29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-03-22 14:46:55 Wiadomości

Być może wkrótce dym tytoniowy przestanie truć na placach zabaw, przystankach i w innych miejscach naszego powiatu. Raciborski sanepid chce zainteresować samorządy inicjatywami wymierzonymi w palaczy.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (5): Nadchodzą ciężkie czasy dla palaczy? Strony: 1Dodaj komentarz
~mirula (2012-03-24 18:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w czym to przeszkadza że sobie zapalę papierosa idąc ulicą?zajmijcie się lepiej ogródkami piwnymi,mamy wiosnę,pijaków będzie coraz wiecej,awantury ,pijackie burdy,zaczepianie ludzi,bójki,rozpierduchy na mieście,pod kazdym drzewkiem toaleta dla pijaków.To będzie OK?Pijak to CZŁOWIEK  ,jemu wolno.ALE PALACZ!!! Zabić,zgnoić,do kryminału z nim!!!LUDZIE OPAMIETAJCIE SIĘ.NIE MA JUŻ WAŻNIEJSZYCH SPRAW.

~Myślący (2012-03-24 15:56)

Na szczęście już coraz cieplej, więc domki jednorodzinne przestaną dymić ale palacze pozostaną. Papierosy coraz droższe. Na ochronę zdrowia brakuje.Więc pozostało nam rzucić palenie. W Raciborzu jest możliwość
rzucić palenie przy pomocy farmaceutyków lub terapii biorezonansowej. Trzeba tylko dobrej woli i chcieć. Tu żadne akcje nie pomogą , jeżeli palacz jest uparty i niezdecydowany.Palacze są świadomi zagrożenia dla zdrowia własnego i otoczenia.

~do inicjatorów akcji (2012-03-24 14:03)

A w własnym kiblu będzie można palić? To nie jest żart - u mnie w bloku jest dodatkowy pion na instalację wod-kan, zamiast ściany są tam nieszczelne drzwiczki metalowe. Faktem jest, że jak się pali na dole, to na górze czuć. Ja nie mam z tym problemu i sąsiadom na górze też to raczej nie przeszkadza - wszyscy kurzą. Proponuję zakazać palenia wszędzie i nie martwić się tym, że papierosy nadal są legalne. Miasto, gmina i powiat to nie tylko instytucje, ale przede wszystkim ludzie, którzy na rzecz społeczności lokalnej płacą podatki - bardzo często marnotrawione przez lokalnych polityków.
Nie namawiam nikogo do tego, aby zakłócać innym ludziom prawo do życia bez dymu papierosowego, ale nawołujuę do szacunku i obustronnego zrozumienia. Palacz nie musi nikomu zakłócać życia dymem - wystarczy odejść kilka metrów na zawietrzną, a nie powinno to nikomu przeszkadzać! Proszę jednak pamiętać, że palacz to też człowiek i obywatel płacący podatki na rzecz lokalnej społeczności - dlatego zamiast mnożyć zakazy może wystarczyłoby podejść i poprosić o przejście w inne miejsce. Wiem, że usłyszę zaraz zarzut, że palacze są bezczelni i nie posłuchają. Wcale tak nie jest. Nie każdy palacz to margines - ten jest rzeczywiście zjawiskiem marginalnym.

~racka (2012-03-23 21:40)

proponuje wprowadzic zakaz jazdy samochodem po miescie .....od razu bedzie pachniec fiolkam a jakie powietrze bedzie czyste.

~zapasowy (2012-03-23 18:40)

kiedy w koncu przestana dymic-truc nas  domki jedorodzinne ?  kazdy z nich robi sobie spalarnie smieci w piecu , a my wdychamy  te nylony itd  na osiedlu np katowicka ,  są  poprostu bezkarni  ,  tak jest wdycki  ,  ja tylko pytam . .

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog