29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-04-23 15:47:51 Motoryzacja

I nie chodzi tu tylko o nawierzchnię, ale i o zwyczaje kierowców. Przepisy kodeksu drogowego nie wyodrębniają zasad poruszania się na rondzie, traktujemy je jak normalne skrzyżowanie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (22): Jazda na rondzie karkołomnym wyczynem? Strony: 1Dodaj komentarz
~Hologram (2009-05-12 13:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Od tego są tablice i znaki, które informują o wszystkim (np. który pas nalezy wybrać) do wszystkiego można się przyzwyczaić wystarczy tylko chcieć.. Swojad rogą zgadzam sie, że nalezy sie po prostu stosowac do przepisow, gdyż niektórzy nie wiedzą co oznacza pojedyncza ciągła..

~endriu (2009-05-12 13:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jezeli chodzi o rondo to w naszym kraju jest *** podobnie jak z wieloma innymi sprawami, zdazy sie wypadek, mandat dostana wszyscy.... potrzebne sa inne przepisy jezeli chodzi o rondo np. jak w angli z prawego pasa skrecamy tylko i wylacznie w prawo z lewego mozemy skrecac gdzie na sie podoba, nie bylo by zadnych problemow ani wypadkow.

~korkoni (2009-04-15 15:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Od kiedy to jazda po rondzie jest traktowana jak jazda na WPROST! CO za bzdura!
Rondo to SKRZYŻOWANIE, więc wjeżdżając na nie należy zasygnalizowac manewr.
Włączyć prawy kierunek, jeśli będziemy zjeżdżać z ronda od razu na pierwszym zjeździe (PRAWY kierunek).
Włączyć lewy kierunek przy wjeździe, jeśli jedziemy w lewo.

~kierowca:) (2008-05-05 21:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wiecie co jestem poczatkujacym kierowca ale to rondo było dla mnie od poczatku traumatyczne!!! a ze mieszkam na ostrogu to musze go niestety codziennie przejezdzac:(

~to ja (2008-04-30 09:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tu znalazłam lepsze zdjęcia ronda z góry http://pano360.pl/raciborz/

~to ja (2008-04-30 09:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie rozumiem o co tyle chałasu. Przestrzegać przepisów i wszystko jest proste. Najlepiej zwalić wine na rondo - prawda jest taka ze większość pseudo kierowców nie wie jak zachować się na takim rondzie i jeżdzą jak u siebie na wiosce. Zobaczą 2 pasy na rondzie i się gubią.

~nigol (2008-04-30 09:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się ze zdaniem, że to rondo to kretyństwo, źle oznakowane, kierowcy jeżdżą jak chcą… ale powiedzcie ile było wypadków na tym rondzie? A ile np. na rudzkiej koło cmentarza? Ile na innych odcinkach z „normalnymi” krzyżówkami?

~do Zielony...? (2008-04-30 09:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znak ustąp przed rondem dotyczy WJAZDU na rondo. Na samym rondzie zmieniając pas ruchy, niezależnie czy na zewnętrzny czy na wewnętrzny należy ustąpić pierwszeństwa. Niestety na eLkach tego chyba nie uczą.

~Joachim (2008-04-30 01:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To rondo to kretynstwo jakich w zyciu nie widzialem . Po pierwsze czemu juz na moscie nie  ma oznakowania gdzie kierowca ma sie ustawic ,kierunek Starowies albo miasto.Zamiast tego idiotycznego ronda mozna bylo zrobic zwykle skrzyzowanie ze swiatlami. Ale to rondo to taki relikt wielkomiastowosci prowincjonalnego miasta z lat 70  i do tego do bani pomyslane i zrobione. O oznakowaniu i kulturze jazdy nie wspomne. Zgroza . Grützi

~do wszystkich (2008-04-29 17:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NAJWŻNIEJSZE TO PRZESTRZEGAĆ PRAWWA RUCHU DROGOWEGO, NAWET GDY JEST GŁUPIE

~do wszystkich (2008-04-29 17:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

być posiadaczem prawa jazdy, to nie to samo jak zachowć na drodze,znajomość kodeksu drogowego i prawa o ruchu drogowym .....

~kierujący (2008-04-25 15:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rondo,temat rzeka.Wiele miast doszlo dawno downiosku że ronda z wieloma pasami ruchu są nienajlepszym rozwiązaniem.Rondo sredniej wielkości,z jednym pasem ruchu nie powoduje zagrożeń jakie powstją na naszym tzw duzym.Rybnik np ma kilka nowych rond i dla samochodów osobowych są w sam raz.W Raciorzu mamy jeden przyklad gigantomani i dwa skrajnego ubóstwa lub skrajnej glupoty (rondelki naSlowackiego i Ogrodowej)

~ęą (2008-04-25 09:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na rondzie jest moja ulubiona dziura. Przy wyjeździe z Reymonta na rondo, na lewym pasie przy krawężniku. Jestem z nią bardzo emocjonalnie związany, jest tam od kiedy mam prawo jazdy - a to już ponad 10 lat. Dziękuję wam drogowcy :)

~Zielony...? (2008-04-25 09:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rok temu robiłem prawko.Uczono mnie ,ze prawy pas na rondzie słuzy do zjezdzania z niego.Jadący lewym pasem ma pierwszeństwo, a jadacy prawym pasem widzial chyba przy wjezdzie na rondo znak ustap pierwszenstwa? Osoba piszaca ten artykuł faktycznie wszystko pokreciła...

~xXx (2008-04-24 09:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ze mnie jest totalny tepak, bo nijak nie rozumiem tego artykułu.Nie uważacie, że osoba pisząca wszystko pokręciła?

~BRUM (2008-04-24 06:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O jakich oddzielonych 2 pasach ruchu tu ciągle mowa? To jakieś zaklęcia, czy jak? Równie dobrze możecie dyskutować o siedmiopasmówce dla pieszych na "Kładce".

~kierowca (2008-04-24 05:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ja proponuję to rondo wyremontować, bo na nim się trudno jeździ ze względu na dziury, które chce się ominąć:-)

~Adam (2008-04-24 02:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Uczyłem się jeździć w latach 80-tych i nie było wtedy żadnych niejasności. Problemy zaczęły się w momencie zmiany przepisów ruchu drogowego w części dotyczącej rond. Wprowadzono przepis, że pierwszeństwo na rondzie ma jadący prawym pasem. Nie od razu wszyscy kierowcy zajarzyli, ale teraz kto nie chce problemów jedzie zawsze prawym pasem, niezależnie gdzie chce zjechać. Śmieszy mnie to, co napisano w artykule "zachęcając" do lewego pasa. Po co sobie na siłę problemy robić?

~ucr (2008-04-23 21:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

moim zdaniem sierodkowy pas słuzy do obiejachania ronda i do zjechania z niego na któryms ze zjazdów oprócz pierwszego a prawy słuzy tylko do zjechania na pierwszym zjezdzie. wtedy nie było by kłopotu:):)

~A-Z (2008-04-23 17:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdybym zapytał dzisiaj kierowcę np. z Gdańska o nasze rondo czy według niego są tam dwa pasy ruchu odpowiedź brzmiałaby, że jest to rondo o jednym pasie ruchu. Tylko Raciborzanie wiedzą że były tam dwa pasy ruchu. Znany wszystkim zarządca drogi nie odmalował znaków poziomych prowadzi jeszcze chyba "akcję zima" Sposób na zjazd z ronda na ul. Reymonta i Placu Mostowym jest prosty: na lewym pasie wymalować strefę wyłączoną z ruchu co spowoduje że kierowcy będą zjeżać na prawy pas. 

~Justa (2008-04-23 17:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wiec dlaczego miły pan policjant na TVN Turbo tłumaczył jak zjeżdża się z ronda i było to dokładną odwrotnością tego artykułu?

~luki (2008-04-23 16:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nawet najlepszy kierowca pogubi sie na Raciborskim rondzie; bo z czego wynika ile pasów ruchu jest na nim? są miejsca gdzie zmieściły by się nawet 3 samochody ale jakiegoś oznakowania poziomego (pasy rozdzielające) to jakoś nie widać i MOŻNA się pogubić.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog