29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2010-05-05 11:40:39 Felietony

Nie było tulipanów, gołąbków na patykach, czerwonych szturmówek i wiwatów.  Nie było transparentów pt. PARTIA SIŁĄ NARODU!, NIECH  ŻYJE ZSRR – NIEZWYCIĘŻONA OSTOJA POKOJU I SOCJALIZMU! To już relikt przeszłości - felieton Ryszarda Frączka

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (38): Matka Polka płakała Strony: 1 2Dodaj komentarz
~swój (2010-09-26 12:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"tna" nie jest w stanie zanegować prawdy - którą napisałem. Nie jest też prawdą, że wymienione grupy decydują o tym, kto w tym mieście może mieszkać? -  jednym słowem IDIOTKA, której lepiej by było gdyby się nie ujawniała.

~do niżej (2010-09-25 19:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wiem co na to swój? ale życzyłbym sobie w polskim raciborzu, niemiecki ordnung - choc wiem że to niemożliwe.

~tna (2010-09-25 12:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do swója-a już wiemy kogo bys sobie życzył a kogo nie.Teraz zapytaj kto życzy sobie taką szuję ja ty w naszym mieście?

~fakt (2010-05-30 09:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wojnar wychował się w ZSMP,normalka ze ma takie nawyki .
Dziwi mnie ze tyle lat siedzi w UM!!

~zapas (2010-05-18 11:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

teraz mamy  "wolnosc" tzn  m-dzy innymi ze nie ma  obowiązku pracy !!!  mozemy zarabiac b.duzo !!!   ale ze zarabiamy 800 zł/m-c   to juz inny temat  itd itd  no i  mozemy z całą rodziną jechac za granice itd tylko  za co ?

~zapas (2010-05-18 11:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do mlodego !  gdzie podzialy sie raciborskie zaklady pracy ?   tj  pytanie do  solidaruchow !!!  rozwalili !!!
sztrajken , sztrajken i potem dyrektor hapnął resztki  uciekł  i po zakladzie !!!

~mam (2010-05-14 21:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To co robi dzisiaj Wojnar na walnych to powtórka 1- o  majowej komuny.

~robotnik (2010-05-14 12:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<div class="embednews_tytul">nerga pali swojego prezesa</div>
http://m.onet.pl/_m/d0dd44d775d8bd34faaa479433f2fe06,25,1.jpgObrzucili jajkami siedzibę swojej firmy, spalili kukłę swojego prezesa i... <span class="wspolne_wsnowrap" onclick="link('12690,1589504,0,1,energa-pali-swojego-prezesa,wiadomosc.html')"><span class="wiecejka">czytaj więcej</span><span class="fifrak"> »</span></span>

Związkowcy w Grupie Energi zapowiadają, że w przypadku braku reakcji
zarządu na ich żądania, 24 maja dojdzie do bezterminowego strajku
generalnego. W tym czasie dostawy elektryczności dla klientów nie
zostaną przerwane, ale nie będą usuwane ewentualne awarie.

~robotnik (2010-05-14 11:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dyrektor, Prezes, Menadzer, to darmozjady bez robotników, czas najwyższy zaczac Wam to u s w i a d a m i a c ponownie!

~swój (2010-05-14 11:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rozumiem, że szwaby już mamy w Raciborzu? Na mój rozum wolałbym; ani jednych, ani drugich, chyba że wybiorą Polski Racibórz i nie będą wystepowali przeciw prawnymu porządkowi na Śląsku ! ! !

~utke (2010-05-14 06:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

komuno wróć !!!

~swój (2010-05-09 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przypomina mi to kłótnie dzieci; ty jesteś szwabem a ty jesteś komuchem - co ciekawe, oboje mają rację

~belfer (2010-05-09 16:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Święto 1 Maja jest wspomnieniem krwawego stłumienia strajków w Chicago w 1886 r. Trzy lata później II Międzynarodówka uznała  dzień  1 Maja Świętem Pracy. Święto to  miało na celu uczzenie ofiar demontracji i późniejszych procesów sądowych. Niestety komuniści zawładnęli tym świętem. Poprzez manifestacje uczynili  z niego parodię, o czym pisze autor artykułu. Nam świadkom tych ochodów trzeba o tych pochodach opowiadać. Opowiadać  po to, aby młode pokolenia wiedziały jak wielkie spustoszenie w Polsce zrobiła demagogia komunistyczna, która nie miała skrupułów wykorzystać do swych niecnych celów  śmierć ludzi walczących o swoje prawa,

~swój (2010-05-09 08:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jedni pamiętają, inni nie chcą pamiętać a jeszcze innym woleli by z hitlerjuged wspomnień?
Czy nie można przeczytać i wstrzymać się z złośliwymi komentarzami, gdy ktoś sobie wspomina młode lata w Raciborzu? Nawet osobiste wspomnienia związane z artykułem to dla niektórych okazja do antagonizowania.i trucia atmosfery w mieście - to takie "schizofreniczne" objawy?

~1981-y (2010-05-08 18:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A to Frączek komuchów rozsiedził,że zabrali się za pisanie.Panie Frączek tak trzymać.Gonieć to sierpem i młotem.

~Baca (2010-05-08 17:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dla mnie to Fronczek był inspirantem i inicjatorem pochodów 1 maja,bo tylko taki uczestnik pamięta z detalami swe dzieło a teraz sumienie go gryzie i za wszelką cenę chce przejść na druga strone medalu.A  tak na marginesie Fronczek ile ty masz lat,40,50 czy 70,że tak dokładnie znasz zwyczaje lat przed 1989.Panie Fronczek wszystko co pan piszesz bierzesz pan z literatury i udajesz jako swoje przeżycia. Jak schizofrenik.

~Racibor1 (2010-05-08 10:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak widzę niektórym zebrało się na wspomniena, przecież to nasze młode najpiękniejsze lata i tak się złożyło, że to nowy Racibórz, bo Ratibor przenieśli do Niemiec? (dzisiaj widzimy, że nie wszystko i wszystkich?) najważniesze są nasze wspomnienia, gadajcie co chcecie ale dobre to są wspomnienia. Uruchomiono fabryki powstał nowy FUT (RAFAKO), Żwirownia w Brzeziu długo by wymieniać - w województwie Opolskim drugie po Nysie miejsce w gospodarce. Uzyskano miano ZIELONEGO MIASTA !  Nawet Spółdzielnie produkcyjne bez większych oporów wprowadzano, szczególnie po lewej stronie Odry bo po prawej stronie były opory i to dość duże. Sklepy to były GS-y i SCh, Społem - prywatnych było nieiwiele bo niemiłosiernia ubijanych domiarem? Potem było dno - ocet na pólkach a w masarniach nagie haki, nastały wyjazdy za chlebem do Niemiec. "Solidarność", prawdziwe Wyzwolenie Narodowe, ale i początek polskiego piekła - PRYWATYZACJA ! ! !
Pod nadzorem UE wymieciono wszystko co było nasze - dobre z Raciborza m.in.i te Richusia szkloki, nie wspominając o likwidacji miejsc pracy; Zakłady, PGR-y, Spółdzielnie, Skup.i wiele innych. Nastała WOLNOŚĆ, i trwa - uciążliwa ta wolność, skoro tak ordynarnie dzieli ludzi i sieje niepokoje społeczne. Znowu czuje sie pazury państw sąsiadów i sam  Bóg wie kogo jeszcze. Wybaczcie, że popsułem wspomnienia czar, ale chyba podzielicie moje rozczarowanie.
Racibórz jest nowoczesny, powstają piekne marmurowe Pałace, ale jakieś obce? nie przyjazne bo siegaja do naszych kieszeni a nic dla ludzi aby mogli z tego luksusu skorzystać, nawet na lekarstwa nie ma pieniędzy - bo o tym nikt nie chce myśleć ! ! !

~a Fronczka tyz znom (2010-05-08 07:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja Richuś
jeszcze ni jest ze mnie satry dziad cobym ni mioł pamiętać jak jeronie biegałeś z fanom a potym przed wieczerzą u boku faroża żikałeś litanijo na majowym
nie fandzol mi tu bo jo tego jeronskiego nimca co chowa ludziom brele jeszcze ni mom

~a jo siem pytom (2010-05-08 07:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kaj som te fabryki? no kaj?
ino jak kca kupić trocha szkloków to ida w to samo miejsce
kiedyś chodziłech po michałki do Szlonzoka terozki chodza do Kauflanda
ale po cukier to już chyba pójada se do Polskij Cyrkwi bo tam go jeszcze robiom
i jak tu żyć z tych 1000 złotych pensyji
ni beda tu wincej fanzolić bo siły ni ma na tyn jeroński bajzel

~kniprode (2010-05-08 06:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibor1 napisał że demokracja to też kawałek miejsca dla wierzących - tylko dlaczego kapłani tych wierzących chcą zawładnąć całą Polską ? Gdzie wtedy będzie ten w/w demokratyczny kawałek miejsca dla niewierzących i innowierców ?

~man (2010-05-07 22:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A gdzie jest młodzież SLDowska. Gdzie podziewa się  towarzysz Marchwiak.

~seneka (2010-05-07 11:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Władcą raciborskiej republiki jest Cezar, więc o demokracji nie ma mowy.

~z boku (2010-05-07 10:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Głupiś Racibor1 i nie rozumiesz o czym piszę! W starożytnym Rzymie mieli też.....demokrację i idącą z nią ramię w ramię ,,sprawiedliwość,, . Demokrację wymyślili silni i sprytni, aby mieć pod podeszwą takich jak Ty!

~Racibor1 (2010-05-07 10:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeszcze jeden z tych, którym Wolność  uderzyła do głowy, "z boku" zapragnął komuny - nie pojął, że demokracja to też kawałek miejsca dla wierzących? Taki też będzie tylko WALCZYŁ.
Ludzie nie chcą, z różnych pobudek, demokracji mimo, że świat idzie do przodu - nasza swiadomość stale pozostaje przynajmnie o pokolenie za powszechnym postępem. Łatwiej by było Śwatu żyć w równowadze, gdyby nie odrzucano idei nadprzyrodzonej przewodności ! ! !  Tak jesteśmy zdani na WALKĘ, o co? człowiek ze swoim rozumem znajdzie zawsze pretekst.

~z boku (2010-05-07 05:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widać, że piszą sami gówniarze. Gdyby nie komuna, kraj nie zostałby tak szybko odbudowany, dalej na wiochach świeciliby lampami naftowymi, a idący do wyborów podpisywaliby się ....krzyżykiem! Biedota jak   obecnie, mieszkałaby w kontenerach, smietnikach i pod mostami, a odżywiała się grzebiąc w śmietnikach. Zamiast 1000 szkół na tysiaclecie , byłoby tysiac salek katechetycznych!

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog