29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-09-18 12:14:34 Wiadomości

Na ostatniej konferencji kapłanów rejonu Racibórz ordynariusz ks. bp Andrzej Czaja apelował do proboszczów aby przemyśleć problem i znów próbować udostępnić wiernym i turystom kościoły w ciągu całego dnia.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (11): Czy raciborskie kościoły będą znowu otwarte? Strony: 1Dodaj komentarz
~za to ... (2012-09-24 21:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,szkolny kosciółek,, niewielkiego manipulatorka otwarty zawsze ...

~asn (2012-09-23 19:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wchodzę do "okrąglaka"  prawie codzienie i o różnych porach dnia i wchodzę zawsze głównym wejściem.

~krata (2012-09-21 10:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszystko zależy od proboszcza lub proboszczów konkretnych parafii, a nie od rady parafialnej jak to się wydaje autorowi informacji i Pani Gertrudzie. Rady paparafialne bardzo często w jakiejś części są skupiskiem osób, które wg własnego mniemania urodziły się kierownikami, a nie dostały się do rad miasta, powiatu lub innych zarządów. Teraz im się wydaje, że od nich wszystko zależy, nawet to czy wzejdzie słońce.

~Anna z Niemiec (2012-09-20 19:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Cieszy mnie to. Jak przyjadę na odwiedziny to wreszcie będę mogła po drodze do krewnych wstąpić do kościoła gdzie otrzymałam wszystkie Sakramenty Śwęte.Dziękuję

~Gerard (2012-09-20 07:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wreszcie za namopwą ks. biskupa proboszczowie będą musieli zastanowić się nad tym ważnym problemem dla osób wierzących.

~Gertruda (2012-09-19 20:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem już starszą parafianką św. Mikołaja. Czasem w ciągu dnia mam zamiar pomodlić się w kościele, ale dotychczas był zamknięty kratą.
Dziękuję Radzie Parafialnej i ks. proboszczowi za podjęcie decyzji o otwarciu świątyni.

~Nie tak (2012-09-19 12:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Okrąglak jest otwarty ale pod wieżą a nie głowne wejście od ulicy Warszawskiej. To nie jest to samo.

~Zadowolona (2012-09-19 06:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pisaliście wczoraj o tych propozycjach a ja już wczoraj zastałam po południu otwarty kościół św. Mikołaja. Brawo księże proboszczu . Gratuluję odwagi.Może za Wami pójdą gospodarze innych świątyń do dziś jeszcze zamykanych w ciągu dnia.

~asn (2012-09-18 20:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kościół NSPJ  "okrąglak" też jest zawsze otwarty.

~a nie lepiej (2012-09-18 11:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wogóle wszystkie pozamykać ?

~wierzący (2012-09-18 10:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Często odwiedzam okoliczne kościoły, niestety stoję przed kratą i się modl ę.  Tak też można ale aby poczuc  moc i  spokój, który płynie z wnętrza koscioła, aby zatopic  się w modlitwie, trzeba wejśc do jego wnętrza.
Kraty przed ołtarzem  też dają do myślenia nad ludzką naturą.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog