29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-10-30 10:30:31 Felietony

Publicysta, popularyzator historii (zwłaszcza lokalnej), a nade wszystko nauczyciel i wychowawca kilku pokoleń raciborskiej młodzieży. Osobę Benedykta Motyki wspomina Janusz Nowak

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (12): Benedykt Motyka, pasjonat historii Strony: 1Dodaj komentarz
~Bożena (2009-11-19 20:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

o Jego śmierci dowiedziałam się niedawno :(
Wielka osobowość, człowiek z pasją.
Klasa humanistyczna, 4 lata po 4 -5 godzin tygodniowo - Profesor był bardzo wymagający - czasami było straszno, czasem śmiesznie, ale nigdy nudno ;) Potrafił nas porwać!

~uczen (2009-11-05 15:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oprócz Napoleona, roweru były jeszcze wieczne pióra- wielka namiętność pana profesora.

~ergo (2009-11-05 14:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja nie byłem olimpijczykiem z historii, tylko z innego przedmiotu, więc pomilczę, albo przemilczę pewne fakty.

~Kniprode (2009-11-02 16:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem święcie przekonany żegdy gby  prof. Motyka mógł to tak kopnołby tego szafarza w 4 litery że wyladowałby w swojej wiosze na wieki wieków.  A co do interpretacji historii , to jedyne co w niej nie jest czyjąś interpretacją to daty (i to nie zawsze) , reszta jest tylko interpretacją - zazwyczaj zwycięzcy.

~do wpisu poprzedniego (2009-11-02 10:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kolego/ koleżanko... ten Pan Ł. to wychowanek Pana Motyki, znałem obu dosc dobrze i oni mieli takie same poglądy i nie pisz głupot ze kazdy ma swoja inteepretacje historii bo fakty sa jedne. pozdrawiam Pana Ł. jednego z najlepszych nauczyceli jakich spotkałem w 1 lo

~Kniprode (2009-10-31 06:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odszedł od nas - i to była tragedia . Ale nieszczęścia chodzą parami - kolejną tragedią jest obecny historyk z I LO - nieraformowalna ultraprawicowa łepetyna , uczniowei zostali pozbawieni możliwości własnej interpretacji historii - jedyna słuszna interpretacja to interpretacja pana Ł.

kasia (2009-10-30 22:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napolen, rower gazela, czarny okocim...kto wie ten wie. ech wpaniale wspomnienia

~jeszcze jedna (2009-10-30 19:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jego lekcje - fantastyka, bez fałszu z ksiażek lat 80, notatki pisane najszybciej w świecie- tak jak na studiach- ćwiczcie- mówił, skrzypiące buty, ręce założone do tyłu i mówił, mówił, mówił. PASJONAT, wielki człowiek- takich już nie ma.

~pijej1 (2009-10-30 13:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wspaniały pedagog - miałem ten przywilej siedziec przy katedrze na jego zajęciach w I LO

~uczennica (2009-10-30 13:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a ja mialam u niego korki-byl cudownym nauczycielem

~spoza raciborza (2009-10-30 13:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Doskonale pamiętam jego opowieści na antenie Radia V-A-N-E-S-S-A. Kilka audycji nawet sobie nagrałem i mam do dziś...

~spoza raciborza (2009-10-30 13:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Doskonale pamiętam jego opowieści na antenie Radia _reklama_. Kilka audycji nawet sobie nagrałem i mam do dziś...

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog