29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-01-13 12:14:42 Wiadomości

12 stycznia w raciborskim klasztorze Annuntiata odbyło się polsko - czeskie spotkanie opłatkowe (zdjęcia). Świętowano też trzydziestolecie istnienia Klubu Inteligencji Katolickiej.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (7): Polsko-czeskie spotkanie opłatkowe Strony: 1Dodaj komentarz
~Urszula. (2012-03-09 14:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Miło się wspomina i ogląda zdjęcia z opłatkowego spotkania . To jest prawda że Czesi są przyjażnie nastawieni do naszych spotkań i jest to widoczne gdy my jeżdzimy do  ROPIC albo Oni do nas .Pan Niewrzoł dobrze organizuje
wyjazdy do Ropic.!!!

~Wierząca i praktykująca (2012-02-01 18:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byłam po raz kolejny na tym spotkaniu. To wspaniała inicjatywa KIK
i Pana Krystiana. W Raciborzu nikt nie organizuje takiego, dorocznego spotkania przyjacielskiego z Czechami i Polakami z Zaolzia.
Zawsze przyjeżdża ks. Biskup z Opola,ks. dziekan Adam Rogalski, księża proboszczowie niektórych parafii / jest to okres kolędowy/. Uczestniczą też przedstawiciele różnych organizacji prawicowych i kościelnych
w Raciborzu, Prezydent Miasta, Starosta a poprzednio też poseł ziemi raciborskiej.Wszyscy w duchu jedności składają sobie wzajemnie życzenia i łamią się opłatkiem przy dobrze przygotowanej agapie, p;o uroczystej Eucharystii.
Tylko czy władze kościelne i władze miasta, powiatu potrafią docenić inicjatywę, starania i przygotowanie "OPŁATKA" polsko czeskiego już od 15 lat?

~racek (2012-01-29 10:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przyłazić na spotkanie klubu ITELIGENCJI katolickiej i być jednocześnie w platformie obywatelskiej
INTELIGENCJA i PO
jedno ,drugie wyklucza

~Z innego miasta. (2012-01-18 00:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byłem na tym spotkaniu ze znajomymi z Raciborza. To co mnie najpierw mile zaskoczyło to otwartość na każdego kto przychodzi. Stąd tylu sympatyków i przyjaciół z Republiki Czeskiej.Inne KIK- w Polsce zamykają się tylko we własnym gronie i to jeszcze egoistycznie.
Dziękuję organizatorom i siostrom za wysoki poziom spotkania i serdeczną, miłą, gościnną atmosferę.Spotkałem tam ludzi życzliwych od ks. biskupa poprzez przedstaswicieli najwyższych władz samorządowych do obywateli z różnych środowisk i z sąsiednich Czech.

~Franciszek (2012-01-16 20:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gratuluję Panu Krystianowi i stałym członkom KIK wytrwałości.
Klub Inteligencji Katolickiej wpisał się na trwałe do historii Kościoła lokalnego.Gratuluję i dziękuję za pięknie zorganizowane spotkanie opłatkowe P. Krystianowi i siostrom z Annuntiata.

~Stali uczestnicy (2012-01-15 23:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jesteśmy z żoną co roku na tym spotkaniu opłatkowym I muszę powiedzieć, iż są jeszcze ludzie którym się chce coś dobrego , na wysokim poziomie zorganizować. Pan Krystian chce i to potrafi od lat wspólnie z klasztorem zorganizować. Są to niezapomniane chwile , także dla licznej grupy przyjaciół z Republiki Czeskiej.Mimo, iż te spotkania makją chartakter miejski i międzynarodowy, jak się dowiedziałam Urząd Miasta ani grosza nie dokłada do tej imprezy religijnej.

~Byłam (2012-01-15 00:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To było wielkie i udane przedsięwzięcie religijne na skalę powiatu.
Jestem pełna podziwu dela głównego organizatora Pana Krystiana i dziękuję serdecznie.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog