29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (5145): Biskup opolski nie wyraża zgody na dalsze działanie Odnowy w Duchu św. Strony: 1 … 91 92 93 94 95 … 206Dodaj komentarz
MAWERICK1969 (2011-08-11 18:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

najgorszym rzecza gdy bylem jeszcze w szeregach uwazalem Dyrektora za osobe namaszczona bez skazy , ale przy blizszym poznaniu przyszlo rozczarowanie ...  no ale udawalem oboz dla wybranych ale dalej widzialem wiele rzeczy, rzeczy ktore dawaly wiele do myslenia...  wmawialem sobie nikt nie jest idealny, ale te rozne dziwne rzeczy sie powielaly, pozwalano juz sobie przymnie na coraz wiecej... nie kazdy otrzymuje od ludzi typu (pasterz sms z wczasow) mialem dwa wyjscia -przystac na propozycje- kariera (babranie sie w tym g...) lub odejscie bez kariery , ale za to pokuj BOZY!!! WIECIE CO WYBRALEM!!!  I NIE ZALUJE!!!

MAWERICK1969 (2011-08-11 18:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

-Jakie ? ano takie! - polityka,kaska, nastepnie po relacjach animatorow na wyzszy stopien czyli pasterzy dociera na sama gore ci co wykazali sie szczegolna umiejetnoscia gl ew- w nagrode wyjazd do GNOJNIKA! Sa tez brani pod uwageCi co zasluguja  lub zasluzyli na szczegolne zaufanie  i omawiana jest odgornie przyszlosc-kariera takiej osoby! Lub kto za burte no wiec za co mozna wyleciec? nie sobordynacja-bunt-nie placenie! itd...                                                                    Na zaufanie o Dyrektora trzeba zapracowac a jak (ci sie to udalo) kariera stoi OTWOREM bo kto sprzeciwi sie sprawujacemu absolutna wladze  apostolowi !!!-NIE MA W TYM DZIELA BOZEGO TYLKO LUDZKIE I TO JEST ZENUJACE!!!

~Anna (2011-08-11 18:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I jeszcze jedno dla zainteresowanych jak kiedyś zdarzyło mi się chwile być w kuchni na obozie wyjazdowym to Mirek z poreby wspomniał o tym że Myszków chyba będzie wykupiony przez wspulnote. Potem trzy lata temu miało jóż tam nie być wyjazdu a z tego co do mnie dochodzi nadal są wyjazdy do myszkowa czli tem internat w Myszkowie może został wykupiony przez wspulnote. co do Hnojnika to wiem że jakieś 6- lat etmu derektorka tamtejszej szkoły gdzie też odbywają się obozy niby sie nawruciła...................czyli kolejne powiozana instytucja z wspulnotą..................jest tylu ludzi w wspulnocie Raciborskiej bo to nie tylko Racibórz ale takrze Wrocław, warszawa, sosnowiec, Opole, Głubczyce, Myszków, Żory, Czerwionka - Leszczyny, Markowice, wodzisław - Śląski, Zawiercie, Ogrodzieniec, i wiele innych także za granicą że dosłownie tak naprawde po pierwsze nie wiadomo ilu jóż jest tych ludzi bo nie zliczona liczba a po drugie czasami chodziły słuchy o jakichś jeszcze innych miejscach wyjazdowych wspulnoty, warszawiacy np. mają swoje wyjazdy jak byłam kiedyś w hnojniku to Norbert Mika zarzucał im że rzadko przyjerzdzają do Raciborza, a także kiedyś się słyszało o jakimś promie..............cóż pewnie więcej jest tych wyjazdów niż Myszków dwa turnusy i Hnojnik dwa turnusy po pare tysięcy ludzi cześć śpiocych na dmuchanych materacach z braku miejsca w myszkowie już od paru lat faceci śpią na materacach w szjkole obok internatu.......fakty

~Anna (2011-08-11 17:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiem dobrze jak trudne jest odejście z wspulnoty bo tak manipulują ludzmi że po odejściu właściwie nie ma się jóż rzadnych znajomych spoza wspulnoty...................do tego czeba mieć odwage ale wiem że Jezus daję tą odwage. Po wyjściu stamtąd przyśniło mi się że norbert był godzillą wielu ludzi było w postrachu ale gdy komuś pewne osoby z mojego snu powiedziały jak naprawde wygląda droga za Jezusem to ta reszta której Bóg otwierał oczy miała odwage stamtąd wyjść. Potem przyszedł czas że wielu uciekało w popłochu ale ta reszta co zaufała wyszła w pokoju bo Bóg ich wyprowadził, wyszli jakby na wycieczke z której jóż nie chcieli wraqcać bo odnależli woską brame i wąską droge. Mam nadzieje że dla tych co wyszli i co zbierają się do ucieczki z wspulnoty są to słowo otuchy. Wierze że Jezus wskarze karzdemu kto będzie szczerze szukał a nie zachłyśnie się ewngelią sukcesu którą oferują niekture zbory te jedyną właściwą drgę którą jest jezus i pastwisko na kturym będą mogli wzrastać................choć niewiele jest zborów naprawde idących drogą którą jest Jezus i gdzie jest zdrowa ewangelie ale wierze że Bóg tym co są szczerzy wskarze właściwą droge i zdrową grupe chrześcijan którzy całym sercem idą za Jezusem.

~Anna (2011-08-11 17:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

.cześc 3..Dziś dziekuje Bogu rze mnie wyprowadził z wspulnoty
która na dzień dzisiejszy jet dla mnie egiptem, chociarz w egipcie
izraelici wiedzieli że są w niewoli a w wspulnocie nie wiedzą musza się
bezwzglednie podporządkować bo animator ma światło do ich rzycia a na
góru nie wolno powiedzieć złego słowa ( ja nigdy nie mówiłam nic złego)
ale jak zachorowałam Bóg otworzył mi oczy i wiem że mogło być jeszcze
gorzej....................to tylko cześć mojej
chistori...............Powiem tak animatorzy działają czasem tak że gdy
ktoś zachoruje i trafi do szpitala a nie chce się podporządkować (ja
zamiast głosić ewangelie miałam w szpitalu ludzi zachęcać do głosowania
na osoby wyznaczone przez wspulnote i na norberta by dostały się do
starostwa) to lekarzą gdy mają taką morzliwość nie warzne czy ktoś jest
z ich rodziny czy nie to wmawiają lekarzą by zostały im podawane leki
psychotropowe.....................a takrze czasami kombinują coś z
mieszkaniem tej osoby...................to co tu napisałam jest wielkim
ryzykiem bo moge być rozpoznana ale jeśli czyta to ktoś kto się wacha
przed odejściem to rzuca mo to troche światło na to dlaczego tak
naprawde ludzie odchodzą z wspulnoty po szukają wąskiej drogi a nie
szerokiej wiodocej do zguby...................moim pragnieniem jest
wytrwać przy Jezusie i nauczyłam się że jedynym pośrednikiem do Boga
jest Jezus a nie jakiś animator animatorka apostoł itd który niby ma
światło do twego rzycia. Pozdrawiam wszystkich tych co mieli odwage
wyjść z wspulnoty odnowy w duchu św i nadal szukaja prawdy i drogi za
Jezuserm a nie ludzmi.

~Anna (2011-08-11 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cześc 2 Sama byłam w wspulnocie 8 lat i wiele razy na osoby które odchodziły
było mówione złe rzeczy teraz na mnie tak mówią by ludzie się w ogule
nie kontaktowali bo wiadomo.........................gdyby ktoś się ze
mną skontaktował poznałby prawde na temat odnowy w Duchu Św jaka ona
niby świeta jest, ja sama miałam przez 8 lat zamkniete oczy czasem z
strachu takrze bo wydawało mi się rze wspulnota ma prawde ale jak się
dowiedziałam co się wokoło mnie dzieje odrazu z tamtąd wyszłam a
właściwie musiałam uciec bo doszło do tego że miałam pare dni
indywidulanych i byłam wywieziona na pewne mieszkanie gdzie moja
animatorka robiła mi indywidulne wrzaski / jak jej powiedziałam rze
odchodze bo nie zamierzam podporządkować się do tego że nie wolno mi
się ruszać z miejsca gdzie mnie wywieżli i że nie zamierzam się
podporządkować jej do tego rze mam zakaz kontaktu z braćmi i siostrami
w Panu oraz głownie dlatego że nie zamierzam się podporządkować
zakazowi głopszenia ewangeli (akurat wybierałam się do przyjkaciułko
sprzed lat i zalerzało mi powiedzieć jej o Jezusie) to ona tak wybuchła
że jurz mnie nic nie powstszymywało wiedziałam rze musze jakoś
uciec........

~Anna (2011-08-11 17:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

prawda jest taka że rzeby dotrzeć do ludzi rzeby wyszli z wspulnoty apostoła Norberta Miki najsensowni8ej by było gdyby osoby które odeszły z tej wspulnoty zebrały się razem i zaczeły walke w obronie prawdy- prawdy bo wiadomo że na karzdą osobe która odchopdzi z wspulnoty jest wymyślana jakaś chistoryjka która powoduje że osoby z kttórymi się one przyjażniły w wspulnocie całkowicie urywają kontakt z osobami co do których animator zakarze im kontaktu.

~m1 (2011-08-11 10:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mam prośbę do iska co należy zrobić aby opuścić tą sektę czy animator po takich szkoleniach ma jeszcze zdrowy rozsądek czy potrafi się zmienić jak takim osobom można pomóc o ile wogóle można.

~sdf (2011-08-11 10:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

iska głupoty zapodajesz pisząc że apostoł ufa animatorom

~Iska (2011-08-11 06:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oni to wiedzą, że ludzka "pokora" ma swoje granice. Niby nie, a każdy jest łasy na zaszcyty i uznanie. Na takim obozie w Myszkowie  1/3 stawki to animatorzy. Taki już nie odejdzie z sekty (raczej nie często się to zdarza), otrzymał życiowy awans, sam apostoł mu ufa. MAVERICK 69 pisałeś, że maczałeś chleb z samą górą sekty, tak? Czyli co, jakie sprawy się tam omawia?

~jan (2011-08-11 04:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zołzie i innym wyznawcom dr guru moge polecić bardzo ciekawą książkę, w której napewno odnajdą znaczną część własnego zycia
NIEBO. PIĘĆ LAT W SEKCIE - Sebastian Keller
Opinie czytelników:
Ksiazka
bardzo ciekawa. Nie moglam oderwac sie od lektury. Przeczytalam w ciagu
jednego dnia.Porusza temat sekty. Jak latwo czlowiek moze wpasc w jej
sidla i jak latwo mozna mylic wiare w Boga ze zwykla manipulacja ludzka.
Umysl ludzki zostaje wyprany i zaczyna sie w nim dziac cos co trudno
zrozumiec. Az trudno uwierzyc,ze takie rzeczy sie zdarzaja.
Książka
spełniła moje oczekiwanie,czyta się ją z wielkim zainteresowaniem, gdyż
opowiada swoją prawdziwą historię osoba, która przeżyła kilka lat w
sekcie. Jako nauczyciel wykorzystam ją do pracy z młodzieżą.
Jak
najbardziej, zachęcam do zakupienia tej pozycji. Czyta się ją dosłownie
jednym tchem. W pewnych momentach włos się na głowie jeży. To naprawdę
jest "pranie mózgów" i ciężko oprzytomnieć. Uważam, że w ogóle, to z
każdej jakiejś wspólnoty to naprawdę ciężko wyjść, ci ludzie po prostu
nie wyobrażają sobie życia bez wspólnoty.
Książka napisana
prostym językiem pokazuje model uzależniania ludzi, manipulowania nimi w
sposób inwazyjny i szkodliwy dla ich życia i zdrowia. Fakt, że książka
napisana została przez byłego wyznawcę gury sekty Niebo, zwiększa jej
przekaz. Wiarygodność pozycji pokazuje nie tylko emocjonalny charakter
wypwiedzi ale także informacje o skutkach i konsekwencjach wejścia w
sektę (późniejsze leczenie się, wsparcie lekarzy i egzorcystów).

MAWERICK1969 (2011-08-10 20:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do-iska- dzieki za slowa otuchy ,ale moje wczesniejsze posty byly na emocjach!!! i to bylo bledem! teraz bede sie staral zeby bylo to czytelne, przejrzyste , klarowne ...dla kazdego ...tego co byl  ,co jest, i co chcialby byc,bo przeciez nie mozemy zabronic prawda- ale mozemy przestrzec przed ta organizacja!!!                                                                              moze nie powinienem - ale mam -mialem stycznosc jak pisal -requiem- z ta 2 strona medalu o ktorej moglbym, cos powiedziec tylko obawiam sie ze -boje sie ze moge ulec emocja i bedzie tzn lipa!                                                                   A co do tej 2 strony medalu - idzie o sama gore czyli- o DYREKTORA I JEGO SWITE czyli M.L,A.T(sms), Camil-kurator(wodz sl) F.M(markowice) , LIZARAZU(ob-polana) kolejnosc przypadkowa i wielu innych....

~jan (2011-08-10 12:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Iska - Nie dziwi mnie to, ani nie obraża. Każdego kto nie przytakuje będą mieli za takiego, bo odnowa w nich jeszcze siedzi. Po 5 latach prania mózgu trzeba się 15 lat sie z tego leczyć - to zasada - z Panem Jezusem można ten czas jednak skrócic nawet o połowę, ale trzeba trafić na zdrowe środowisko, a to nie wszystkim się udaje.

~zołza (2011-08-10 11:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

mam misje

~zołza (2011-08-10 11:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

.




















































































.

~Iska (2011-08-10 09:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do ~ jan  nie przejmuj się tym że mają cię to za mąciciela i podstawionego wspólnotowicza.
Do MAVERICK' a nareszcie piszesz zrozumiale, dzięki
Do Reqiem piszesz, że "No i na końcu tuż przed liderem, czy apostołem jest grupa najbliższych jego współpracowników - trzymająca władzę, a także w imieniu apostoła ją sprawującą np. nad poszczególnymi placówkami grupy. To wszystko spina do pewnego czasu mianujący się apostołem dr. Norbert Mika, dość twardo, żeby nie rzec czasami prawie bezwzględnie sprawujący absolutną władzę w grupie. To on jest motorem wszystkiego, on nad wszystkim sprawuje władzę ostateczną. W grupie jest to postać prawie mityczna, otoczona aurą jakiegoś szczególnego pomazania, człowiek o silnych predyspozycjach przywódczych oraz wewnęrznej charyzmie. "
Nie do końca się z tym zgodzę, bo: grupa najbliższych współpracowników to fanatycznie oddani umoczeni i zmanipulowani ludzie, którzy pewnie za apostoła daliby się zabić i poćwiartować. On nawet nie musi skończyć zdania a ci już wykonują jego rozkaz i to z gorliwością godną największych herosów. Ich wierność i oddanie może przekroczyć wyobrażenie wielu ludzi. ta aura pomazania o której piszesz ma charakter bardziej demoniczny a rządanie uległści i absolutnego podporządkowania jest diaboliczna.

~jan (2011-08-10 08:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wyznawcom dr guru moge polecić bardzo ciekawą książkę, w której napewno odnajdą znaczną częśc własnego zycia

NIEBO. PIĘĆ LAT W SEKCIE - Sebastian Keller

Opinie czytelników:

Ksiazka bardzo ciekawa. Nie moglam oderwac sie od lektury. Przeczytalam w ciagu jednego dnia.Porusza temat sekty. Jak latwo czlowiek moze wpasc w jej sidla i jak latwo mozna mylic wiare w Boga ze zwykla manipulacja ludzka. Umysl ludzki zostaje wyprany i zaczyna sie w nim dziac cos co trudno zrozumiec. Az trudno uwierzyc,ze takie rzeczy sie zdarzaja.

Książka spełniła moje oczekiwanie,czyta się ją z wielkim zainteresowaniem, gdyż opowiada swoją prawdziwą historię osoba, która przeżyła kilka lat w sekcie. Jako nauczyciel wykorzystam ją do pracy z młodzieżą.

Jak najbardziej, zachęcam do zakupienia tej pozycji. Czyta się ją dosłownie jednym tchem. W pewnych momentach włos się na głowie jeży. To naprawdę jest "pranie mózgów" i ciężko oprzytomnieć. Uważam, że w ogóle, to z każdej jakiejś wspólnoty to naprawdę ciężko wyjść, ci ludzie po prostu nie wyobrażają sobie życia bez wspólnoty.

Książka napisana prostym językiem pokazuje model uzależniania ludzi, manipulowania nimi w sposób inwazyjny i szkodliwy dla ich życia i zdrowia. Fakt, że książka napisana została przez byłego wyznawcę gury sekty Niebo, zwiększa jej przekaz. Wiarygodność pozycji pokazuje nie tylko emocjonalny charakter wypwiedzi ale także informacje o skutkach i konsekwencjach wejścia w sektę (późniejsze leczenie się, wsparcie lekarzy i egzorcystów).

MAWERICK1969 (2011-08-09 22:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PRAWDA PRZEZ DUZE -P- to boli , dla czego? bo juz pisze  - wpisy typu - dziesieciny , nieruchomosci ...itp  nic nie zmienia !!!! BO NA CZYM OPIERA SIE FALSZYWA DOKTRYNA wspolnoty ? na tym mr -jan- na tym belkocie, na tym falszywym bogu na ktorym opieracie swoja ufnosc na oszukiwaniu tych malych , na tym ze poznalizcie prawde a nie pozwalacie .... ja nie bede sie tlumaczyl czy bylem , czy nie... ja mam prawde!!!! i  chce tylko powiedziec ze po za WSPOLNOTA jest PRAWDA!!!!  Taka prosta , nie skomplikowana ,   nie majaca tyle przeszkod ,nie zmuszajaca do niczego.....

~.. (2011-08-09 17:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jan zganiełeś jednego , a wcześniej pisałeś że tylko jeden procent wpisów ma sens - coś tu kręcisz

~Piotr (2011-08-09 16:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jan jak ci się nie chce szukać informacji o które pytasz to spadaj z tego forum leniu jeden.

~jan (2011-08-09 14:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pisząc bełkot - miałem na mysli posty w stylu MAVERKCK 1969 - będących lawiną jakiś jego własnych emocji, krzyku i skrótów myślowych zupełnie nie zrozumiałych dla człowieka który nie był w odnowie. Nie obraź sie Maverick, ale czytaj najpierw to co piszesz i zastanów sie czy jest to zrozumiałe dla innych.

~.. (2011-08-09 12:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

myślę że jan to prowokator - chce by pisano tu nazwiska i nazwy , bo wtedy można oskarżać przed sądami o naruszanie dóbr osobistych itp. - kaska jest więc można sobie pozwolić na dobre kancelarie które obronią biednego prześladowanego, w końcu kaska jest na dzieło Boże, a sądzenie żalących się tutaj to przecież wielkie dzieło Pańskie

MAWERICK1969 (2011-08-09 11:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do mr jan- mysle ze to wlasnie tacy jak TY wytwarzaja belkot , bo tak naprawde nie napisales niczego sensownego! A bicie piany typu ( dziesiecina,nieruchomosci itp...) to juz przewinelo sie tu tyle razy ze szkoda czasu . bo jezeli ktos sledzi co i o czym tu sie pisze powinien (zakumac) ze jest cos nie tak!  Bo jezeli tak naprawde szukasz zywego JEZUSA CHRYSTUSA to nie trzeba nawet czytac tego belkotu a zobaczysz ze (bog-jak kolwiek go definiowac we wspolnocie to bedzie kasa,wladza... ) czy tak trudno powiedziec NIE!!! JEZELI WIDZISZ TYLE DZIWNYCH RZECZY np zakazy,nakazy,obowiazki narzucane na (ciebie) a to wszystko jakos nie pasuje do biblijnego opisu kosciola JEZUSA! Mysle-wiem ze duza role odgrywa STRACH w wyjsciu-powiedzeniu NIE!!! tAK NAPRAWDE DUZO LUDZI WIE ZE IDZIE NIE W TYM KIERUNKU CO TRZEBA !!! A tak niewiele potrzeba ... powiedziec WYSTARCZY POWIEDZIEC  STOP- MAM JUZ DOSC!!! A potem (ktos napisze na tym forum ) JESTEM WOLNY(a)

~sdf (2011-08-09 10:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jan ekspert psycholog, znawca tematu, ale również ANONIMOWY

~jan (2011-08-09 09:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiem  o czym piszesz, ale senowne wypowiedzi na tym forum (typu Reqiem) to 1% - a wiekszość to niestety emocjonalny bełkot bez treści.

Ludzie piszcie tu o faktach i nie dawajcie upustu swoim emocjom, bo taki emocjonalny krzyk anonimowego pacjenta jescze nikogo do niczego nie przekonał, a jedynie podważa jego wiarygodność.

Dodaj komentarz
Strony: 1 … 91 92 93 94 95 … 206
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog