29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-02-28 15:41:20 Wiadomości

W środę popielcową rozpoczął się Wielki Post. W tym czasie w parafiach organizowane są między innymi rekolekcje wielkopostne, dni skupienia, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (12): Czas rekolekcji wielkopostnych Strony: 1Dodaj komentarz
~Krystyna (2012-03-25 19:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

U nas w parafi Brzezie dzisiaj zaczęły sie Rekolekcje i mamy bardzo fajnego OJCA Jana franciszkanina bardzo ładnie ,głośno i wyraźnie mówi  kazanie i wzrusza serce swoim kazaniem,przyjemnie się słucha .Mam nadzieje że tak będzie do środy do końca rekolekcji.Niech go  Pan Bóg błogosławi w jego posłudze.

~Antoś (2012-03-21 21:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzę , że dobrych,postępowych kaznodziei na rekolekcjach coraz mniej.
A to bardzo ważne aby dzieci były zainteresowane a młodzież chciała przychodzić.

~Niestety (2012-03-12 09:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ci starsi proboszczowie często są konserwatywni i dobierają kaznodziei według swoich upodobań a nie oczekiwań parafian.Więc Wy młodsze pokolenie już teraz namawiajcie do tych zmian swoich duszpasterzy. Proszę się nie bać. To też ludzie, a nie potem za plecami narzejkać i plotkować. Weźcie sprawy w swoje ręce.

~Jasia (2012-03-11 22:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Apeluję do proboszczów aby już teraz rezerwowali sobie terminy u słynnych i ciekawych rekolekcjonistów na drugi rok.
Jeżeli to znowu będą tzw. misjonarze którzy od lat mówią wszędzied te same nauki, jeszcze do tego podnosząc gło, to zupełna przegrana u ludzi
młodszych, na których nam Kościołowi powsinno szczególnie zależeć.

~Katarzyna (2012-03-05 09:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W mojej parafii zakończyły się właśnie rekolekcje. Ksiądz kaznodzieja krzyczał z ambony i wytykał wady społeczne. My, ludzie wierzący i praktykującvy musieliśmy słuchać za tych którzy nie chodzą do kościoła.

~Zazdrosny (2012-03-03 11:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zazdroszczę starowsikom takiego wspaniałego rekolekcjonisty. U nas był stary już ojciec franciszkanin i mówił jak potrafił. Ale długo i w koło to samo. Nie dowiedziałem się niczego nowego. No ale kto chce przyjechać na wieś?

~Jarosław (2012-03-01 14:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Taki talent rodzi się jeden na 100 tysięcy. A potrzeba nam ich wielu aby Kościół nie stał się nudny dla młodych.

~Jan (2012-03-01 09:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ks. Eugeniusz to człowiek również z charyzmatem, którym Go Bóg obdarował.

~henryk (2012-02-29 19:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z poprzednikami. To był najlepszy rekolekcjonista od bardzo wielu lat. Słuchać ks. Eugeniusza to była czysta przyjemność. Prosty i łatwy do zrozumienia język, do tego mówił bardzo spokojnie, wręcz na luzie. Mam nadzieję że nasz proboszcz jeszcze Go kiedys zaprosi do naszej parafii.

~Grażyna (2012-02-29 14:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ks.  Eugeniusz - był najlepszym rekole3kcjonistą z ostatnich na przestrzeni ostatich lat. Dziękiu Mu za to.

~Józef (2012-02-28 20:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja mam już ponad 70 lat . Ale z tych nauk ogólnych ks. rekolekcjonisty wszystko dla mnie było zrozumiałe.Bóg zapłać. A proboszcza proszę aby na drugi rok zaś załatwił tak dobrego i mądrego kaznodzieję.

~Ola i Ania (2012-02-28 18:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziękujemi Ci ks. Eugeniuszu za tak przejrzysty wykład dla nas - gimnazjalistów. Zauważyłyśmy, że coś dobrego zaczyna kiełkować w sercach naszych koleżanek i kolegów z parafii św. Mikołaja. Módl się za nas , aby to coś dojrzało, bo świat z natury rzeczy jest dobry i piękny.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog