wyborcza a ludzie - wyborcy, pozostaną w domach. NAM musi się zdobyć na twórczy wysiłek, by pobudzić wyborców! Jak to zrobić?, wydobyć autorytety i z nimi czynem do ludzi.

~NaMiestnik (2008-05-25 09:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A w jaki sposób dowiedział byś się o istnieniu młodych ludzi którzy chcą coś z mienić w Naszym mieście gdyby nie ta "reklama"?? No ale racja zawsze można iść zagłosować na kogoś bo fajnie się nazywa;)

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 3 4 5 6 7 … 9
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog