29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-12-30 15:24:22 Wiadomości

Wiara w rzeczy nieprawdziwe może być początkiem uzależnienia, a nawet opętania przez demona - przestrzega Robert Tekieli, dziennikarz, "specjalista od sekt" (zdjęcia, obszerne wideo>>) podczas wykładu na temat zagrożeń duchowych.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (54): R.Tekieli: Sztuki walki i techno prowadzą do opętania Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~prawda jedyna (2012-01-18 23:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dla niżej i inni napisał:

Ani to ciekawe, ani pożyteczne

Dla mnie jest to bardzo ciekawe.
Cytat pochodzi z wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hus
Temat płonących stosów wywołał inny użytkownik a ty się niepotrzebnie wypalasz. Stosy płonęły, można za to przepraszać ale widzę że ty z jednej strony się chcesz modlić ale jednocześnie chrust pod stos podkładasz. No i jak już jesteś taki uduchowiony to przynajmniej nie wyzywaj ludzi od szatanów i robaków.

~dla niżej i inni (2012-01-09 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Za Inkwizycję przeprosił chrześcjan Papież Polak. Trzeba być opętany szatanem by w całej chrześcijańskie  histori szukać złych przykładów - nawet nie wiesz co czynisz dla twojego szatana. Ani to ciekawe, ani pożyteczne - oto cała Twoja pustka, którą się afiszujesz. Chrześcijanin potrafi wytoczyć km tekstów ( nie robi tego!!!) dla potwierdzenia dobroci ludzi, jaka wynika z Boskiego przewodnictwa, dla tych, którzy Jemu ufają i idą za przykładem Chrystusa. Za takich jak Ty, cały Kościół modli się o nawrócenie - co Ty robisz dla Twojej duszy? - karmisz szatana dla jego chwały, trawiąc własną duszę. Robaku!!! Namawiam do opamiętania się. Idź za przykładem Tekieli!!!

~prawda jedyna (2012-01-08 23:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciekawostka:

"Poggius Florentini, rzymskokatolicki ksiądz będący świadkiem egzekucji, tak opisał ostatnie chwile Husa w liście do swojego przyjaciela Leonarda Nikolai:

Następnie Hus zaśpiewał wersem, zachwyconym głosem, jak psalmista w trzydziestym pierwszym psalmie, czytając z kartki w ręce:

"W Tobie, Panie, składam moją nadzieję, nakłoń Twoje ucho ku mnie." Z taką chrześcijańską modlitwą Hus przybył do stosu, patrząc na niego bez strachu. Wspiął się na niego, potem dwóch pomocników kata zdarło z niego jego ubrania i ubrało go w koszulę nasączoną smołą. W tym momencie jeden z elektorów, książę Ludwik z Palatynatu, podjechał i nalegał na Husa, by odwołał swoje błędy, tak aby mógł uniknąć śmierci w płomieniach. Lecz Hus odpowiedział: "Dzisiaj upieczecie chudą gęś, ale za sto lat od teraz usłyszycie śpiewającego łabędzia, którego zostawicie nieupieczonego i żadna pułapka ani sieć nie złapie go dla was." Pełen litości i przepełniony wielkim podziwem, książę odszedł. "Hus" w języku czeskim oznaczało "gęś". Sto lat później wystąpił Marcin Luter, który w swoim herbie miał łabędzia."

No a o Lutrze to już słyszeliście.

~prawda jedyna (2012-01-08 23:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kierowca_bombowca napisał:
" Ps, kiedyś wierzący w demony rozpalali stosy na których płoneli niewinni.... To tyle w temaci przestrogi przed rzucaniem kamieniami."

Mowa o średniowieczu (czyli okresie w którym zabraniano czytania Biblii) i o tzw. "świętej inkwizycji"?

Że rozpalali stosy to wiadomo, że jakaś moc za tym "dziełem" stała i to nie Bog to też wiadomo. Że byli opentani to też wiadomo bo nikt normalny powołując się na Boga nie zabija drugiego człowieka.

Jeśli ktoś głosi "głupoty" to po co go zabijać? Zastanawiałeś się kiedyś po co spalili Jana Husa? Był on profesorem Uniwersytetu Praskiego - (profesorem nie zostaje się przypadkowo). Został uznany za heretyka i spalony żywcem na rozkaz Antypapieża Jana XXIII. Do Konstancji przybył dobrowolnie żeby bronić swoich tez, został podstępnie uwięziony i zamordowany.

~bajerok (2012-01-04 19:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dżizsssssssss.........
co to za ajatollach>

~Lewiatan (2012-01-01 10:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Demony są. Molestują dzieci ,zbierają od was kasę na nowe samochody i śmieją się z was, że w te brednie wierzycie.

~z boku (2012-01-01 07:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiadomym jest od dawna , że c.25% społeczenstwa, to osobnicy niepełnosprawni intelektualnie /uposledzeni umysłowo w róznym stopniu - to stare okreslenie/  i sposród nich rekrutuja sie ,,wykładowcy,, jak ich ,,wierni,, słuchacze, gotowi uwierzyc we wszystko co ci pierwsi powiedza, czy wymysla!
Ale mamy demokracje jedni moga plesc bzdury, a innym nie zabrania sie słuchania tych bzdur. Wszyscy sa zadowoleni!

~kierowca autobusu (2012-01-01 01:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szczescliwego Nowego Roku, pozytywnego myslenia, wiary i dobrego słowa dla wszystkich, którzy tu czasem zaglądają

~kierowca_bombowca (2012-01-01 00:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla chrześcijanina wiarygodna jest Katolicja Nauka Społeczna a nie indywidualne objawienia pojedyńczych osób. Katolicka Nauka Społeczna to nic innego jak Orzeczenia Soborów, Encykliki, Listy Pasterskie. Wszystko inne co jest mówione w temacie wiary a nie jest zawarte Katolickiej Nauce Społecznej może ocierać się o herezję bo nikt nie ma pewności czy głoszący określone tezy nie jest opętany. Dotyczy to tak red Takieli jak i suspsowanego ks Natanka. Słowem, tak długo jak oficjalna Naka Kościoła nie uzna Harry Potera za oddającego cześć demoną, tak długo wiązanie jednego z drugim jest ryzykowne.

Ok, idę spać.
Ps, kiedyś wierzący w demony rozpalali stosy na których płoneli niewinni.... To tyle w temaci przestrogi przed rzucaniem kamieniami.

~a ja (2011-12-31 21:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wiem, że istnieje świat duchowy i jest on bardziej realny niż myślisz kierowco-bombowca.
Każda duchowość rodzi owoce. Dla chrześcijanina nie ma innego wzorca niż Pismo Święte! Co ma wspólnego nauka ewangelii z buddyzmem, taoizmem czy shintoizmem? Sztuki walki czerpią głęboko z ich filozofii. Taki człowiek nie musi być wcale zły, ale oddaje cześć demonom stojącym za tymi religiami choćby przez rytuał, a to występuje przeciwko przykazaniom boskim, bo napisane jest: "Nie będziesz miał bogów obok mnie"!
I jeszcze jedno - nie będę wdawał się w polemikę w sprawie czy i co można interpretować w Piśmie Świętym. Ale! Skoro napisano nie będziesz, to nie ma co dyskutować - taka jest wola Boga, a z nią się nie dyskutuje, bo On wie lepiej co jest dla nas dobre, a co nam szkodzi.

~kierowca_bombowca (2011-12-31 19:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rozłam Kościoła po wystąpieniu Lutra, reformacja, kontreformacja, dogmaty, koncepcja nieomylności Papierza w sprawach wiary... wszystko to powstało dlatego że nie do końca jest pewne czy prosty człowiek jest w stanie samodzielnej odpowiedzieć sobie na pytani kim jest, czy jest w stanie właściwie interpretować Pismo Swięte. Kościół Katolicki stał i stoi na stanowisku że prosty człowiek nie jest w stanie samodzielnie zrozumieć Słowa Bożego. Stanowisko Kościoła Katolickiego jest z wielu powodów uzasadnione. Problem pojawia się wtedy kiedy takie osoby jak R.Tekli czy ks Natanek budzą demony. Przecież dopatywanie się domonów w Harry Poterze, głośnej muzyce, czy sztukach walki to zwyczajna bzdura na kółkach. Gdyby tak bzdura byłą głoszona w świetlicy. to nic by się nie stało, ale te bzdury głości się w tym samym miejscu w którym głosi sie prawy wiary.

~foto_radar_EK (2011-12-31 19:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak , masz rację. Dobrze, że mamy Ciebie - demaskatora wszelkiego zapyzienia. A teaz już kończmy. Ja idę pobawić się petardami , a Ty pewnie przejrzejrzysz cudowną wikipedię. Świat duchowy nie jest tylko wymysłem li tylko Starożytnej Grecji ( tak, to wcześniej niż 306 n.e.) i nie odczedł wraz z nimi w zapomnienie. Jeżeli są siły które wspomagają wszelki wzrost , to są też siły w reakcji do nich. Dla Chrześcijan siły reakcyjne są jasne. Część z nich określił Tekeli. Jednak nie dziwię się, że inne inne siły walczą o swój byt.

~kierowca autobusu (2011-12-31 18:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zastanawiałem się nad rola takich dziennikarzy jak RTekieli. Bedąc na wykładzie pierwsze kilka minut zastanawiałem się Po co ja tu przyszedłem? Przejaskrawione przykłady wypędzania demonów, historie jako przykłady prawie niestworzone... Pomysłałem: nawiedzony dziennikarz, który robi ludzio wodę z mózgu. Jednak po chwili zastanowiła mnie inna mysl, a właściwie inne pytanie: ok, nawet jeśli te przypadki są odosobnione albo nawet zmyślone (bo i tego nie mozna wykluczyć) to jednak zmusił mnie do zastanowienia się nad sobą, nad tym czy ja jestem w porządku wobec moich przekonan. Ba, nawet pomyslałem czy ja w ogóle zastanawiałem sie do tej pory nad tym co jest dobre a co złe? Chyba przzwyczaiłem się do takiego wygodnego przyjmowania (tłumaczenia sobie) tego co robię (robimy) bo wszyscy tak robią i nie zadawałem sobie pytania czy to jest zgodne z wiarą katolika, do której się przyznaję. I słuchając tego wykładu już prawie wyłaczyłem się, i nie do konca pamietam szczególy ale pozostała świadomośc, że trzeba bardziej skupić się na swoim wnętrzu i zadawac sobie to pytanie: kim jestem?

~kierowca_bombowca (2011-12-31 18:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

średniowiecze przyjuje się że obejmuje lata 306 - 1453

Jan Hus - spalony pod zarzutem herezji w 1415
Marcin Luter - 1483-1546
sekstant (nie sekstans) - wynaleziony w 1731
Leon X - żył w latach 1475 - 1521
Odkrycie Ameryki - 1492

Te wszystkie daty, to jest szkoła podstawowa. No ale co tam szkoła podstawowa, w średniowieczu szkół podstawowych nie było ale za to zbawienie było na wyciągnięcie ręki. Na szczęście dzięki takim jak R. Tekli nie wszystko stracone, może jeszcze wrócimy do złotych czasów wieków średnich.

~foto_radar_EK (2011-12-31 18:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dużo wiesz o średniowieczu. Cieszę się, że twoje słowa równoważą wypowiedzi <span style="background-color: #cfdca7; color: #68704d; font-size: 12px;">Tekieliego .</span>Sam wiesz zresztą,że znaczne zapóźnienia były też w innych krajach gdzie do 2 wojny światowej cesarz był bogiem. Dobrze,że Europa się otrząsneła znacznie szybciej i to po tezach mnicha augustianina, niejakiego Marcina Lutra. Jan Huss też nie jest nam obcy, prawda. Nie jestem pewien , ale dopiero technika GPS dała nam możliwość podróżowania w okół krągłej ziemi. Sekstans i topografia jest wymysłaem wspólczesnych tobie pseudohistoryków. Papież Leon X sprzedawał odpusty by wybudować Bazylikę św. Piotra, ale teraz nikt go nie wyklina gdy jedzie do Rzymu zobaczyć to cudo. Tak, wszystko co stare jest złe. ;)

~kierowca_bombowca (2011-12-31 17:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W średniowieczu całe życie człowieka wypełniało Słowo Boże. Życie wg Słowa Bożego objawiało się wtedy m.in stosami na których  płoneły czarownice, chorobami leczonymi upuszczaniem krwi. Królowie rządzili z łaski bożej, ziemia była płaska a słońce krązyło w koło ziemi.

~Droga Ki (2011-12-31 16:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zaskoczyła mnie wypowiedź poprzednika. Rzeczywiście tu toczy się rzeczowa dyskusja ( początek ) na temat pustki jaka powstaje w naszych duszach. Zapominamy o Słowie Żywym. Zapełniamy pustkę lub zagłuszamy echo jakie tam powstaje , różnymi zabobonami lub wstawiamy protezy w postaci przyklękania przed obrazkiem mistrza (lub symbolu ) z Japoni. Brzezie to nie diecezja opolska. Może rzeczywiście przykład przyjdzie ze "wschodu" jak trafiać do zlaicyzowanych katolików. Do tej pory mam przed oczami obrazki aborcyjne ( antyaborcyjne ? ) z kościła NSPJ . To do mnie nie trafia. Brzezie trzeba będzie częściej obserwować.  Nie dziwie się,że są grupy które spotykają się by podyskutować o Biblii i życiu Kościoła. Niekoniecznie należy nazwać je sketą.  W którym kosciele na terenie Raciborza są grupy dyskusyjne w których biorą udział księża i zwykli ludzie?

~wierzący (2011-12-31 15:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dobrze, że w końcu jest merytoryczna dyskusja.  Trzeba o tym mówić, mówić o diable,o zagrożeniu o otwarciu sie na zło, bo już nawet księża  diabła  zagłaskali.  Nie wierzą w egzorcyzmy. Polecam gorąco książkę Obrzęd na podstawie, której powstał film Egzorcysta. Może to niektorych przekona, że diabeł istnieje.

~rowerszysta (2011-12-31 15:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A hardrock czy disco polo nie prowadzą do opętania? Tylko te wymienione przez tego znawcę gatunki muzyki? To same bzdury, to co gadał, wiem jaka była reakcja ludzi, którzy byli na wykładzie. Po co z takich bzdur i byleczego robić od razu jakieś artykuły i nagrania? Szukanie sensjacji na siłę, żeby ożywić to co już dawno jest uśpione?

~Droga Ki (2011-12-31 15:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tam gdzieś pojawiła się wypowiedź człowieka zawładniętego aikido od dwudziestu lat. I z jego słów wynikaaikido nie zniewala umysłu i nie odciąga od naturalnych wartości kilturowo-religijnych Europy. I jestem mu słonna uwierzyć . Ciekawe do jakiej parafii ( obrządku ) kościoła powszechnego należy on ? Bo skoro to się nie gryzie to pewnie bywa na chrześcijańskich "Spotkaniaxh".

~a ja (2011-12-31 14:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

powiem tak: Królestwo Boże powinno być w nas i jest fizycznie niewidzialne, ale po owocach rozpoznawalne. Ono wchodzi w nas na podstawie naszej decyzji i deklaracji zawierzenia swojego życia Zbawicielowi. Tak samo jest z szatanem. Jak się otrzesz o łajno, będziesz nim cuchnąć. Babrząc się w rzeczach twardo określonych przez Słowo Boże jako złe, otwierasz furtkę dla zła. Zło nie chce Cię uszczęśliwić, ono chce Cię zabić duchowo i fizycznie. Liberalny pogląd o "rozwoju kulturowym" to diabelskie kłamstwo. Dla chrześcijanina nie ma innego fundamentu jak Słowo Boże.
Kochana mamusiu i babciu, jeśli Twoi potomni to ludzie prawi i pełni Ducha Św., to niech noszą swoje artystyczne tatuaże, ale jeśli jest inaczej to zastanów się czy te arcydzieła nie mają wpływu na ich życie. Stawiam na to drugie.

~kierowca autobusu (2011-12-31 14:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moim zdaniem problem nie polega w tym czy posiadamy w domu na pólce buddę czy drzewko sczescia ale jak głeboko wierzymy, że te symbole mają moc czynienia dobra, sprawiania że czuwa nad nami opieka boskiego talizmanu symbolu itp. W domach mamy symboli, do których niekoniecznie przywiązujemy wagę ale mająbardziej wartość pamiatkową: ot, choćby wspomniane na wykładzie afrykańskie maski które przywozimy z wycieczki w egzotycnze miejsca. Jednak faktem jest, że od każego z nas zalezy jak traktuje te przedmioty: czy stawia na pierwszym miejscu i czyni z nich obekt kultu, czy stawia je wyżej niż Boga Jedynego (w mysl cytowanego przykazania).

~Wierny (2011-12-31 13:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co ten kociokwik, przecież Wiara Chrystusowa, to walka ze złem, które jest w człowieku - taka jest  natura fizycznego człowieka, że posiada w sobie całe Niebo i całe piekło! Chrystus był Synem Bozym ale przyjął ciało człowieka z Maryi Dziewicy i też był kuszony przez Szatana, ale nauka Chrystusa pokazuje nam jak walczyć w sobie ze złem. To Bóg dał nam wolną wolę, komu zaufamy? wybierając drogę swojego życia. Chrystus pokazał, jak mamy przezwyciężać zło - "Dobrem zwyciężaj", trudna to metoda, ale jedyna skuteczna dla swojego Zbawienia.  Człowiek w swojej slabości potrzebuje duchowego przewodnictwa, aby mógł się w zyciu rozwijać - tu jest zawarte przesłanie, które R. Tekieli  kieruje do ludzi podając swoje zyciowe doświadczenie - siłą własnej woli zawrócił z drogi szatana i znalazł swoją drogę PRAWDY - Zaufał Chrystusowi". Wymienione przez niego przykłady - to Jego własne życiowe zmagania, zanim się nawrócił!!! Przykład tatuażu, należy czytać, jakiego znaczenia mu przypiszemy???

~parafianka Brzezia (2011-12-31 13:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przykaznia I: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.  No to wypowiedzcie się teraz katolicy... Wierzysz w moc buddy na Twojej półce? Czy drzewko szczescia stoi na Twoje półce i wierzysz, że przyniesie Ci szczeście?  Czy olądając film o mocach nadprzyrodzonych nie zaczynasz ęsknić aby je posiadać? Czy słuchając znajomych którzy opowiadają jak im pomogła moc wróżki masz zamiar do niej sie wybrać?  To pastanówcie się przez chwilę, zacytujcie w sobie treśc przykazana "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną." i sprobujcie zabrac głos w tej dysusji. Ja sama nie wiem co powiedzeć, sama muszę się głeboko nad tym zstanowic.

~:) (2011-12-31 12:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hmm,"[color=#606060; font-size: 12px] [/color][color=#606060; font-size: 12px]nie rób znaków na ciele, to ich nie rób" mój syn i wnuczek mają bardzo ładne tatuaże.Czyli sa już demonami ?! Tak czy nie ? Proszę nie popadajcie w paranoje.Myślę,że na ulicy co drugi napotkany człowiek ma jakiś tatuż,pamiątka z wakacji,imprezy czy też niechciana pamiatka po nie udanej miłosci.To jest styl naszego życia,to jest wynik postepu kulturalnego naszych czasów.I wcale nie mam nic wspólnego z demonami.[/color]

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog