29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2011-02-05 14:48:15 Z mediów

Marek Plura chce, żeby Rada Europy zajęła się sprawą języka śląskiego. - Dwie trzecie Ślązaków nie używa rodzimej mowy. Bez wsparcia państwa nie uda się uratować jej przed dalszym zanikiem - alarmuje urodzony w Raciborzu poseł PO

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (7): Poseł walczy o ślonsko godka Strony: 1Dodaj komentarz
pyzaty (2011-02-07 10:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Języki nieużywane wymierają, nie ma sensu na siłę podtrzymywać ich żywota.

~Km (2011-02-07 09:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

@ że co?
Nie ma to jak kultura....
Idź leczyć swoje kompleksy :)

~petycja (2011-02-06 23:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja jestem za

~że co? (2011-02-06 12:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

PO-koty mają teraz głos,będą swoje tłukli, bo im Sztajnbach namieszała. Jaka tam osobowość i kultura kabotyna!!!. Ten poseł zaczyna być uciążliwy.Dawno już im wytłumaczono, że nie ma śląskiego języka, ale oni swoje - ważne by ludziom na Śląsku.truć. Starosłowiański tekst BOGU RODZICA - to 90% gwary śląskiej - jaki to nośnik tożsamości i kultury - DUPOLE???

~Kamil (2011-02-06 08:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co komu "gwara"? A po co komu polski czy niemiecki? Wszyscy powinni umiec po angielsku albo chińsku i tyle. To oczywiscie prymitywne myślenie. Jężyk jest jednym z nośników tożsamości i kultury, a zanikający jak śląski robi się coraz bardziej "zocny". Język to częśc naszej osobowośco, więc nic dziwnego, że

~Er zagt (2011-02-05 18:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co komu gwara? tym bardziej, że  facet obraca się w otoczeniu mowy polskiej, z tego czerpie  diety a gwarą może sobie szwandrolić do woli - jak znajdzie drugiego takiego??? Czy ci ludzie  nie mają życiowych problemów? PO-koty mają teraz głos!!!

~Były Wyborca (2011-02-05 16:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja rad bym wiedzieć jak ten poseł i drugi z raciborszczyzny głosowali za poprawką definiującą małżeństwo jako związek mężczyzny i kob iety?Czy ktoś wie??

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog