29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-09-04 14:19:47 Rudnik

W czwartek, 4 września, odbyło się ważne wydarzenie dla mieszkańców Łubowic - odsłonięto tablice z dodatkową  nazwą ich miejscowości w języku niemieckim.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (98): Odsłonięto tablice dwujęzyczne z nazwą miejscowości Łubowice-Lubowitz Strony: 1 2 3 4Dodaj komentarz
~facebook (2011-12-29 13:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://www.facebook.com/pages/NIE-dla-tablic-dwuj%C4%99zycznych-w-Polsce/301703696535722?sk=wall

Zapraszamy, k

~do joachima (2009-02-16 02:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no jasne że dla ciebie wojna skonczyla sie w 1945. jak naboi ci zabraklo i ucieklaes do dojczland. jak wszyscy twoi przyjaciele spod swastyki. a teraz spokojnie ci mowic ze wojna skonczona. u nas tez wojny juz nie ma, ( nie wiem czy w niemieckich gazetach o tym pisza) ale my POLACY w odroznieniu do dojtszow pamietamy prawdziwa histori a nie bajki o biednych, wypedzoych nemcach ze wschodniej rzeszy.

~SOŁDAT (2009-02-03 05:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A Wiesz co to jest martyrologia i pamięć własnego narodu?  Użytych słów nie rozumiesz,ponieważ użyłeś ich w złym
kontekście! Polecam słownik j.polskiego!  Kto nie pamięta historii własnego narodu, nie jest Jego godzien !

~terapeuta (2009-02-02 23:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O kurdeee. Następny taki:| Wiesz co to jest zaściankowość i nacjonalizm?

~SOLDAT (2009-02-02 20:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pamietaj historię swojego narodu!JOACHIMIE.  Ona wskaże CI, KIM BYLIŚCIE , KIM JESTEŚCIE   ORAZ  DLACZEGO MY,  PRZEZ  WAS  MORDOWANI, PALENI , GAZOWANI , GRABIENI, MUSIMY O TEJ HISTORII PAMIETAĆ, DO KOŃCA
ŚWIATA  I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ! Zamiast mauzoleum wypędzonych ERIKI STEINBACH ,  zbudujcie mauzoleum pomordowanych, przez przedstawicieli Waszej nacji ,w historii nowożytnej EUROPY!

~Joachim (2009-02-02 08:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ech soldat. Dla ciebie  wojna trwa  nadal , Adolf zyje  tak samo jak Paulus , Kesselring i Keitel  . A Paulus przyszedl z niewoli z powrotem i mieszkal w DDR . A ty utknales soldat  nad Oka . Grützi

~sołdat (2009-02-01 19:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I co  JOACHIMIE !  Zaczyna Wam  znowu brakować przestrzeni życiowej .Już taki jeden był, który obiecywał Wam gruszki na wierzbie, w rezultacie VON PAULUS ,z kamratami, skończył na Syberii.

~Joachim (2009-02-01 17:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I ten Plebiscyt Polska przegra . Jezeli Ci Drzymalo o to idzie  to go przegra . A o koegzystencji  nigdy nie pomysleliscie  wy fanatycy  !!!! Jak widze wiekszosc nie . Grützi

~Drzymała (2009-02-01 06:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Miejsce odrzańskie - Mistitz
Podlesie - Podlesch
Dzielnica - Dzielnitz
Łany - Lohnau
Błażejowice - Blaseowitz
,Terapeuto,,!  Germanizacji Ci się zachciewa? A co zalecisz mieszkańcom tych wioch i innym na opolszczyżnie!
Proponuję Im  plebiscyt ,,czy chcecie być w granicach  nowych 1000-letnich Niemiec czy  III RP.

~terapeuta (2009-01-30 00:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Radzę Ci, lecz się człowieku.

~bez przebaczenia (2009-01-26 16:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy tej NACJI nikt nie wybije z tej blond  pały,,DRANG NACH OSTEN,,  mało namordowali narodów w I-szej i II-ejJWOJNIE ŚWIATOWEJ, NAGRABILI , SPALILI, WYBURZYLI. Znowu dzwigają  łby  na wschód. Zaczynaja jak zwykle !  Czy ten wrzód , na zdrowej tkance Europy, co kilkadziesiąd  lat  m u s i  odrastać?

~racek (2009-01-26 16:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

[size= x-small]Dziadek pokazuje małemu Donaldowi album z lat młodości.
- Popatrz, Doniu, tutaj byłem w wojsku.
Donald pyta - a kim jest ten pan z wąsami?
- To był bardzo, ale to bardzo zły człowiek, wnusiu.
- A dlaczego dziadziu trzymasz wyprostowaną prawą rękę w jego kierunku?
Na to dziadek - Krzyczę do niego: "Hejże hola! Zatrzymaj się bardzo zły człowieku!"[/size]

~slv23 (2009-01-26 15:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wlasnie zgodne z prawem. Zanim cos skomentujesz proponuje bardziej zaglebic sie w temat. Od 2005 roku obowiazuje ustawa o mniejszosciach narodowych w polsce, a Niemcy sa najwieksza mniejszoscia. Wiecej otwartosci i tolerancji nikomu jeszcze nie zaszkodzilo. Nie zabiora wam tej Polski, nie martwcie sie, zdrowy patriotyzm jest daleki od tych waszych wypowiedzi.

~henio (2008-10-16 19:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

niezgodnie z prawem!

Gelo (2008-10-16 14:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a byliście w Łubowicach? Jechaliście tam dalej?
Łubowice -> Grzegorzowice ->Sławików i później wjeżdżamy do woj.opolskiego
Tam każda wieś ma znaki w języku niemieckim.
Miejsce odrzańskie - Mistitz
Podlesie - Podlesch
Dzielnica - Dzielnitz
Łany - Lohnau
Błażejowice - Blaseowitz

Dla mnie jest to trochę głupie jakby polacy na siłę pchali się do niemiec. LUDZIE TO JEST POLSKA!

~henio (2008-10-16 10:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/178/2958/Ustawa_o_mniejszosciach_narodowych_i_etnicznych_oraz_o_jezyku_regionalnym.html

~lacha (2008-10-03 11:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ostatnio jakiś kundelek wy...ł się pod tą tablicą.Autentycznie.

~erwin (2008-10-03 10:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby Polakom zachciało się powrócić do monarchii to na podstawie Konstytucji III Maja spadkobiercą korony polskiej jest saska dynastia Wettynów (Konstytucja III Maja ustanowiła tron Polski dziedzicznym w rękach dynastii saskiej. Następcą Poniatowskiego mianowała Fryderyka Augusta III, który do 1815 r. rządził Księstwem Warszawskim). Zgodnie z Konstytucją III Maja korona Polska należy się obecnie mieszkającemu w Szwajcarii księciu Saksoni Marii Emanuelowi Wettynowi, który w lini prostej jest potomkiem Fryderyka Augusta III. Światli Polacy, którzy przygotowywali, a następnie wprowadzili Konstytucję III Maja wiedzieli bardzo dobrze, z którego kierunku idzie cywilizacja oraz pod czyimi rządami czeka ich porządek oraz dobrobyt. W księdze historii każdego z narodów można znaleźć dobre oraz złe karty. Niestety w świadomości wielu Polaków są tylko te złe wydarzenia z historii Niemiec. Jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy na własnej skórze poznali okropności II wojny światowej, natomiast jeżeli w ten sposób patrzą na to młodzi Polacy to nie jest dobrze. Historię należy znać i pamiętać o złu, które było ale nie można z tego powodu przez kolejne pokolenia piastować urazów i niechęci. Niektórzy Polacy chcieli by, żeby Niemcy przepraszali jeszcze ich pra-pra-pra-pra - (....) pra-wnuków, a najlepiej żeby im wypłacali odszkodowania. To jest po prostu chore.

~Racibor1 (2008-10-03 09:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie poznałem jeszcze erwina, ale teraz wiem.. Wprawdzie ma rodowód polski ale stał się Niemcem, który będzie pouczał wszystkich w Europie jak należy rządzić krajem. Jaki to wzór nam stawia?: stałe nekanie sąsiadów swoja wojowniczością, pod sztandarem Maryjnym nawracali katolickie narody, wykorzystywali zasoby surowcowe w wielu krajach- bogacąc się, pod sztandarem orędowników postępu technicznego, nieludzko wyzyskiwali przy tym ludzi miejscowych, sami byli państwem znanym od ciemiężenia własnego narodu bo im zawsze potrzebne byłe pieniądze na prowadzenie wojen zaś to co mógł realizować Hitler w demokratycznych niemczech jest wystarczającą wizytówką Niemców. Co z tego, że Gethe, Schiller i wiele naukowych postaci twórców kultury i sztuki, jak całe Niemcy są splamione krwią narodów podbitej Europy. Wisząca w powietrzu wojna światowa spali wiele istnień ludzkich od broni, która jest wymysłem Niemców. Czy nadal jesteś dumny z takich Niemiec? Dla mnie, to ich sprawa ale dla Polaków Niemcy nigdy nie będą Polsce przychylne zaś deklarowana od góry przyjaźń zniweczą tacy jak erwin i inni. Zauważ, chodziło tylko o jakies tabliczki a wyszło prawdziwe oblicze tych pokrzywdzonych Niemców z II wojny światowej!!!

pyzaty (2008-10-03 06:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ci co ich wysiedlili ze wsodu to takie boroki co swiatlo poznali dopiero na Slasku. A krowy staly w izbach i wygladaly oknem .

Czyli twierdzisz że w takim Lwowie nie było prądu, a w kamienicach ludzie trzymali krowy?

~erwin (2008-10-03 06:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak czytam komentarze "wojowników" o polskość śląska to przypominają mi się słowa teścia, który często żartuje sobie, że najlepszym wyjściem dla Polski z wszystkich problemów gospodarczych i społecznych było by "wypowiedzieć Niemcom wojnę, a potem zaraz się poddać". Jest dla mnie bardzo smutne, że wielu Polaków ciągle szuka tylko wrogów zamiast starać się zrozumieć odmienność innych ludzi. W XVIII w. Polska była krajem zamkniętym gdzie toczyły się ciągłe kłótnie magnatów-"królowiąt", którzy ogłupiali i wykorzystywali szarą brać szlachecką wmawiając im, że wszyscy na około czychają na ich "złotą wolność". Doprowadziło to do rozbiorów. Gdyby Polska nie była w tym czasie krajem wewnętrznie skłóconym, a szlachta przedkładała by interes publiczny nad prywatę nigdy nie doszło by do tragedii jaką były rozbiory. W czasach Jagiellonów oraz pierwszych królów elekcyjnych Polska była krajem wieloetnicznym, w którym panowała tolerancja. Dzięki temu była też wielkim mocarstwem, z którym liczyła się cała Europa. Historia lubi się powtarzać. Jeżeli naród chce być szanowany musi przede szystkim szanować siebie, a następnie innych.

~Racibor1 (2008-10-02 20:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Joachim, z Tobą jest źle, masz rozdwojenie jaźni - gdzie wyczytałeś u mnie coś na temat BRD? Kłócisz się sam ze sobą. Zastanów się, rujnujesz swoje zdrowie, patrząc tak na drugiego człowieka. To całe Twoje wydumane zło nikt Ci nie przypisuje, że masz to uzdrowić. Wyluzuj się trochę, szkoda Twego zdrowia.

~Joachim (2008-10-02 19:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Racibor moje Judaszowe  Euro  dostaje teraz jako emerytura z DM. O Jakiej zaognionej sytuacji miedzy BRD a RP piszesz? . Kto ja zaognia ?  Ja ? A moze Kaczor maly malutki. ? Co mnie zezlilo w tablicach? Nic Poczytales co ja o tym mysle ? Na pewno nie !Ja nie zabraniam fachowcom  placacym podatki w BRD  tam pracowac . Jezeli sa dobrzy maja Now How na dobrym poziomie i placa u nas podatki czemu nie. Mam za zle komibnatorow , oszustow kanciazy kantujacych nasz kraj ,zlodziei aut , Airbagow . Takich malych Polaczkow  ktorych sie slyszy na ulicy miotajacych co drugie slowo k....Ch.. Ci... itd . Myslicie ze Niemcy sie tego wszybkim okresíe nie nauczyli o co idzie . Wstyd tylko. Slyszeliscie kiedys Niemca jak klnie ? Wiec zasz´tanow sie Racibor co piszesz i do kogo . I Badz normalny  Grützi Racibor

~Racibor1 (2008-10-02 17:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zacznę od początku,  moja mądrość jest niezmienna, to taka cecha ludzi, którzy myślą.i ważą słowa. Myślę, że nie dotrze do Ciebie nigdy, to co wyraziłem w moim komentarzu. Od człowieka zależy wybór, którą część siebie (dobrą czy złą) użyjesz w kontaktach między ludźmi. Sam fakt, że jesteś w Niemczech  a nie w Raciborzu decyduje u Ciebie, że musisz użyć tego złego Joachima!. Komentarze piszą ludzie, a nie UE - po co Ci te judaszowe srebrniki (Euro) w wymianie zdań między ludźmi? Ostrzegałem takich jak Ty, że zaognianie juz tak trudnych relacji Polska - Niemcy i to na poziomie zwyczajnych obywateli, może się źle skończyć? Nie wiem co cię zeźliło z tymi tablicami? Tam gdzie jest taka populacja, że mają być, już są te tablice. Naprawdę, Niemcom w Raciborzu  źle się nie żyje a Wam stale coś brakuje? Wyczułem, że chciałbyś zabronić Polakom pracy w Niemczech - to idiotyzm. Pozdrawiam normalnego Joachima.

~Joachim (2008-10-02 16:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ach Racboir myslalem zes troche zmadrzal a tu nic. Co napisalem na samym poczatku ze jezeli jest takie prawo ze ponad 20 % itd. Raciborz taki polski jak niemiecki  a moze nawet mniej. A gdyby chciano eksmitowac z Niemiec tych wszystkich legalnych i nielegalnych  Polakow no to zrobilby sie tlok w Urzedzie pracy . NIe mow o prawach EU bo nie znasz ich nawet i nie masz o nich zielonego pojecia . . Gdyby cofnieto te dotacje EU to mozesz sie spytac pana Prezydenta  Raciborza co on by zrobil. Sadze ze dosc dlugo plakal
.To takie typowe nawet  ekschumowac . Boze co w Was  siedzi . Jestescie gorsi niz trad zaraza i dzuma razem wziete .  Boleje nad wami  Grützi

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog