29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-05-23 14:15:55 Listy do redakcji

List adresowany do przedstawicieli lokalnych środowisk opiniotwórczych oraz członków, sympatyków i wyborców NaM.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (212): List otwarty Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO Strony: 1 2 3 4 5 … 9Dodaj komentarz
~wiadro (2008-06-03 20:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Powiedz wprost hmm o co chodzi z tą władzą, bo ja nie kumam. Mam wrażenie, że oceniając ludzi z NaM chcecie mierzyć ich swoja miarą: Jak ja chętnie bym się nawet nieuczciwie nachapał to pewnie im tez o to chodzi. Otóż zapewniam, ze chodzi o coś zupełnie innego, ale dla niektórych forumowiczów jak widać pewne wartości, to zbyt niedostępna abstrakcja.

~hmm (2008-06-03 14:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wykorzystać wypracowany przez nich kapitał społeczny..NIE WIERZE, ze takich ludzi nie ma w NaM-ie!!..choćbyście waszą działalnośc ubrali w najlepsze słowa..i właśnie takich ludzi się boję..właśnie dlatego nie ufam..idealiści w Polsce nie mają po prostu szans..miejmy nadzieje, ze kiedys sie to zmieni

~hmm (2008-06-03 14:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie wierze, że celem nam-u jest tylko wprowadzenie kilku radnych..nie o pozycji radnego pisałem myśląć o "prywatnych korzyściach" z którymi nie wiąże tylko spraw materialnych...wszyscy wiemy o co chodzi..istnieje cały szereg pozamaterialnych korzyści związanych z władzą..  chciałbym wierzyć w istnienie "społecznych pasjonatów" i rzeczywiście w Raciborzu są ludzie, których można by tak nazwać..(myślę o panu panie Piotrze Dominiaku:))myślę jednak, że szybko wokół nich znajdą się ludzie pragnący

~bolek (2008-06-03 14:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ponizsze do Wojtka M.

~bolek (2008-06-03 14:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zwykly raciborzanin to ma jedną czwartą tego co Lenk. A Ci co wyjechali to od zarobku muszą odliczyć wiele droższy wikt i opierunek na obcej ziemi oraz spaprane życie rodzinne. I zapewniam Cię, że w raciborskim raju gospodarczym z Kauflandami i Billami skończył się dobry okres dla sklepikarzy. Gdyby kazdy zarabial 7 tys na reke, to nie zamknietoby tyle punktów w ostatnim czasie. Wiec te 7 kawlkow to całkiem sporo, szczególnie dla byłych i obecnych nauczycieli, którzy pchaja sie na stolki.

~radny (2008-06-03 12:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dieta radnego to 190 zł za obecność na posiedzeniu komisji w radzie miasta (każdy radny jest w 2 komisjach) i 390 zł za obecność na sesji. Nieobecni nie dostają diety. Oto i całe profity z pełnienia mandatu radnego. Wszystkim życzę. Szczęść Boże.

~Wojtek M. (2008-06-03 12:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mówimy oczywiście o oficjalnych uczciwych pensjach. Nieuczciwi politycy pewnie znajdą sobie inne, mniej oficjalne źródła dochodów, ale tego na razie nikt nikomu nie udowodnił w tym mieście więc nie ma co gdybać. Zastanów się Ale czy faktycznie to łakomy konsek dla ludzi wykształconych i przedsiębiorczych biorąc pod uwage argumenty Dominiaka, do których jeszcze kilka można by dorzucić.

~Wojtek M. (2008-06-03 12:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeczytaj sobie Ale dzisiejsze Nowiny Raciborskie. Jest artykuł o pensji prezydenta. Robert Myśliwy ma rację. Prezydent dostając 7000 zł na rękę ma mniej niż zwykły raciborzanin zbierajacy jagody w Norwegii lub szparagi w Niemczech. O spawaczach, kolejarzach, nauczycielach i urzednikach w Danii, Holandii, czy Francji juz nie wspomnę, bo oni maja dwa razy tyle co pierwszy obywatel tego miasta. To niecałe 2000 euro. Zwykły sklepikarz w mieście wyciągnie dwa razy więcej niż Lenk, czy Hajduk.

~Ale (2008-06-03 11:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale już dieta prezydenta lub starosty to kąsek łakomy. I niech mi tu żaden idealista nie zaprzecza.

~Piotr Dominiak (2008-06-03 08:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A kwota 700 zł nie jest warta tego, żeby stać się celem publicznych inwektyw, łatwo rzucanych zza anonimowego nicka. A jeżeli dla kogoś jest to suma, dla której warto okłamywać ludzi, to ja z kimś takim nie chce mieć nic wspólnego. I jak na razie na szczęście nie mam.

~Piotr Dominiak (2008-06-03 08:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

L.K. widać, że nie wiesz o czym piszesz. Prowadząc działalność społeczną zawsze wkłada się w to sporą część prywatnych pieniędzy. Dla osób będących społecznie wrażliwymi pasjonatami, którzy mają dość urzędniczo-rajcowskiego betonu , który przeszkadza w prowadzeniu firmy, stowarzyszenia, organizowaniu imprez artystycznych, sportowych czy realizowaniu innej działalności społecznie użytecznej, to wierz mi, że potrzeba wprowadzania zmian nie dotyczy własnej kieszeni.

~L.K. do młodej (2008-06-03 08:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Błądzisz .To dieta w wysokości ok. 700 zł. miesięcznie co dla młodych nauczycieli,lekarzy jest dużo a dla Pana Myśliwego też. Problem nadal istnieje. Jestem przekonany ,iż większość kandydujących sugeruje się równioeż korzyściami materialnymi. Skąt twoje stwierdzenie , że radny 600 zł. wydaje na telefony służbowe, Pokaż mi takiego radnego.

~młoda (2008-06-03 07:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A.K. - nie rób śmiechu człowieku! Dieta Radnego to około 600 złotych. Chyba nie myślisz, że Ci młodzi, normalnie zarabiający ludzie będa walczyć o kilka złotych, które mogą zarobić bez problemu gdzie indziej. Takie pieniądze to są może atrakcyjne dla emerytowanych nauczycieli, studentów czy lumpów. Ale jak widac - kazdy ocenia po sobie. Według mnie 600 zł to przeciętny rachunek telefoniczny związany z realizowaniem fukcji radnego. Radni dają czas, wiedzę, doświadczenie itp. niech nie dopłacają!

~L.K. (2008-06-03 07:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Młodzi ze Stowarzyszenia "Nasze Miasto" to czym się chwalicie juzw artykule jest dziecinadą. Ilość plakatów , banerów i.t.d. to śmieszne. Nam potrzeba do władz ludzi kompetentnych, doiświadczonych którzy już w swoich środowiskach coś pokazali i nadal załatwiają konkretne sprawy dla społeczeństwa.Obiecanki, cacanki mieliśmy przed wyborami P.O. i Donalda. A teraz co konkretnego z tych obiecanek zrobili. Niszczą z nienawiści to co zaczęto załatwiać za poprzedniego rządu a sami nie mają lepszych

~L.K. (2008-06-03 07:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekaw jestem czy Ci wszyscy którzy deklarują publicznie troskę o rozwój swego miasta twiertdząc , iż zrobią to w nowej radzie , chcieli by kadydować gdyby funcje radnego sprawowane były społecznie bez diet ?

~łasica (2008-06-03 07:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

pewnie by kradł długopisy, bo wszystko, co miało większą wartość zostało już rozparcelowane pomiędzy pewne osoby, zarówno rzeczy materialne jak i niematerialne...

~? (2008-06-03 06:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hmm a jakie prywatne korzyści masz na myśli?

~hmm (2008-06-02 16:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

być może na was zagłosuje, bo chyba nie ma lepszych od was...ale szczerze mówiąc i tak wam nie ufam. podejrzany jest dla mnie każdy kto chce się angażować w polityke a zwłaszcza ktoś młody...sam się zastawiam co zrobić, żeby zmienić tą nie tylko moją nieufność..nie mam pomysłu:(żyjemy w jednym wielkim pacie..nie ufam nawet sobie..sam kiedy myśle o zaangażowaniu w polityke nie mogę się uwolnić od myśli o prywatnych korzyściach..i nie wierze, że wy takich nie macie..

~Tadeusz W. (2008-06-02 15:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myśliwy na prezydenta! To mówiłem ja, Tadek.

~ (2008-06-02 13:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

~brawo (2008-06-02 07:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No, no gratulacje!!! Jestem mile zaskoczony postawą młodych ludzi w Raciborzu. Jeśli chodzi o poziom zorganizowania to ocena wyróżniająca ode mnie. Inne ugrupowania i organizacje daleko za wami. To daje nowe nadzieje na zmiany.

~Do KonradG (2008-05-30 16:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To był tzw. tekst sponsorowany. Stowarzyszenie NaM zapłaciło sobie za tą publikację w Informatorze, podobnie jak płaci za wszystkie swoje przedsięwzięcia reklamowe.

~Olo (2008-05-30 16:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chłopaki z NaM po prostu ostro naparzają do przodu zostawiając z tyłu osłupiałą konkurencję.

~KonradG. (2008-05-30 16:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziś wpadła mi w ręce Gazeta Informator Raciborski. Na ostatniej stronie widnieje powyższy list stowarzyszenia Nasze Miasto. Portal sponsoruje takie teksty, czy RSS NaM zapłaciło sobie za tę publikację?

~do S.K. (2008-05-30 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Masz rację. Pozostań nadal wierny swojemu patronowi z Wileńskiej.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 … 9
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog