29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2008-09-09 20:19:02 Wiadomości

9 września został ogłoszony zapowiadany już od dłuższego czasu przetarg ustny na Plac Długosza. Licytacja odbędzie się 18 listopada w Urzędzie Miasta Racibórz.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (16): Magistrat chce 15 mln zł za Plac Długosza Strony: 1Dodaj komentarz
~prowincjusz (2008-10-12 13:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A cóż to się stało, że w niedługim okresie czasu cena ,,podskoczyła,, aż o 50% ?
A może tak poczekąc jeszcze z miesiąc, pomyśleć ... może to pozwoli by MIASTO / jego mieszkańcy/ mieli dochody przez kilka lat przynajmniej /zatrzymanie praw do gruntu/  a nie > sprzedać, ,,przepić,, a po nas choćby potop ...
podobnie zresztą szykuje się ze starym szpitalem ... a mógłby tam być np. ,,Dom Spokojna Złota Jesień,, - bisnes na lat wiele !

~A-F (2008-09-30 08:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy i w Raciborzu będą możliwe takie inwestycje? To pytanie do starosty i prezydenta.     
http://www.gospodarkaslaska.pl/?ac=arty … p;id=10917

~Panie Grzegorzu (2008-09-22 21:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeśli zmienia się plan teraz, to znaczy, że nie ma wizji! Ja bym to (wraz z wcześniejszymi działaniami) porównał do budowniczych a nie do krawca. Wybudowali ścianę, a teraz będą wybijać okna (nie wiedząc jaki będzie z nich widok) robiąc przy tym tyle syfu ile tylko się da... dodam, że o fundamentach pomyślą dopiero jak zbudują dach i trzeba będzie za kilka lat wszystko rozebrać, żeby postawić od podstaw. Ale to nie na ich barkach spocznie (tych Pana krawców) tylko na moich dzieciach... to oni będą płacili za brak długoterminowej wizji, wiedzy i merytorycznego przygotowania radnych i osób im doradzających (albo raczej osób za nich podejmujących decyzje).

~Grzegorz (2008-09-22 18:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Planowane (przweidywane) funkcje zagospodarowania przestrzeni zurbanizowanej miasta i jego okolic w istocie przedstawiają charaker i przyszłe "perspektywy" aglomeracji kreowane w zgodzie z obraną wizją jej włodarzy. Jak zatem wygląda wizja dla Raciborza ?  "Dokumenty"  planistyczne mówią wyraźnie !  W oczywisty sposób wsazują kierunki "rozwoju" Raciborza. Jeżeli dołożyć do tego burzliy rozwój miasta na przestrzeni ostanich 15 lat to wnioski są "perspektywiczne". Będziemy zatem mieli DUŻO przestrzeni / obiektów użytkowych typu handlowego, jakąś tam "bazę" rekreacyjną w ustawicznym planowaniu oraz pogrążające się w otmentach historii ruiny browaro-zamku. Wnioski ? " Tak krawiec kraje jak mu materii staje".  Nasz krawiec to (oględnie ujmująć) Urząd Miasta, materia zaś to właśnie TO czego ten nasz krawiec CIĄGLE  SZUKA. .....

~InvestSoon (2008-09-22 15:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A to w Racku są inwestycje?! Wow! Kurde bele! Myślałem ,że na wymęczonym Auchan się zakończy.
Wiadomo , że osób (fizycznych i prawnych) z kasą chętnych na wiele placyków i "placyków z nazwy" w tej wioseczce jest wiele , ale...^&*(*^^$%## !!!
Analogiczna sytuacja jest z tzw. rynkiem i Długą Avenue , które to umierają na estetyczną demencję bałaganu i wrodzonego braku ambicji.

~SRK do AF (2008-09-17 13:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Kolego - jaka wizja?! Gdzieś ktoś dawał linki do wizji pana Krzyżka w TV-WOJ (chyba nie pomyliłem nazwiska) i to chyba jedyna wizja... nie dadzą nic formalnie bo... nie mają... albo mają a nie dadzą, bo spowodowałoby to powszechne oburzenie... ja myślę, że to będzie albo blaszak albo kolejna "kostka pseudo-galeria" - tym razem może różowa? Wszystlko ukryte pod zapisem "tereny usługowo handlowe" Mam nadzieję, że się mylę...

~A-F (2008-09-17 12:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A właśnie! Czy ktoś z Was ma dostęp do planów i wizji jakie ma miasto względem potencjalnego nabywcy Placu Długosza, dotyczące przyszłego funkcjonowania nowego obiektu. Jakoś na stronie magistratu jak i BIPu nie znalazłem niczego (są za to inne np ul. Łąkowa itp). Chętnie poczytałbym sobie co miasto w oficjalnej ofercie sprzedaży terenu zastrzega sobie co do placu Długosza i jego przeznaczenia.

~SRK (2008-09-17 11:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Decyzje co do tego kto to kupi, kto i co zbuduje dawno już zapadły... ciekawe na ile są one zgodne z dokumentem "Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015"... polecam lekturę a potem dopiero kłótnie...

~A-F (2008-09-17 09:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

BRUM chyba mało uwagi poświęciłeś na uważnym czytaniu o tym, co ja piszę lub pisałem :) Ja nie jestem miłośnikiem wielogodzinnych przesiadywań w galeriach (wchodzę, szukam to czego potrzebuję i wychodzę).

~BRUM (2008-09-17 08:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Peesik.. przechodzimy ze skrajności w skrajność. Jak nie szczyt PRLu, to szczyt kapitalizmu. A bywają  rzeczy ponadczasowe. Jakie? A z czego słynie Racibórz i czym się może pochwalić?

~BRUM (2008-09-17 08:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oczywiste, że sprzedać ten PRLowy upominek. Tylko co dalej? W ścisłym centrum nie robi się Hiperkloców, bo zbyt dominują nad resztą. Stracą i handlowcy i charakter miasta. Wyobrażam sobie, że A-Fy godzinami siedzią w tym klocku i a Rynek staje się właściwie dodatkiem do Hipermarketu. Baszta? A co to? A Gdzie to, tam koło New Yorker? A zamek, to niedaleko ponoć - 3 minuty od hipermarketu... Przejechałem się po Europie i czegoś takiego się nie robi - wszystko co hiper, jest poza ścisłym centrum. Pomimo, że nasz mentor - Rybnik, zrobił  z Focusem coś doskonałego architektonicznie,  nie myślcie, że na pl. Długosza się uda. Będzie klocek ;)

~raciborzanin (2008-09-17 07:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

i bardzo dobrze sprzedać po co taki duży pusty plac w centrum miasta - pochody 1 majowe już nie wrócą

~jaaa (2008-09-16 21:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ludzie ile ma być tych galerii w Raciborzu .! no podarujcie sobie
basen sprzedany, lodowisko stoi nieremontowane," miał" powstać skate park,
w Raciborzu nie ma atrakcji .! pracy nie ma .! Racibórz to teraz dziura ale widzę że za niedługo to będzie totalne dno
żal .!
jak mieliśmy dostać od ue 8 milionów euro to lenk zrezygnował bo nie chciało im się projektów zrobić. a można by było za to tyle dla miasta zrobić
haaa jestem przekonany że w kolejnych wyborach lenk prezydentem nie zostanie ;]

~uff. (2008-09-09 21:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nie to juz jest nudne!magistrat chce coś sprzedac!1.kto to ten tajemniczy magistrat!czyżby budynek na ul.Batorego coś sprzedawał?jezeli nie gmach to kto?a może to ściśle tajne łamane przez poufne?2.Plac Długosza to część miasta w centrum,wlasnosć mieszkańców, wszystkich Raciborzan,wiec może NAS ktos zapyta o zdanie w tak waznej sprawie!3.sprzedaz basenów pokazala, mimo ankiety,machanizm sprzedawania a raczej wyprzedaży kawalkow miasta4.oprocz wyprzedazy istnieja inne słowa np.dzierzawa,5.auta stojace na tym placu beda miały zakaz wjazdu do miasta?6,na obrzeżach wysiejemy pszenice i buraki?!furmanki gładko przejadą przez wybrukowane miasto 7.zafundujmy sobie dwujezycze tablice RACIBÓRZ-SKANSEN atrakcja turystyczna zapewniona8.zaklady pracy padly higiena zapewniona-trza brac urlop, spakować torby  pa

~rorat (2008-09-09 19:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To kompletny absurd sprzedawać place w centrum miasta .To tak jakby zabudowywać Central Park w Nowym Jorku czy place w Rzymie czy Paryzu.Tego po prostu sie nie robi.Zrobicie z tego miasta betonową wiochę.

~Elf (2008-09-09 18:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego wszystko jest robione pod handel?  Szkoda, że nasi "mądrzy" urzędnicy nie rozumieją kilku spraw. Aby kupować trzeba mieć pieniądze. Aby mieć pięniądze trzeba je zarobić. Tyle, że w naszym mieście nie ma gdzie zarobić konkretnych pieniędzy.. Mogliby wybudować jakiś duży zakład pracy... Co z tego, że tam będzie galeria, w ktrórej będą same sklepy markowe gdzie spodnie będą kosztować <150 zł... Zwykły przeciętny szarak nawet nie odwiedzi tego miejsca.. Smutna ale prawdziwa historia naszego kraju..

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog