29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2010-02-27 22:49:15 Felietony

Raz na miesiąc chciałbym powiedzieć coś od siebie, bez ogródek. Prosto w oczy. Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z wielu lat działalności publicznej, kulturalnej i politycznej, samorządowej. Przez trzy kadencje obserwowałem działania samorządowe od środka, będąc ich współtwórcą i uczestnikiem - felieton Marka Rapnickiego

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (63): Rapnicki wali "prosto w oczy" Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~pic (2010-03-19 11:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do .....
picupicu - piszesz o braku odwagi do podpisu a tobie i odwagi i polotu brak (picupicu). patrząc na te młode pokolenia to żadna wymiana tu nic nie da - skoro ci starzy wychowując młode pokolenia są głupi to kim są ci młodzi z tobą na czele (jeżeli a=b a b=c to a= ??? picupicu - matematyka klasa IV szkoły podstawowej)
~:)...nie zmeczył się (stara wiara nie rdzewieje) to nowinki techniczne (komputer) czasami zawodzą. przy okazji zdecyduj się czy do popdpisu używasz średnika  czy dwukropka (patrz komentarz do picupicu).
do "picupicu" i "~:)" skupcie się na meritum sprawy bo od domysłów mogą sie wam "procesory przegrzać"

~misiek (2010-03-16 09:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przy całej sympatii dla NaMu, ale jeżeli na ich listach wyborczych znajdę Rapnickiego - nie mają mojego głosu w wyborach.

~Radny (2010-03-10 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Pluj mu  w oczy a on mówi ,że słońce świeci". To powiedzenie jest adekwatne do wystąopień Pana Marka na tym portalu. Trzeba nie mieć ambicji i honoru aby przy tylu komentarzach negatywnych ponownie publikować teksty
moralizujące przedstawicieli władz samorządowych. Oni wcale tego nie czytają. Lekceważą takie filozoficzne wypociny. Jeżeli nadal ich autor występować będzie pod szyldem Nam  "Nasze Miasto" to tylko przysparza
spadek zainteresowania tym ugrupowaniem. Jest to człowiek ogólnie znany w Raciborzu.
Był już w różnych partiach i ugrupowaniach. Chyba sam nie WIE CZEGO CHCE..
Jeżeli  władzy , to już się jej najadł i bez większych rezultatów. Chyba ma rację osoba która pisze w tym portalu
iż To miasto go przerasta albo OPn przerasta środowiska w tym mieście. Ale oprócz gadulstwa i krytyki trzeba wykazać się konkretną, twórczą pracą dla ludzi w tym mieście.

~góral (2010-03-10 00:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten wzór moralności przymykał oko na pijaństwo jakie miało miejsce w jego placówce na Chopina. Aż razu pewnego doszło do tragedii.

~Baca (2010-03-09 20:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Następny lejwoda się ukazał  i prawi o swoich psychicznych urojeniach. W jakim celu? No właśnie. Pisze o dekalogu  jakby z nim był  scalony i wierny po grób. A to guzik prawda. Pan M.Rapnicki jest taki sam jak  niektórzy samorządowcy( Lenk, Wojnar,Hajduk, i inni ) i daleko mu, bardzo daleko do morali,bezinteresowności i odwagi. Czy wypowiedział się  odważnie o  otrzymaniu medalu przez  jednego z radnych od policji niby za zapobieganie  przestępczości , kiedy jego syn zamordował człowieka. Czy bezinteresownie chciał pomóc rodzicom zamordowanej córki przez syna tego radnego.A może jednak się bał  układów. Pisze wzniosle,bo za taki nfelieton włos mu z głowy nie spadnie a jednocześnie oczekuje od czytających pochlepst o swojej prawości. Robi sobie jaja!!!!!!!!!!!!!!!

~Jadwiga (2010-03-08 09:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Marku jest Pan wybitnym znawca kultury i za maly na Raciborz

~Olek (2010-03-05 20:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Robercie, Namie, nie idźcie tą drogą! Marka nawet nie chciał już Rysiek ze Studziennej.

~wyborca (2010-03-05 18:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co ta cała pyskówka. M.Rapnicki , decyzją wyborców jest na politycznym  a u c i e, tam jego obecne miejsce!  Prezydent , Przewodniczący odcieli się od tego ....kabotyna! Koniec, kropka. A Ty Robercie , nie daj się manipulować.Facet jest na totalnym aucie, tam jego miejsce! To zwykły pozorant i karierowicz już były!

~:) (2010-03-05 18:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Teraz pora na "Hymn do miłości" a la Rapnicki :) "Gdybym mówił językiem PiSu i PO, to miłości bym nie miał. Byłbym jak cymbał brzmiacy...Gdybym nie mówił językiem NaMu, nic bym nie zysykał..."  Tak więc, czekam z utęsknieniem na kolejny felieton "rekolekcyjny". W sumie byłoby to dośc na czasie, w sumie cieszmy się, bo gdyby nie mister MR, to nie mielibyśmy sie z czego śmiać :)

~picupicu? (2010-03-05 12:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zarzuca się NaMolnym młodość i brak doświadczenia. Popatrzcie na tego starego i doświadczonego człowieka, który w przeciwieństwie do młodego Myśliwego, nie ma nawet odwagi podpisac się swoim imieniem i nazwiskiem i co chwila chowa się raz pod "Pic" raz pod "zmęczony" i administrator tylko wie jeszcze pod czym, a chce pouczać młodszego od siebie. Naprawdę czas na wymianę pokoleń w tym mieście skoro i starzy bywają tacy gł...

~A-F (2010-03-05 12:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja tylko do zmęczonego :) 1,5 miesiąca temu napisałem, że instruktor Rapnicki jest tak zajęty pisaniem przykazań, że nie ma czasu na solidną pracę na płaszczyźnie kultury. Skonczyło się to tym, że napisał razem z kolegą dramatyczny list do najwyższych władz miejskich, że ja (jako chrześcijański paszkwilant) obrażam jego i związki. No jakiż ja wtedy straszny błąd popełniłem nazywając go Mojżeszem. A tutaj proszę, mija miesiąc i sie potwierdzają moje słowa. Mojżesz Rapnicki pisze swoje 5 przykazań. Chyba trzeba będzie dokonać korekty i nazywać go pół-Mojżeszem. Ale uważaj zmęczony, bo raciborski przywódca narodu wybranego wpadnie w gniew i będzie musiał rozbić tablice ze swoimi przykazaniami, które tak mozolnie rzeźbił w twardych głowach i sumieniach raciborskiego społeczeństwa :)  A on ma ważniejsze teraz plany w głowie - musi przeprowadzić wybranych przez to morze czerwone od bolszewii do ziemi obiecanej. Jeśli nie on to któż inny jest tego godzien? :) A gdy już przejdzie suchą nogą do celu, wtedy należy potopić rydwany A-Faraona w morskich głębinach urzędniczych decyzji i zrównać z ziemią miejsce jego pracy, zaorać i posypać solą, by ta wredna konkurencja nie chciała znów powstać z popiołów :) Dlatego zmęczony licz się ze słowami i strasznymi konsekwencjami, łącznie z zesłaniem 10 plag egipskich .... o przepraszam, 5 plag egipskich na Twoją osobę, za to że drwisz z tego wzorca własnych 5 przykazań :)

~;) (2010-03-05 11:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ooooooo Pic się "zmęczył" ;) Nie wiem jakie doświadczenie Rapnickiego ma Myśliwy, ale tak sobie myślę, że każdy ma takiego Rapnickiego na jakiego zasłużył HR.

~minister (2010-03-05 11:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli słusznie domyślam się o kogo chodzi z tym HR to aż strach pomyśleć, że człowiek z takim morale mienił się kiedyś wychowawcą  młodzieży.

~zmęczony do R.Myśliwego (2010-03-05 11:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślałem,  że to już koniec dyskusji nad tym wielkopomnym dziełem.Okazuje się, że wprost przeciwnie.Dlatego jeszcze moje trzy grosze dołożę.Otóż sprowadzenie wszystkiego do stwierdzenia, że kto nie z nami ten wróg i paszkwiland jest świadectwem umysłowego lenistwa. Może jest łatwe ale tym samym jałowe.Problem w tym Panie Myśliwy,że nikt nie polemizuje z sensem tez felietonu Rapnickiego bo to tak jakby spierać się z faktem że dzisiaj jest piątek.Problem w tym,że formułuje je facet będący, żywym zaprzeczeniem ich sensu. Pana naiwność, której kiepskim usprawiedliwieniem mógłby być młody wiek i brak życiowego doświadczenia, mogłaby nawet być wybaczlna , gdyby nie polityczne ambicje.Jest takie 'ludowe" powiedzenie : powiedz mi z kim się przyjażnisz a powiem Ci kim jesteś. Niestety, Pana żarliwa obrona Rapnickiego/ celowo nie używam słowa"Pana" gdyż na to trzeba sobie zasłużyć/ jest tak miałka i pozbawiona sensu, że aż przykro. Musiałby Pan porozmawiać z kilkudziesięcioma kiedyś młodymi ludżmi ,którzy tak jak Pan dali się uwieść inteligencji i niekwestionowanej elokwencji Rapnickiego.Może jednak musi Pan się sam przekonać, że za tą inkrustowaną fasadą pięknych słów ukrywa się mały,słaby,za to bardzo zadowolony z siebie człowieczek. Jeżeli to doświadczenie jest Panu potrzebne to niech Pan dalej trzyma się swojej wersji. Natomiast jeżeli chodzi o jeszcze jeden mój komentarz dot.całej "sprawy" to ponownie sięgnę po ludową mądrość:Ubrał się diabeł w ornat i na mszę ognem dzwoni.Oczywiście to nie dotyczy Pana a kogoś kto jest wzorem i przykładem swoich pięciu przykazań.

~:) (2010-03-05 11:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Widzisz PUDŁO. Zaczynasz się motać kolego. Jak widać komputer, internet, tropienie przeciwników nie jest twoją mocną stroną. Twoim powołaniem jest jednak tylko woniajacy smarem warsztat.

~Pic (2010-03-05 11:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem zmuszony zawiadomić Twoje naczalstwo, że zamiast pracować, bierzesz udział w pyskówkach , w godzinach pracy, w dodatku  ze służbowego kompa!

~;) (2010-03-05 11:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Myślisz Pic, że twój adres to jakis problem? Jak widać nie tylko "intelektualnie" tkwisz obiema kończynami w PRL-u

~Pic (2010-03-05 11:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podaj swój adres mailowy , to podam Ci adres do tego pisanego już pozwu!

~@Pic (2010-03-05 11:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jednak HR niereformowalna kanalia z ciebie, której nawet na słowo sorry nie stać. Myślisz, że jak na szybko wpiszesz kilka bzdurnych komentarzy po innymi artykułami to ten tekst wraz z niewygodną już teraz dla ciebie dyskusją zleci z listy komentowanych, to sprawa załatwiona? Sprawdzaj stary codziennie skrzynkę pocztową, bo pozew już się pisze. To dopiero będzie wstyd i skandal dla pana emeryta.

~Pic (2010-03-05 11:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fakt ! Mógłbym obrazić kombatantów !

~do (2010-03-05 10:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do szperacza,HR,PICA,raciboraka
To będzie obraza dla kombatantów, a z tym nie ma żartów!

~szperacz (2010-03-05 10:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,Marek słynie ze swojego uporu, konsekwentnej postawy, jasno określonych poglądów politycznych. Jest dumny z historii swojego kraju .UWAGA  -  jest członkiem honorowym......... Światowego   Związku  Żołnierzy  Armii Krajowej, którego raciborskie koło zaprosiło na stałe do RDK!
Gdybym był koniem to....zarżałbym ze śmiechu! Picu! Zmajstrój Go w mundurze AK, to może nie wykasują!

~do HR&Pic&raciboraka (2010-03-05 10:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te wpisy także podlegają pod paragraf i też są twoje, więc może zamiast grać głupa stać by cię było przynajmniej na słowo "przepraszam"?

~Pic (2010-03-05 10:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No proszę !  Tekst nie razi , a fotka razi? To było dla wzrokowców !

~raciborak (2010-03-05 10:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

+ | -</span> Cytuj</small>
</span>
<div id="pm76117" class="rm_lead_comment_text" style="clear: both;">Czym się to Pan Marek wykazał? Największy obibok w RCK. Pierwszy do filozofowania i gadulstwa a ostatni do konkretnej roboty.
Skąd jesteś pewny , że to tylko garstka zazdrośników krytykuje?
A może ty należysz do grona szczupłej grupki zwolenników Pana Marka.?
Pod wszystkimi jego publikacjami na portalu 95 % krytyki. To nie jest złośliwość . To fakty oparte na konkretach.
</div>
</div>

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog