29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2005-11-28 00:00:00 Książki

Drugi numer "Almanachu Prowincjonalnego" zyskał dzięki samej prezentacji sporo walorów. Do kolejnej już publikacji - tym razem dotyczącej włoskich podróży, wspomnień o Papieżu i zawierającej tekst Ryszarda Kincla, zachęcić miał przygotowany wieczór artystyczny. Piękna muzyka, poezja, refleksje...

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (271): Almanach Prowincjonalny, odsłona druga Strony: 1 … 4 5 6 7 8 … 11Dodaj komentarz
~AP (2005-12-08 13:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A-F podziękuj też praprzodkom, którzy Racibórz ulokowali na tyle fatalnie, że niestety są to peryferia nie tylko województwa ale także kraju... Niestety to samo by było gdyby przenieść granicę państwa w okolicy Nędzy. Wtedy Racibórz byłby peryferiami Czech ;)

~A-F (2005-12-07 22:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moi drodzy możemy za obecny stan w naszym mieście podziękować tylko spółce Wojnar&Company a także obecnym prezydentom. I warto by sobie uświadomili, że do nich jest skierowane biblijne: MANE, THEKEL, FARES!!!!

~A-F (2005-12-07 21:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Już tyle razy internauci dawali do zrozumienia, że nasze miasto się nie rozwija z powodu nieudolnej władzy i zachwalało radnych Rybnika (sam bardzo często to robiłem)i wnerwia mnie jak taki jeden z drugim z Rybnika wypisuje o wyższości Rybnika a sąsiadów traktuje jako społeczność gorszej kategorii, której zafajdanym zadaniem jest kupowanie tylko w Rybniku. Przypomnij sobie Dżejmsie i ktosiu z Rybnika jak było na początku i na innych komentarzach związanych z rozwojem Rybnika i zacofaniem SRC!

~jaro (2005-12-07 07:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wybrali sobie na włodaży specjalistów, a nie (tak jak u nas)ludzi zainteresowanych jedynie partykularnym interesem, czy dobrem. Dość tej zazdrości i waśni, bo i po co nam to. Miłość, pokój, braterstwo.

~jaro (2005-12-07 07:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pomimo faktu, że sam jestem raciborzaninem, to jednak widzę, że niektórzy moi ziomkowie w straszną popadli frustrację. Ludzie, ziomkowie raciborzanie opanujcie się! To nie wina sąsiadów z Rybnika,że mają to, co mają (jakiś tam, czy inny sklep). Rzeczywiście niektórych nabrzmiała duma została tu naruszona, bo im się powodzi lepiej niż nam. Mnie osobiście też jest przykro, że inwestycje podobne do tych w Rybniku omijają Racibórz, ale to nie powód, aby napadać na rybniczan. Jedyna ich wina, że ....

~Mirek G. (2005-12-06 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakbym widział Kargula i Pawlaka (bierz ile chcerz nikt ci tu wyliczał na palcach nie będzie,ale swojego ruszyć nie dam!!!)albo (sąd sądem,ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie)a najlepsze jest to (wróg,a wróg,ale swój,na własnej krwi wychodowany,po co szukać nowego wroga jak pod nosem znalazł się stary).Zgoda buduje,nienawiść rujnuje.Dość tych waśni,keine grenzen keine fanen i powiedzmy sobie Kargul podejdź do płota,jak i ja podchodzę.Ludzie przecież tu musiało się coś stać,MILICJAAAAAA

~Dżejms (2005-12-06 19:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No więc skoro Rybnik i Racibórz to to samo gówno, to miejcie Swoje problemy a naszymi się nie przejmujcie.

~Olo (2005-12-06 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dżejms - co do gówna to jest takie powiedzenie "Drzewa do lasu się nie nosi". Więc gówna nie musze do was wozić :)

~Dżejms (2005-12-06 14:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Huhu A-F cóż za odważna teoria. Czyli Rybnik dziękuję Raciborzowi, bo dzięki wam nastąpił rozkwit Rybnika. Oj ta wasza pycha i zazdrość już Nas męczy. Nikt Was tu nie zaprasza, spadać do opola na zakupy a nie z gównem na butach w kulture wchodzić.

~A-F (2005-12-06 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jakie to widziałeś reklamy z sąsiednich miast???? Gdyby nie ci co zapychają Twoje miasto i zajmują parkingi to by mieszkańcy Rybnika dalej trawniki strzygli krowami i owcami!!! Sądząc po Twojej ironicznej wypowiedzi śmiem wątpić czy "zawsze" miałeś dobre zdanie o sąsiednich miastach!.

~ktoś z Rybnika (2005-12-06 11:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak atakujecie nasze miasto, że u was wieszeją reklamy z Mediamarkt a jak będzie otwarcie to zjedziecie się z całego Raciborza i będziecie zapychać miasto i zajmowac miejsca na parkingu. nie ładnie ! ja zawsze miałem dobre zdanie o sąsiedich miastach i nigdy mi nie przeszkadały reklamy sądnich miast. To tylko świadczy o waszej kulturze !

~Tomasz (2005-12-05 15:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ale sobie Rybnik tym Media Msrktem reklame robi... Ponoc w pierwszym dniu spodziewaja sie nawet 20 tysiecy klientow. O Media Markt mowia wszyscy w szkole. Pisza o tym gazety regionalne i gledza w radiu 90. To tylko przyklad jak dobra inwestycja przy okazji reklamuje tez miasto. A to zwykly (chociaz renomowany!) blaszak. Co sie bedzie dzialo jak beda otwierac Plaze i Fokusa. Ja sie ciesze, ze w naszym regionie jest miasto ktore sciaga powaznych inwestorow i bede tam jezdzil czesciej

~Do AP (2005-12-05 15:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

AP, a Fudali ten list napisał niby w czyim imieniu? Oczywiście nie tylko w swoim, lecz wszystkich samorządowców subregioniu, którzy należą do związku o którym mowa jest w tym liście. Do związku należy również Racibórz!

~A-F (2005-12-05 12:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No proszę! Pare dni temu pisałem jak na ulicznych lampach jeszcze wiszą plakaty wyborcze do senatu Łukaszczyka z PO. Założyli ostatnio świąteczne lampiony na latarnie ale te wypłowiałe dziadostwo dalej wisi. I kto ma w takim mieście inwestować ( gdzie czas się cofnął i nikt nie ma zamiaru dbać o to miasto i o czystość?). Dziennie Osuch łazi koło tych latarni ale ma w dupie ład w mieście!!!

~A-F (2005-12-05 12:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wniosek jest prosty. Raciborski prezydent i reszta świty jest ma problemy z pisaniem, mówieniem, słuchaniem i patrzeniem. Nic nie widzi, nic nie słyszy, o żadnych problemach mieszkańców nie wie. A jeszcze chwilka i bedzie koniec kadencji więc po jaką cholerę się angażować dla miasta?. Taka jest mentalność naszego prezydenta O. i paru innych emerytowanych radnych.

~A-F (2005-12-05 12:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Łatwo to znajdziesz na rybnickiej stronie: <a target="_blank" href="http://www.rybnik.com.pl/index.php/biznes&pT=newsdetails2&sP=CONTENT_1,objectID,988162/CONTENT_2,refID,988162/COMMAND-LINKS,objectID,988162&L=pl">link</a>

~Chicko (2005-12-05 12:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

daj link, jesli mozesz

~AP (2005-12-04 20:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na rybnickiej stronie znalazłem ciekawy list prezydenta Rybnika do premiera. Sprawa dotyczy także Raciborza. List szalenie profesjonalny i szkoda, że nie podpisali się pod nim także inni samorządwocy z regionu.

~Raciborzanin (2005-12-03 12:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jedno jest pewne racibórz powoli ale konsekwętnie traci na znaczeniu (z przyzwoleniem UM) - polecam NR - "NIE POZWÓLMY SIĘ WYKLUCZYĆ" więc wina leży w raciborzu a nie w rybniku to w raciborzu radni obiecują dbanie o interesy miasta a potem chowają się jak myszy Odnośnie artykółu z gazety - być może lepiej dla raciborza byłoby przenieść się do woj. Opolskiego jak to było przed 1975r.   - czy też pozostać na odludziu woj.Śląskiego

~Mirek G. (2005-12-02 21:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do AP. Przecież ja wcale nie napisałem że się "dziwię", że w Raciborzu jest tyle rejestracji SR, odpisałem Dżejmsowi, na to że nie jest tak że"dla rybniczan Racibórz nie istnieje". Nie wciskaj mi kitu że wszyscy z Rybnika przejeżdżają przez Racibórz tylko tranzytem, albo że tylko u nas pracują.Więc z tego wynika że Racibórz więcej dla niektórych z was znaczy niż jak to ujoł Dżejms, bo daje im pracę,a to dziś rzecz najcenniejsza żeby mieć jakieś środki do życia.

~A-F (2005-12-02 14:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...między pośladkami ( zresztą nie on jeden)!!!

~A-F (2005-12-02 14:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A wracając do kwestii plakatów to w Raciborzu chyba czas stanął w miejscu i wciąż mamy kampanię przedwyborczą do parlamentu. Za co płaci się służbom porządkowym? a może ktoś powinien powiadomić pana Łukaszczyka z Platformy Obywatelskiej i jego komitet wyborczy by zdjęto wreszcie te afisze z ulicznych lamp!!!. Dlaczego miasto nie wyciąga, żadnych konsekwencji z tego?. Prezydent dopiero jak zderzy się z lampą to może zauważy co na nich wisi bo wydaje mi się, że ma to całe miasto gdzieś głęboko...

~ppp (2005-12-02 13:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To fakt że w Raciborzu brakuje sklepów ze starociami, filatelistyką, numizmatami, odlotowymi ciuchami a nawet sklepu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Ale tego nie załatwi nam przecież żadne centrum handlowe oferujące tzw. masówkę. Jest to raczej pole do działania dla naszych wiecznie płaczących kupców - nisza w której też jak sądzę można nieźle zarobić a przy okazji zaspokoić potrzeby pewnej grupy klientów.

~AP (2005-12-02 12:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mirek dziwi się, że tyle jest w Raciborzu rejestracji SR. Przecież ludzie się poruszają, jadą tranzytem czy przede wszystkim pracują w różnych miejscach- także w Raciborzu bo przecież jest to miasto różnorodnych zakładów pracy. Natomiast zgadzam się z poprzednikami, że jeśli ktoś chce kupić coś specyficznego lub jest wymagający - kier. na Rybnik jest obowiązkowy. Szukałem np. w R-rzu sklepu ze starociami - bez rezultatu. W Rybniku znalazłem takie trzy...

~ja (2005-12-01 22:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety- mimo, że Racibórz to piękne  i ukochane moje miasto to, muszę przyznać, że oryginalne rzeczy w dużym wyborze można znaleźć w Opolu, albo właśnie w Rybniku (choć osobiście nie darzę tego miasta sympatią)!

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 4 5 6 7 8 … 11
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog