29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2009-03-09 21:21:33 Felietony

Bać się musimy prywatyzacji wg polskiej wolnej amerykanki. A ona jest prosta - wpompować w podmiot duże pieniądze, doprowadzić do nieopłacalności, a potem sprzedać...

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (30): Felieton: komercjalizacja, konserwacja i wolna amerykanka Strony: 1 2Dodaj komentarz
~lin (2009-03-31 20:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W czwartek przetarg na stary szpital. Zobaczymy kto go kupi. Ja wiem, że nikt, jeszcze nie teraz i o to chodzi w tym bałaganie.

~robak (2009-03-31 19:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może by tak p.Frączek tą raciborską amerykankę zakończył?

~śpiew "słowika" (2009-03-31 19:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzieła TW i spółka, to ciekawa lektura, gdyby to chronologicznie spisać. Ten człowiek, zreszta pozostali również, przybył do Raciborza z walizeczką. Powoli, ale skutecznie znalazł się w miejscowych firmach (na różnych funkcyjnych stanowiskach) znanych z dobrych wyników ekonomicznych, które jakimś fatum, nagle bankrutowały?, tak się dziwnie składało, że "padały' po wyborach? Gdyby ktoś się bogacił, byłoby od razu widoczne, bo to nie mały majątek? Tak jest do dziś, a ten pan nadal pociąga za sznurki, siedzi w Spółdzielni, kupił TV i struga Bossa. Jaki On jest?, nie warto pisać, bo to jakiegoś typu margines? Ciekawym, kto Go zatrzyma i obnaży? Nie wiem czy to takie wielkie wezwanie?

~słowik (2009-03-31 15:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W Raciborzu przechandlowano wiele atrakcyjnych terenów za psi grosz wg ustawionych przetargów. Działo się to za wladzy tych samych ludzi. Wojnar,Lenk,Hajduk,Markowiak.Krzyżyk. Miasto dotkneło dna. Np tereny na Osrogu między  ulica Komunalna i Odrą. W ty miejscu ujeta jest w planie  obwodnica. Teraz sprzedaje sie nastepne. Plac Długosza, który mozna mądże zagospodarować,tez ma swojego nabywcę. Lenk słucha Wojara,działa na szkodę miasta.Jak to sie dzieje,że tym nieudacznikom udaje się tyle lat rządzić,bez sprzeciwu raciborzan.

~doJogi (2009-03-26 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Akurat nie sprawdzałem tych faktów odnośnie  terenów przyszpitalnych, bo wątków jest w artykule więcej. Natomiast Waw.  jest zaślepiony nie naszym dobrobytem, dlatego mąci czym się da, jakby chciał cofnąć czas i wskrzesić duchy przeszłości, co w niektórych wsiach się ludziom podoba. Trochę to kabotyństwem pachnie, bo nazwisko nie pasuje do tego co wypisuje jako historie tego miasta?

~Jogi (2009-03-26 16:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Robaku - Waw nie napisze nic konkretnego, bo sponorzy nie dadzą kasy. Więc mydli naród czym się da. Ma takiego Agipa, ktory próbuje w komentarzach przeżucać dyskusję na inne tematy. A mnie interesuje co z tym przyszpitalnym terenen pod hipermarket. Czy to prawda, że starosta wystapił o warunki zabudowy?

~robak (2009-03-25 11:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"sesta" jest chyba po setce, zalewa robaka, co go gryzie? Nie może pojąć, że są ludzie, którzy są "pozytywnie zakręceni" dla dobra tego miasta. Nie dla honorarium !!! W tych wymienionych tytułach zieje duch Waw. i in., dlatego każdy wybiera co mu odpowiada z wewnętrznego przekonania? Cieszmy się, że nie jesteśmy wszyscy jednakowi - świat byłby nudny.

~piga (2009-03-25 11:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zastanawia, co w tym felietonie jest godne uwagi? Autor nie jest komikiem, nie jest politykiem, nie jest znaczącym przedsiębiorcą, ale jest wrażliwy ma ambicję, nad którą mocno i długo pracuje. To za mało aby z tego co godne uwagi i tu nie wytłuszczone, temu miastu - czemuś służyło? Szkoda, bo to życiowy ministrant, pokazał że wiernie chce Bogu słyżyć ale  między ludźmi się zaplątał. Pora zapytać siebie "Quo Vadis", każdego z Nas to czeka?

~sesta (2009-03-24 17:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Popieram Agip
Proszę Wszystkim aby zwrócili na jede element:
- dlaczego felietony Frączka, Urbasa, Wałacha, Wiśniewskiego, Lenartowicz - zajmują tyle miejsca w RPI i darmowej gazecie P.Burka. Dlatego bo nie mogą Ich przemyślenia i bzdety być zamieszczone w lokalnej gazecie takiej jak:
- Nowiny Raciborskie
- Nasz Racibórz

~agip (2009-03-24 17:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Weście go z tego portalu bo jak go widzę to mi robi się niedobrze,niech każdy z was zobaczy co on robi z pracownikami w firmie i w księgarni. Przez niego nie jedna matka płakała za swoją córką. Niech napisze o swoim obliczu.

~fan (2009-03-19 09:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Ryśku czekamy na nastepny felieton

~lin (2009-03-13 16:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szpital rozwalił Krzyżek,który teraz goni Lenka i pilnuje zeby ten głupot nie narobił.Widziałem jak Lenku melduje sie przed Krzyżykiem,który jest takim ochroniarzem lewą reka Wojara.Lenku uchodzi po urzędzei i płacze po kątach, użala sie, że zrobili z niego pajacyka.Nie wiedział wół,że cieleciem był.Nowy dyrektor szpitala Rudniik próbuje cos zrobic.Jezeli nic mu nie wyjdzie to Frączka podejrzenia okażą sie słusżne.

~do UM (2009-03-12 19:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wyględa Gienio to raczej nie kamieniarz lecz związany jest raczej z samochodami i żeczywiście jest wystraszony

~UM (2009-03-12 15:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najlepsze to te łapki koalicjii do góry. Ddałabym jeszcze ubrudzone łapki. Zauważyłam, że Wolny podnosi rekę do połowy, a Szczygileski macha łapą ak na wiecu, aby przewodniczący widział. I jeszcze ten kamieniarz Wyglenda z wystraszonymi  małymi oczkami nigdy nie wie, kiedy podnieśc łapkę.

~don ricardo (2009-03-12 08:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

lider oblicz z całą pewnością poleci do lenka, by sprawdzić na jakie układy może sobie z nim pozwolić. rychu zrobił to już podczas ostatnich wyborów

~robek (2009-03-11 21:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gratuluję przenikliwości komentatorowi od wąchania się - biedak musiał nasłuchać się plotek, a tera nie wie z kim się tym podzielić... no i napisał.

~robek (2009-03-11 21:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rysiek niezły tekst, trafne spostrzeżenia.

~Ryszard Frączek (2009-03-11 19:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Witam sympatyków mojej radosnej twórczości oraz koleżanki i kolegów z FOLWARKU ORWELLA którzy tak niestrudzenie jesteście wszędzie tam, gdzie pozostawiam ślad.
Życzę Państwu miłej lektury, dziękując za zainteresowanie i podnoszenie oglądalności.
Z poważaniem autor
tekst1
tekst2

~fakt (2009-03-11 19:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To chyba jednak prawda, że Oblicza wąchają się potajemnie z wojnarowcami, skoro Wisniewski został szefem TMZR i pewnie bedzie listy wyborcze układał ludziom Tadeusza, a teraz z ust lidera Ryszarda F. słyszymy, że Hajduk to dobry menedżer.

~erich hone (2009-03-11 16:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

rych chciołby wrócić do polityki ale chyba mo szczaskane lustro w domu

~Mika (2009-03-11 15:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Starosta, jako że gość porządny, czy to żarty ?

~Jak (2009-03-11 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co na to rada spoleczna szpitala z Wojnarem jej członkiem. czy bedzie milczec, czekamy na  głos

~l. (2009-03-11 13:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rychu zmarchwiwstał.

~logopeda (2009-03-11 13:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ryszardzie przemawiasz jak pop na ambonie.Kiedy opowiada się dowcip należy wczuć się w rolę artysty.No i popracuj nad dykcją strasznie seplenisz i smęcisz.A to jest niedopuszczalne w karierze polityka patrz ( Kaczyńscy,Tusk,Gronkiewicz-Waltz)

~Franc (2009-03-11 13:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rychu gratuluję tekst celnie wymierzony trafia w sedno, a kiedy baner postawisz? bo rozumiem,ze kampanii wyborczej już czas.Chciałbym zebyś dostał się do tej rady ,bo dawno już nie widziałem jak drzemiesz ;o)))

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog