29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-05-05 14:56:23 Felietony

Pewien lis zaczaił się w zaroślach i schwytał gąskę. Mam cię, pływałaś po mojej wodzie, teraz Cię zjem! Ja mam takie same prawo do wody tak jak ty – broniła się gąska.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (13): Felieton R. Frączka: O zachowaniu lisów Strony: 1Dodaj komentarz
~yet (2009-05-20 12:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Felietony Frączka trzeba umiec czytać. Doskonale autor czuje sytuacje raciborską. Wyprzedza w mysleniu tych, którzy próbuja manipulować sprzedażą atrakcyjnych miejsc. Miał Frączek rację pisząc, że  szpital na Bema i Plac Dlugosza ma swoich nabywców. Przetargi nic nie dały, teraz czekam kto na dalsze kroki. Kto naprawdę ma kupić te tereny.

~ergo (2009-05-16 21:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie jestem znawcą "układów" ani kablówki, jednak zadaję sobie też pytanie Jaka jest zależności RTK od Nowoczesnej skoro program emitowany jest tylko w obrebie instalacji kablowej w budynkach Nowoczesnej?? Warto by to tez wziąć pod uwagę w rozwazaniach o zaleznosci czy tez niezaleznosci RTK :)

~Ryszard Frączek (2009-05-16 21:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt; text-align: justify;"><span style="font-family: Times New Roman;">Pan Memory, wykazał się nie lada odwagą zarzucajac mi kłamstwo na wpisie pod moim felietonem, cytat Pana [/size]</span>
<em style="mso-bidi-font-style: normal;"><span style="font-family: Times New Roman;">„Kłamie p. Frączek twierdząc, że Spółdz. Mieszkaniowa jest właścicielem koncesji Raciborskiej Telewizji Kablowej. SMN już przed laty pozbyła się nawet udziałów w telewizji kablowej. Wystarczyło zadzwonić do RTK albo do VECTRY w Gdyni. Ale Frączek uważa, że to dobrze brzmi: RTK jest uzależniona od Sp. Mieszk. dlatego nie krytykuje Wojnara”</span>[/i]
Zainteresowanego Pana Menory nieznanego mi z z nazwiska, odsyłam do dokumentów patrz link http://www.krrit.gov.pl/bip/Portals/0/N … ani/kk.htm
<span style="font-family: Times New Roman;">Jednocześnie podaję informacje, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowoczesna” od dnia 11.10.2004 jest właścicielem Koncesji Nr <span style="color: #000000; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: EN-US;">0022/04 i nadaje program pod nazwą Raciborska Telewizja Kablowa. Koszt koncesji i zabawy ponoszą członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy są tego nieświadomi. Raciborska Telewizja Kablowa jest w moim przekonaniu programem powołanym do promowania Pana Wojnara i koalicji rządzącej. Pokazywanie półprawdy i informowanie o wybranych tematach powoduje nie informacje, a dezinformację i w efekcie przynosi szkodę miastu. Trzeba przyznać, ze Pan Wojnar w </span></span>Pozdrawiam moich czytelników, sympatyków i krytyków, bez których moje pisanie byłoby niezauważane. Dlatego przyjmuje uwagi i dziękuję.

~no i? (2009-05-12 07:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

My mieszkańcy Raciborza nic nie możemy zrobić od wyborów do wyborów, to jest - przez całą kadencję naszych przedstawicieli do rady miasta jak i też na Prezydenta Raciborza. Czytamy różne idiotyczne felietony, obserwujemy roboty budowlane w środowisku miejskim i pajaców szukających różnych argumentów, że tak powinno być i że nie można inaczej. Za Dostojewskim należy dodać, że " Człowiek jest podły i do wszystkiego przywyka". Zazwyczaj jest tak, że do polityki pchają się "miernoty intelektualne", których nie obchodzą problemy prostych i uczciwych ludzi. Ten wstrzelony kapitalizm, kapitalizm koleżków musi się skończyć. Demokracja powoli, ale skutecznie wykosi układy, korupcję, nepotyzm i lisów nie wspomnę o lwach działających na uboczy w Studziennej. Kolejny raz muszę jak i my wszyscy stanąć w kolejce po mądrość by szukać odpowiedzi - gdzie jest skupiony rozum?, rozum tej raciborskiej demokracji. Według naszych przedstawicieli i żołnierzy działających ugrupowań politycznych jesteśmy głupcami i tylko oni wiedzą , gdzie jest mądrość?Oświadczam, że wychodzę z tej kolejki, bo mam inną konstrukcę mózgu. Nie jest moim zamiarem kogokolwiek obrażać i myślę, że taki opis - jak ja to widzę - powinien wpłynąć na poziom intelektualny mędrców raciborskich. Pozdrawiam, no i?

~memory (2009-05-11 12:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli pan Frączek jest taki mądry, to dlaczego ludzie nie wybrali go na prezydenta, czy chociaż radnego?
Czy tylko radni tzw. opozycji posiedli wszystkie rozumy i reprezentują jedyną prawdę? Po co powoływać pana Wałacha z jego projektem rewitalizacji miasta? Wystarczyło zapoznać się z kilkoma orzeczeniami fachowców o niemożliwości odbudowy basenów przy ul. Bema. Czy władze miejskie są tak durne i na złość mieszkańcom i niektórym radnym nie chcieli odbudować basenów przy ul. Bema? Czy realizacja pomysłu p. Urbasa o przekształceniu Przedsięb. Komunalnego w "spółkę komandytowo-akcyjną" (pod firmą miasta?) uzdrowi ten twór? Tam pieniędzy trzeba, nie kolejnych reorganizacji.
Kłamie p. Frączek twierdząc, że Spółdz. Mieszkaniowa jest właścicielem koncesji Raciborskiej Telewizji Kablowej. SMN już przed laty pozbyła się nawet udziałów w telewizji kablowej. Wystarczyło zadzwonić do RTK albo do VECTRY w Gdyni. Ale Frączek uważa, że to dobrze brzmi: RTK jest uzależniona od Sp. Mieszk. dlatego nie krytykuje Wojnara.
Rozumiem, że nie wszystko musi się opozycji podobać. Ja także nie akceptuję wszystkich przedsięwzięć p. Lenka. Jednak głosując przeciwko absolutorium dla prezydenta opozycja dała dowód swojego politycznego zacietrzewienia i wcale im nie chodzi o dobro miasta.

~zet (2009-05-09 15:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli Lenk ma samych takich tłumoków,to nie dziwota.

~Cyryl (2009-05-09 11:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To co wyrabia zgraja Wojnara i Lenka woła o pomstę do nieba. Mandrysz lider odnowy u Miki i Tylki, zawodowo świetlicowy,a w radzie miasta przewodnicący komisji budżetu, zupełna paranoja. Brak jakichkolwiek kwalifikacji,żenada.

~pod prąd (2009-05-07 14:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Frączek jest konsekwentny i nieporzekupny, zawsze mówił jasno choć czesto niepopularnie i za to go cenię.

~Tadeusz Niewielki (2009-05-07 11:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rychu tak trzymać ,prawda ich dobija ,Lenk już sam siebie się Lenka a jego psychika już maleńka.Władzę należy kontrolować a oni tego boją się panicznie.

~;o))) (2009-05-07 09:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fraczek czy te przypowieść nie wyrwałeś z jakiegoś kazania?

~wyborca (2009-05-06 20:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do agip: dlaczego radnych opozycji nazywasz: "tych pseudo radnych" zawierając w słowach pogardę? Czy tylko dlatego, że jestes w koalicji? Nie zapominaj, że opozycję zajmują radni mniejszościowych ugrupowań, których głównym zadaniem jest kontrola ekip rządzących - tak jest na całym świecie. Gdyby nie było krytyki i kontroli opozycji (czyli mniejszości) to miasto rozwaliłaby korupcja i układy. Radni mniejszościowych ugrupowań, takich jak Oblicza czy Nam muszą się krytycznie wypowiadac bo to jest ich zadanie (obowiązek) w tym "rozdaniu". Dobrze, że mają gdzie zabierac głos i że niektóre media w ogóle do głosu ich dopuszczają. A jeśli koalicjalnci chcą zabierac głos to też mogą (nieraz to przeciez robią). Sztuka w tym aby nie obrażać ale zabrac głos merytorycznie. Fraczek wprawdzie na kandydata na prezydenta sie nie nadaje ale teksty ma trafne i odważne... Ktos musi bajki opowiadac dzieciom...

~agip (2009-05-06 16:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Boże chroń nas od Frączka i tych pseudo radnych Wałacha,Urbasa i tą całą bandę z oblicz.
Panie Frączek niech Pan raczej zajmie się pracownikami swojej firmy których Pan upokarza a polityką niech zjmą się fachowcy.
Był spokój a tu będz deb....... Frączek znowu zaczyna.

~Mak (2009-05-06 13:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do zachowania lisów jeszcze dopisać lisy farbowane i fałszywe.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog