29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-12-04 09:40:22 Listy do redakcji

Grupa mieszkańców Raciborza zaangażowała się w akcję obrony kasztanowców odmiany Baumana, które rosną w Raciborzu przy ul. Klasztornej. Zdaniem apelujących, drzewa nie są martwe [AKTUALIZACJA 12.12.13, godz. 21.25].

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (93): Apel o wstrzymanie wycinki kasztanowców Baumana Strony: 1 2 3 4Dodaj komentarz
~bezprawie (2013-12-05 09:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Każdy w tym miescie robi, co mu się podoba. Każdy, Prezydent wycina nad Odrą, jakieś stowarzyszenie na Klasztornej. Nie ma za grosz porozumienia i współpracy.

~okoliczna (2013-12-05 07:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drzew w Raciborzu ubywa a tu chcieli kolejne wycinać .Nie dobrze.Kasztanowce na Klasztornej nie wydaje mi się żeby były suche w okresie wegetacji tego roku.

~gorol (2013-12-04 22:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy ktoś może wie o co tu chodzi .Cały rok drzewa sa zielone i nagle ktoś chce je wyciąć?

~kwasiu (2013-12-04 22:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Komuś chyba zależy na drzewie opałowym być może bo drzewa te są dorodne .Przecież drzewa w lecie jeszcze nie były  martwe .Jestem  więc zdumiony pospiesznym wydaniem zgody na wycinkę.Pozytywnie zaskoczył mnie pan prezydent że potrafił stanąć po stronie protestujących i  tych drzew.

~mała (2013-12-04 20:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem ciekawa dlaczego Spóldzielnia Mieszkaniowa tak niszczy drzewa .Chyba ktoś na tych  głowieniach drzew  nieżle ma zapłacone . Firma która to robi a to jest przesada gruba co oni robią z tymi drzewami. Czy nie ma nad nimi  żadnego nadzoru?A jeśli chodzi o Kasztany na ul. Klasztornej to przyłączam się do protestu przeciw ich wycinaniu .Bo drzewa nie wyglądały na obumarłe skoro miały zielone liście .

~"Tytuł ... (2013-12-04 19:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drwala" zamiast "Filara" przyznawać od tego roku nalezy.

~ewas (2013-12-04 19:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najpierw chcą wycinać drzewa nad Odrą teraz takie ładne drzewa  na klasztornej  .Przecież  te drzewa są  ok  po co  je wycinać.Mają zostać w Raciborzu tylko galerie ,biedronki i dyskonty?

~xmen (2013-12-04 16:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadza się te kasztanowce nie powinno się wycinać .Widziałem że drzewa nie były suche.U nas na podwórku Spółdzielnia Mieszkaniowa też zrobiła kikuty z koron drzew .To wygląda okropnie .Kto na to pozwala?Co na to ochrona środowiska

~sprzeciw (2013-12-04 15:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mieszkam niedaleko od klasztornej i nie wyobrażam sobie żeby te drzewa zostały wycięte .Dzięki nim w tej okolicy jest bardzo ładnie .Potwierdzam że drzewa były zielone w tym roku więc skąd pomysł na ich wycinanie?Czyżby komuś na tym zależało bo zima idzie i drzewa potrzebuje do palenia?

~mieszkaniec (2013-12-04 15:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ojej znów chcą wycinać przecież te drzewa były żywe jeszcze w lecie.Przestańcie się wygłupiać z tym wycinaniem drzew w mieście.Dobrze że prezydent Lenk to zablokował

~erro (2013-12-04 14:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oburzyło mnie gdy przeczytałem że chcą wyciąć takie piękne drzewa i to z takim pośpiechem.Podziwiam prezydenta za mądrą postawę  że wstrzymał decyzję wycinki ma u mnie dużego plusa.Nie wycinajcie drzew.

~najwyższy czas (2013-12-04 13:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślę, że już pora abyśmy się dowiedzieli kto personalnie stoi za tymi pomysłami na wycinanie drzew. Kto jest tym drwalem lub komu zabrakło drewna do kominka?
Za wycinkę ponad 200 drzew w Parku Zamkowym możemy spokojnie obwinić radnego Franciszka F., bo to on wysunął ten pomysł w RM (doniesienia medialne).
Za niedoszłą wycinkę ponad 600 drzew nad Odrą (wszystko na to wskazuje) odpowiada sam prezydent. Tak przynajmniej wynika z materiałów opublikowanych na tym portalu.
A kto tym razem? Jakoś mi się nie chce uwierzyć, że pan Lenk lata po mieście jak pies gończy i szuka co tu jeszcze wyciąć! Ktoś musiał zgłosić ten pomysł w UM. Więc kto?
Poza tym, dlaczego nikt dotąd nie ukarał prezesa SM "Nowoczesna" za okaleczenie drzew na osiedlach? W październiku poobcinano większość gałęzi na wyzszych drzewach na terenie SM i jakoś o tym cisza. Podobają się wam te kikuty?

~melek (2013-12-04 12:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No tak niech wszystko wytną a potem za rok niech mowią przed wyborami że dobrze w mieście rządzili !Także widziałem wiele razy  te kasztany  w tym roku i  mialy liście zielone .I teraz nagle  niby są już  te drzewa umarłe??? Jakaś paranoja. .Ja też jestem przeciw wycince!

~wstrzymują się? (2013-12-04 12:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

aż nie wierzę, co czytam - brawo! nareszcie!!!

~anna (2013-12-04 12:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co się w tej mieścinie dzieje do jasnej anielki.Wszystkie drzewa chcą nam powycinać czy co? Często chodzę Klasztorną i nie zauważyłam żeby drzewa były martwe .Podpisuję się tą drogą pod apelem do prezydenta aby nie wycinać tych drzew.

~olek (2013-12-04 11:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znowu kolejne drzewa do wycinki ?Przecież te drzewa były zielone w tym roku .To jakiś horror z tymi wycinkami w mieście!!!

~kierowca (2013-12-04 09:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a czemu nie wytną orzechów na skrzyżowaniu słowackiego z ocicką? tam przecież nic nie widać, bo drzewa zasłaniają! co tydzień wypadek/kolizja i nikt się tym nie interesuje!!!

~wtf (2013-12-04 09:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co? Prezydent chce wyciąć kolejne dzrewa? Boże, czy mu już coś na mózg siadło? Jego zamiłowanie do wycinania roślin powinno być zgłoszone prokuraturze!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog