29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2010-05-05 08:25:57 Wiadomości

Zespół Pieśni i Tańca ”Strzecha” im. Joli Rymszy zdobył główną nagrodę na XVII Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Zebrzydowicach koło Cieszyna. Grupa młodsza zespołu „Mała Strzecha” przywiozła wyróżnienie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (8): Główna nagroda dla ZPiT Strzecha Strony: 1Dodaj komentarz
~ja (2010-06-02 08:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bardzo mi przykro ze tak z wami postopiono.Kierownictwo sie juz zmienilo, wiec jezeli pan ma ochote moze pan wrocic z powrotem do zespolu!! Zdjecie rzeczywiscie z 55-lecia zespolu. Moze administrator dodal? Jezeli chodzi o pania Jole, ma pan racje...byla to jedyna w swoim rodzaju osoba!
Denerwuje mnie ciagle ta sama plotka ze zespol zbiera sie i cwiczy tylko przed jakims wystepem.Otoz jest to nieprawda, zespol cwiczy co tydzien regularnie, spiew i taniec. Niewiem kto  taki plotki powiela...Mam corke w zespole i woze ja na proby. Wiec prosze nie pisac bzdur!

~tancerz (2010-05-28 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jako były tancerz mam  prośbe - prosze nie dawać fotki z jubileuszu pod niezbyt prawdziwymi informacjami z danej imprezy,a zespół ponoć zawsze zaczyna się zbierać na jakiś tam występ-szkoda na to naszych pieniędzy,nie chce aby to coś nazywało się zespołem im.Joli Rymszy,która mnie uczyła tańczyć i nie zasłużyła na taki zespół-może za kilka lat Mała Strzecha będzie mogła przejąć po dobrych starszych tancerzach dobre imie ZPiT Strzecha.Nas dobrych tancerzy byłe kierownictwo wyrzuciło potajemnie rozwiązując dobrze prosperujący zespół.Na szczęście możemy tańczyć tam gdzie kochają taniec i o dziwo to też jest w Raciborzu!!!

~mama (2010-05-21 15:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie "A ku ku" moze pan znajdzie jutro czas na to zeby zobaczyc Strzeche na zywo?? Koncert w sobote 22.05.2010r o godz 17!!! Bedzie mial pan mial po koncczercie oczywiscie okazje zeby znowu perfidnie  klamac , oczerniac i bez opamietania szkalowac zespol na tutejszym forum!!! W tym ma pan niewiatpliwie mistrza!!!

~do a ku ku (2010-05-15 18:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Hmmm... bardzo ciekawe ... Jestem tancerka w strzesze od 8 lat i chodze na zajecia co tydzien wiec ciekawe że zespol niby "nie" istnieje ! drgua sprawa to taka , ze jesli bylo tam tylko 7 zespolow to czemu ten konkurs trwal az trzy  dni ? A co do tych strojow to uznali je za prawidlowe i zgodne z regionem , a stroje z nakryciem glowy nie sa prawidlowe   ZAstanow sie lepiej co piszesz bo jak na razie to ty rzucasz obelgami, krytykujesz wiec moze przyjdz na nasz wystep na probe i zobacz ze strzecha istnieje i ma sie dobrze dzieki naszemu wspanialemu choreografowi
Jakubowi Rusinowi ! On wszystkich motywuje i wprowadza mila i sympatyczna atmosfere !

~A ku-ku (2010-05-14 20:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z protokołu Jury w Zebrzydowicach ( oficjalna strona przeglądu ): W przeglądzie wzięły udział nie 92 zespoły, a jedynie 7 ( i to z podziałem na dziecięce, młodzieżowe i dorosłe) !. Więc nie można mówić o porażającym sukcesie, a jedynie o porażająco niskiej ilości startujących w tej kategorii!
Liczba 92 to ogółem: 38 grup śpiewaczych, 25 solistów śpiewaków, 4 kapele itd.
Oj wasze kolejne kłamstwo znów miało bardzo krótkie nogi- proszę nie lekceważyć czytelników i mieszkańców Raciborza, Przecież z pustego i Salomon nie naleje , więc od razu było wiadomo, że ten sukces to jakaś lipa...
Jednego jednak już sie nauczyliście - robić wokół siebie medialny szum, a to już i tak niespotykany w tej instytucji przejaw jakiejś aktywności.
Gratujluję też pomysłu stworzenia naprędce niby składu " Strzechy" z połączenia starszych dzieci z " Małej Strzechy", 2 par ostałych po " Strzesze" właściwej, kilku par byłych ( przed 12- stoma laty ) członków " Strzechy" i części grupy związanej z Uniwersytetem III wieku. Choć ten "zlepek" tak naprawdę na co dzień nie istnieje, to kto tego nie wie, naprawdę daje się nabrać.
W przyszłości radzę starszym paniom przypomnieć o obowiązkowym , adekwatnym do ich wieku nakryciu głowy, zas dzieci nie ubierać w zabronione kiedyś dla nich stroje dorosłych.
Stwórzcie po prostu prawdziwą " Strzechę" a nie będziecie musieli niczego udawać i kombinować.

~obserwator2 (2010-05-06 17:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

warto dodac ze Strzecha wygrala sposród 92 zespolow ! Z tego co slyszalem to od poczatku byla bezkonkurencyjna !

WIelkie brawa !

~Ktoska (2010-05-05 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A  gdzie podział się pan "akuku", który stwierdził  swego czasu ze Strzecha nie istnieje!! Otoz panie akuku, Strzecha istnieje, tanczy i zbiera zasluzone laury!! I niech juz nikt bzdur nie wypisuje ze tancerze tam tanczacy sa z roznych stron Polski, bo to wierutne bzdury!! To sa uczniowie i studenci z  Raciborza.Pozdrawiam pana "akuku"

~mama (2010-05-05 11:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Brawo STRZECHA!! Tak przeczuwalismy ze zgarniecie glówna nagrode!!

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog