29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-04-02 14:31:02 Felietony

Z cyklu: Szlakiem prozy i poezji po ziemi raciborskiej - Małgorzata Rother - Burek o książce Piotra Stefaniaka "Dzieje Mniszek Dominikańskich w krajach słowiańskich".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (5): Racibórz w czołówce miast europejskich Strony: 1Dodaj komentarz
~Ten (2009-04-08 11:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To ja decyduję, co czytać a co pominąć, radzę postąpić tak samo. Powtarzanie tych samych, twoim zdaniem,  zastrzeżeń trąci miernotą. Użyj przynajmniej innych sformułowań - będę wiedział, ze jesteś zdolna do dyskutowania. No właśnie , o czym? Wolałbym czytać o własnej interpretacji treści zawartej w książce, przynajmnie z pozoru pokazać merytoryczną dyskusję a nie negować wszystko. Jedno zdanie; "Może i książka ciekawa ", to za mało by zabierać glos pod artykułem recenzjonowanej książki ?

~TakiKtoś (2009-04-08 08:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja nie jestem geniuszem. Ja chcę czytać w tak oficjalnym miejscu, które w nazwie ma słowo Racibórz, teksty napisane po polsku i bez błędów. Nawet tak dziwnych, jak pytajnik i kropka jednocześnie na końcu zdania czy typowy błąd ortograficzny "było by" w komentarzu poprzednim. I tyle. Pisząc recenzję książki, piszmy ją poprawną, literacką polszczyzną, na litość boską... Czy lepiej pisać, byle pisać, czy lepiej nie pisać, skoro się nie potrafi - to już trzeba sobie samemu odpowiedzieć.
Dzieci to przecież czytają, a tu takie błędy. Czy trzeba aż "geniusza" uznanego przez "Tego", by stworzyć poprawny stylistycznie tekst"? To ja dziękuję, ale nawet od gimnazjalistów  wymaga się więcej.

~Ten (2009-04-07 19:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten "KtośTaki", to już konkretny typ osobnika chorego i tak naprawdę nie wiadomo dlaczego?.  Jeśli ujawni swoje uzdolnienia, konkretnym tekstem swojego autorstwa, być może uznam geniusza? Szkoda że tak mało mamy okazji do poznawania wydanych już publikacji, właśnie w formia recenzji a już  było by super, gdyby takie recenzje pisało kolka osób, niezależnie. Stale wmawia się nam, że jedynymi znawcami "historii" Raciborza są oklepane nazwiska, które coś piszą, czego nikt nie czyta - bo to niczyja historia?

~TakiKtoś (2009-04-07 12:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może i książka ciekawa, natomiast to "coś" felietonem zwane absolutnie nie nadaje się do czytania. Cóż, nie każdemu lotne pióro dano, ale też nie każdy musi się piórem owym produkować. No, chyba ze ma się portala. Internetowego. Własnego...
Pierwszy akapit bez sensu. W drugim mury ożywia świętująca sześćsetpięćdziesiątą rocznicę śmierci raciborzanka...  i dalej: "Patrząc, tym razem wyobraźnią, na gmach (...)", - jak u Szekspira (przed oczyma duszy mojej), "Zakon Kaznodziejski założony w 1216 roku we Francji przez św. Dominika, już w XIII wieku zagościł w Raciborzu." - a 1261 to który wiek? 
O typografii to już nie wspomnę... widząc taki twór – "XIII-XIV– wieczny" pozostaje złapać się za głowę. Czyżby autorka nie rozróżniała myślnika od łącznika? To nie jest to samo! O braku spacji gdzieniegdzie już nawet nie wspominam. I pomyśleć, że jakiś zbłąkany internauta dotrze do tego tekstu... wstyd pozostanie, że na korektora portal nie stać. Proponuję zatrudnić pierwszego lepszego polonistę ze szkoły i przynajmniej sobie ktoś dorobi. Stylistyka tragiczna i tyle.

~olo (2009-04-05 15:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Głos fatalny, ale podoba mi się ten pomysł. Zaciekawił mnie felieton i dwiedzełem się rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog