29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-10-28 12:31 Pozostałe  Autor: historyk

W szkołach tego nie podają w podręcznikach historii ! Dlatego ,sądzę ,warto o tym fakcie przypomnieć braciom polskim, bo my rosjanie o tym wiemy ,ale taż skrzętnie skrywamy!

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): Jutro Rocznica Hołdu.....Ruskiego Strony: 1Dodaj komentarz
~Polak (2011-10-31 10:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Tak wygląda mój patriotyzm, a Pański?" Jestem Ślązakiem, i od małego słuchałem o Polsce, której nigdy nie dojrzałem na własne oczy - stale widzę Was wszystkich uwikłanych w swoich życiorysach, tych świadomych i tych nie zawinionych. Wyraziłem go dobitnie w moim poście;"Trzeba być wrogiem polaków by milczeć, jak zewętrzne intrygi sąsiadów rozkładało Polskę". Kto robił, i nadal robi negatywny obraz Polaków? Już tez wspomniałem o polakach w innych krajach. Ktoś tu wytoczył GW - Panowie nie silcie się, bo wymienianie historii, tej wyselekcjonowanej dla Waszego interesu nic tu nie zmieni. Polakom bliżej mentalnie do Amerykanów, pragnienie Wolności, zrodziło ; Za Naszą i Waszą Wolność"- szli za Napoleonem pod Moskwę, walczyć o swoją Wolność, gdzie się dało, na całym Świecie. W Ameryce są Aleje Polskich Patriotów!!!.  Więzili Marszałka po to, by ten skierował swoją Polskę na wschodnie Stepy!!! Wiem, Polska musi upaść, bo tak ktoś chce, na pewno nie prawdziwi Polacy!!!

~Ad Vocem. (2011-10-31 09:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Partyzancie. Popieram Twoje zdanie. Tak, byliśmy potęgą od morza do morza, ale należy o tym już tylko pamiętać. To se ne vrati, jak mówią nasi południowi sąsiedzi. Powinniśmy nauczyć się żyć tu i teraz. Zachować godność, ale zrezygnować z pieniactwa. To nie czas na machanie szabelką. Jakże często zachowyjemy się jak mucha atakująca krowę. Krowa szkody nie odniesie a mucha może oberwać ogonem. To jest po prostu nierozsądne.
Wracając do mojego odniesienia się do postu Polaka. Przykro jest czytać, gdy ktoś niedoinformowany zarzuca mi brak patriotyzmu i rusofilię. Moi przodkowie umierali na Syberii. Dziadowie przebieżali tundrę i tajgę aby dotrzeć do Armii Andersa, a potem walczyć w RAFie i piechocie kanadyjskiej, bo w Polskiej armii nie było już miejsca. Ojciec był represjonowany w stanie wojennym. Wywalili mnie ze szkoły i obrywałem pałą w latach 80. W wolnej Polsce nie robiłem kariery politycznej, poza krótkim epizodem na początku lat 90. Tak wygląda mój patriotyzm, a Pański?

~Partyzant z PRL (2011-10-31 06:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mamy się z czego cieszyć, z wdzięczności Rosjanie potraktowali Rzeczpospolitą jako jednego z największych wrogów swojej państwowości . Warszawę rabowali tyle razy że mam kłopot zliczyć (po powstaniu kosciuszkowskim, po nieszczęsnej wyprawie Napoleona na Moskwę, po powstaniu  listopadowym i ostatnio w styczniu 1945), czy zdajecie sobie sprawę że od końca Wojny Północnej 1720 r. (w niespełna 40 lat po wyprawie wiedeńskiej Sobieskiego przestaliśmy się liczyć w Europie - i to na własne życzenie !!!) do 1993 r. na terenie Polski prawie nieustannie (okres 20lecia międzywojennego) stacjonowały wojska rosyjskie ? Dziś nie jesteśmy nawet cieniem dawnej rzeczypospolitej i nadal jesteśmy wciśnięci pomiędzy dwie potęgi.

~z boku (2011-10-31 04:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Rozumiem, że autorzy mają przemożną potrzebę celebrowania rocznic wszystkich polskich zwycięstw. Jednak do narodowego Panteonu potrzebne jest nie tylko zwycięstwo - ważne jest także, aby temu zwycięstwu towarzyszyła przekonująca racja moralna. Tak jak Polakom i Litwinom pod Grunwaldem, tak jak odrodzonej Rzeczpospolitej w Bitwie Warszawskiej. Jaka racja moralna stała za Polakami pustoszącymi Rosję w XVII w.? Chyba taka, jak w pieśni śpiewanej przez okrutnych kondotierów owej wojny, tzw. lisowczyków. Zaczynała się od słów: "Kto nam chce skarby wydrzeć, nie wydrze, nie wydrze, nie wydrze".
Polecam jeszcze kilka innych ważnych rocznic, o których jakże niesłusznie zapomniano ze szkodą dla chwały polskiego oręża. Minęło 210 lat od lądowania na San Domingo polskich legionistów walczących u boku napoleońskiej Francji. Tłumili tam powstanie niewolników przeciw Francuzom i zasłużyli się m.in. zakłuciem na rozkaz dowódców kilkudziesięciu bezbronnych jeńców. Tę wstrząsającą scenę pamięta każdy, kto czytał bądź oglądał "Popioły". Niestety, na San Domingo nie było "Ruskich".
żródło Gazeta Wyborcza

~z boku (2011-10-31 04:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Święto rabowania Rosji? Hola, panowie!
Rafał Zasuń2011-10-30, ostatnia aktualizacja 2011-10-30 20:51
"Rzeczpospolita" ubolewa nad całkowitym milczeniem o 400. rocznicy "hołdu ruskiego". Autorzy indagują Kancelarię Prezydenta i MSZ, dlaczego nie ma żadnych obchodów. Ale co my mamy świętować? Że obrabowaliśmy i złupiliśmy Rosję?

~Polak (2011-10-30 13:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mimo woli wyłania się odwieczne spiskowanie przeciw upodlanej Polsce. Ribentrop - Mołotow, to nowsza historia. Nikt jeszcze o tym nie napisał, ale po wojnie jakiś doktorant badał archiwa we Wiedniu - nasz znajomy - świetny tłumacz, miał w ręku dokumenty na temat kulisów  Rozbiorów Polski. Są tam wymienione olbrzymie kwoty w róznych walutach, które trafiły do polskiej szlachty, tytułem Liberum Veto. Trzeba być wrogiem polaków by milczeć, jak zewętrzne intrygi sąsiadów rozkładało Polskę. Dziś mamy identyczną  sytuację, choć z użyciem najnowszę technologi - w postaci potężnych - obcych mediów. Jak myślicie? są to zażarci wrogowie polski?, czy  zwyczajni przekupni obywatele. Oni wiedzą, że przekupić można każdego - jest tylko sprawa ceny!!! Ta reguła odnosi się do wszystkich państw, i Rosjan i Niemców.
Temu antyklerykowi przypominam, że wymieniony tu Papież, Błogosławił Hitlerowi w tej wojnie, a żołnierze na sprzączkach pasów mieli napisane Got mit uns!!! To chyba znowu jakaś polska fanaberia???  O wielkich Świętych Polakach już pisałem. Nie przyszło wam do głowy, że Polacy za granicą są normalnymi ludźmi, bo tam mogę się przydać dla Narodowych interesów gospodarczych!!! Ochyda !!!

~szperacz (2011-10-29 14:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rola polskiego kocioła w  utratcie niepodległoci Polski i jej rozbiorów! T A R G O W I C A!   A polscy dostojnicy kocielni !
,,Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz....... biskupi:-  Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI....... pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie:
"aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej" (ups!).
Gdy w nocy z 18 na 19 maja wojska rosyjskie wkroczyły do Polski, stutysięcznej armii carskiej Polska mogła przeciwstawić tylko 50 tys. żołnierzy. Rzym........ uznał wkroczenie wojsk rosyjskich do Polski za dobra nowinę, gdyż targowica........ gwarantowała utrzymanie przywilejów...... kleru, a nawet powierzała mu cenzurowanie książek.,,

~wiem (2011-10-29 13:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zbigniew Załuski
Zbigniew Załuski (ur. 31 lipca 1926 w Kiwercach na Wołyniu, zm. 5 marca 1978 w Warszawie) – polski pisarz, eseista i scenarzysta filmowy, poseł na Sejm PRL V, VI i VII kadencji.
W 1940 został zesłany do Kazachstanu, gdzie przebywał do 1943. W styczniu 1944 roku wstąpił ochotniczo do 1 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR. Służył w ludowym Wojsku Polskim, biorąc udział w działaniach wojennych na Wołyniu, lubelszczyźnie, Przyczółku warecko-magnuszewskim, Przyczółku czerniakowskim, bitwie o Kołobrzeg i bitwie o Berlin. Służbę zakończył w stopniu porucznika z .......trzema krzyżami walecznych.[1]
Jednym słowem gosc z najwyzszej obywatelskiej półki

~szperacz (2011-10-29 13:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ad Vocem,  przypomniał mi ,,Siedem grzechów głównych,, Zaułskiego /chyba/  nasze ,,wielkie,, bochaterstwa, zwycięstwa etc, to jedna wielka historyczna ........lipa i sromota, nawet do Grunwaldu ,,przyznają się ,,Litwini! Kolego Ad Vocem skomentuj ten temat! W kontekscie powyzszego, polski kosciół wiecej zaszkodził narodowi niż pomógł, na przestrzeni wieków ! Targowiczanie / siedmiu biskupów powieszonych za....zdradę Polski/, jego doractwo polityczne naszym monarchom ,na przestrzeni wieków , rozbiory itp, itd

~Ad Vocem (2011-10-28 18:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Polaku.
Proszę przeczytać mój post bez zbednych emocji. Ja tam nigdzie nie piszę tego co mi Pan/Pani zarzuca. Proszę nie pisać jak myślę, bo z mojego tekstu nic takiego nie wynika. Uważam jedynie, że nie ma czym się szczycić.

Po prostu od śmierci Fiodora I Rurykowicza do roku 1608 swoje partykularne interesy w Carstwie Rosyjskim rozgrywały magnackie rody z Wielkiego Księstwa Litewskiego, a od roku 1608 w sprawy rosyjskie zaangażowała się Korona Polska pod panowaniem Zygmunta III Wazy.
Panowanie Wazów to początek upadku wielkosci Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. To nieustanne wojny przede wszystkim z Królestwem Szwecji i Carstwem Rosyjskim. Panowanie Wazów zakończyło się zmniejszeniem populacji Rzeczypospolitej o ok. 30% (z 9 mln. do ok. 6 mln.) i ogromną zapaścią gospodarczą. A aspiracje imperialne nigdy nie zostały zapomniane przez Romanowów, co zaowocowało w efekcie zaborami.

Opisany przez autora hołd cara Wasyla Szujskiego przed Zygmuntem III był czystej wody farsą. Car Wasyl został wcześniej zdetronizowany 17.07.1610 r. przez dumę bojarów i wiec, a następnie odesłany do klasztoru, skąd został uprowadzony przez Polaków po zdobyciu przez nich Moskwy.

Władysław IV Waza pomimo usilnych starań swego ojca i wyboru przez część bojarów, nigdy nie został intronizowany carem. Natomiast nieprawnie używał tego tytułu pomimo prawnego wyboru na cara Michała I Romanowa, co przedłuzało min. nieustanne wojny z Rosją do 1634 r.

To tyle w części krytyki mojej wypowiedzi.

Natomiast co do "tragedii smoleńskiej". Ja bym nie szukał winnych za granicami, to ofiary naszej wewnętrznej wojny. Wojny polsko-polskiej i bałaganu na szczytach władzy, ale i w całym państwie.
Nie neguję tego, że byliśmy krzywdzeni. Ba zgadzam się z tym, ale staram się być obiektywnym i wysuwam wnioski na podstawie przesłanek historycznych. Pozdrawiam :)

~historyk (2011-10-28 16:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zostałem zainspirowany dzisiejszą audycją Radia Maryja i prelekcja wystepującego tam ....wybitnego profesora historii ! Czyli wyszło to , co zawsze.....wielka  ..  lipa  ,, prawdziwych Polaków,,!

~Polak (2011-10-28 16:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Ad Vocem" wolałby zamknąć polakom gęby na kłodkę, bo chyba pamięta w PRL śmiertelne kary za wspomnienie o Katyniu, o Cudzie nad Wisłą, o IV rozbiorze polski, o masowym zsykach na Sybir Ślaskich górników i wiele innych grzechów Rosjan wzgledem Polaków. To w ramach wspaniałych stosunków obecnej władzy z sąsiadami, a szcególnie z Rosją - za tragedię Smoleńską, za najdroższy gaz dla Polaków, oj ta Targowica zatraciła poczucie samokontroli. Wszystko chcielibyście polsce zabrać, łupki Was nęcą, bo to jedyne państwo - mocarstwo, co same nic nie potrafi zgospodarować - na cudzych bogactwach, pasozyty się bogacą. Bardzo dobrze się stało, że ten portal pomyślał o młodych, niech wiedzą, że też o świetności w czasach niezależnej Polski można wiele wymieniać. Gerarda Cieślika rosjanie i bubki partyjne prześladowali, że w Chorzowie Jaszynowi gola wcisnął, a Poloska z Rosją wygrała. UE czyni to, czego najeżdżcy nie zdołali złamać - dziś upodlają polaków gospodarczo, rękami usłużnych pachołków. Martwi się tu taki, że polacy Im w rosji mieszają? jakich to mamy dziś Obywateli Polski???

~Ad Vocem (2011-10-28 15:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Aby pozostać obiektywnym należało napisać, że cały okres "Wielkiej Smuty", to bezprecedensowy okres "mieszania" w polityce Rosji. To 15 lat osadzania i obalania samozwańczych carów. To również próba ustanowienia carem Władysława Wazy (późniejszy król Polski i Wielki Książę Litewski Władysław IV).
Można powiedzieć, że to efekt imperialnych zapędów Wazów, ale dla przeciętnego Rosjanina nic to nie znaczy. Dla nich to my, "prioklatyje Lachy" zgotowaliśmy te "Smutnyje Wriemia". Najsmutniejsze jest jednak to, że Rosjanie nie pamiętają udziału Szwedów w tym przedsięwzięciu. Pamiętają jednak doskonale polskich najeźdźców.
Obawiam się, że Rosjanie nam tego nie zapomnieli i chyba zapomnieć nie chcą. Polecam do obejrzenia rosyjski film pt.: "1612".
Nie ma więc czym się szczycić drogi autorze tekstu.

~fan Matejki (2011-10-28 12:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_17ScreenShot007.jpg

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog