29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-07-20 00:00:00 Wiadomości

Dzięki uprzejmości Andreasa Rima raciborzanina od wielu lat mieszkającego w Niemczech, przedstawiamy informacje o najlepszych sportowcach mających raciborskie korzenie.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (29): Lato sprzyja sportowym przeprowadzkom Strony: 1 2Dodaj komentarz
~ (2008-07-23 16:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

~ (2008-07-23 16:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

~kasia (2008-07-23 12:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

autostrady nie budujmy bo pan wiesiek ma dzialke, zakopianki nie budujmy bo jacek gasienica wypasa owce, zbiornika nie budujmy bo to najpiekniejsza wies na swiecie. najlepiej nic nie budowac i powrocic do panszczyzny, ludzie opamietajcie sie w swoich postach!zal mi bardzo mieszkancow nie mozna byc tak zacofanym

~Posejdon (2008-07-23 06:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie mam nic do tej wiochy...Ale jeśli wszyscy tam mają taka pisownię jak KIKA 11...To sorry....

~antymalina (2008-07-22 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

11:nie pisz caps Lockiem !

~ginter (2008-07-22 12:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

kaka i 11 spujżcie na id tako same

~ruby (2008-05-16 09:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pod zdjęciem nr 20 jest idiotyczny opis. Gdyby w lipcu 1997 woda sięgała do tamtego znaku to z wody sterczałyby tylko dachy domów a tak nie było. Jest to tablica na domu przeznaczonym do rozbiórki, pokazująca wysokość piętrzenia wody w projektowanym zbiorniku Racibórz Dolny. Jak widać tablica jest oblana farbą. Na miejscu mieszkańców Raciborza już zacząłbym się bać.

~mic (2008-04-27 14:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

KIKA i 11, myslicie ze tak trudno dymyslec sie ze autorem jest ta sama osoba? Najpierw pisze 11, a za minute KIKA go popiera robiąc przy tym te same błędy ortograficzne, zal

~aaa (2008-04-27 11:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

nieboczowy nie zginą podobno kcom lubomie  tak wo gule to co 12 lat przy tym robić a potem zaczynać od nowa

~KIKA (2007-11-26 19:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

11 MóWISZ BARDZ SęSOWNIE ZGADZAM SIę Z TOBą

~11 (2007-11-26 19:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NIEBOCZOWY TO NAJLEPSZA WIEś W CAłYM POWIECIE A NAWET NA CAłYM śWIECIE.JEST TAM PRZEPIęKNIE.NIE WYOBRAżAM SOBIE żEBY ONA ZNIKłA.CI KTóRZY WPADLI NA TAKI POMYSł BY SIę Z NIEBOCZóW WYPROWADZIC Są NIEMONDRZY A TAKżE CI CO WPADLI NA POMYSł BUDOWY ZBIORNIKA.NIEBOCZOWY TRZYMAJCIE SIę JESTEM Z WAMI.

~Ginio der Krokodil (2007-08-23 07:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...z drugiej strony czytałem kiedyś, że woda podczas kataklizmów przeciera swoje stare szlaki -zmieniane poprzez działanie człowieka np zasypane koryto Cyny w Raciborzu. Nie wiem ile w tym prawdy.... chyba niewiele skoro dzis nikt juz się z tym nie liczy. 

~Ginio der Krokodil (2007-08-23 07:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pięknie cyt...."to juz retro z 1997 nie powtórzy sie . To były czasy Pierestrojki i nie było mechanizmów współdziałania ." Toz to totalna propaganda wszechmocnego sukcesu z jakim mamy wokół do czynienia! Co to za pierdoły??? Kt5o to w ogóle napisał... To całe współdziałanie załamie się kiedy Odra podejdzie pod wał przeciwpowodziowy. Urzednicy beda ratować papierki z Urzedu a nie współdziałać...

~zenek (2007-07-23 22:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sprawę zbiornika powinno sie zrewidować.Ponownie przemysleć i na nowo zdokumentować.Plany sprzed 10 czy nawet 7 lat się zdezaktualizowały. Wielce szkoda tego urokliwego miejsca. Jednego z ładniejszych w okolicah Raciborza.

~mamy czas (2007-07-23 20:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tAK PO PRAWDZIE   to  jesłe  Czesi będą nas  ostrzegać  i  nie przetrzymywać  wody  na ZAPAC  jak to sie im 10 lat temu  przdarzyło  , to  juz  retro  z 1997  nie  powtórzy sie . To były  czasy Pierestrojki  i nie było mechanizmów   współdziałania . Tak że  spoko  mamy czas

~zenek (2007-07-23 14:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Sprawą zbiornika Racibórz zajął się ostatnio poseł PO Henryk Siedlaczek. To ten polityk, który jako starosta raciborski bezmyślnie poparł rozbudowę szpitala raciborskiego i  przeniósł go na Gamowską nie sprzedając starego budynku.Teraz rywalizując z drugim posłem PO, Markowiakiem zajął się promowaniem zbiornika.Temat jest szansą dla Siedlaczka, po kilku wpadkach, w tym medialnej.

~krzysiek (2007-07-23 13:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

szkoda mi tych ludzi, ale tak to w życiu jest, że należy wybierać mniejsze zło

~zenek (2007-07-22 23:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Swiadczy fakt,że sprawa się ciągnie od 1997 roku.A tymczasem plany budowy zbiornika już się totalnie zestarzały.Myślę ,że wymagają one rewizji. Przemyśleń. Doprawdy bezsensem jest zalewać te wioski i tworzyć sztuczny twór.

~zenek (2007-07-22 23:07)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytanie, czy to w imię bezbieczeństwa raciborzan? My raciborzanie jesteśmy bezpieczn. Oczyszczono koryto Odry,kanalizację, podwyższono wały. Funkcjonują porozumienia z Czechami itp.Mniejsze koszty byłyby gdyby wysiedlono mieszkańców z terenów zalewowych na ostrogu.W USA rezygnuje się z budowy wielkich zbiorników,bo one właśnie spiętrzają wodę.Budowa zbiornika funkcjonuje bezkrytycznie w mediach i jest fasadą dla polityków. Cały czas wycierają sobie tym tematem gęby.Jak ich to bardzo obchodzi?

~Joachim (2007-07-22 11:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zal mi Was . Nieboczowy wies ktorej nie bedzie , fakt ze w immie wyzszych celow  ale kto swojej malej ojczyzny nie stracil nie wie co to jest opuscic swoje stare strony . Pieniadze nowy dom to nigdy nie zastapi tego co bylo. Mimo tego zycze pogody ducha . Grützi

~Arteks (2007-07-22 10:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na miejscu Raciborza zaproponowałbym jakieś ciekawe miejsca na terenie peryferyjnych dzielnic miasta. Racibóz zyskałby nowych mieszkańców, nowe podatki i zagospodarowany w nowoczesny sposób został by kawał miasta. Jestem pewien, że jeśli Nieboczowianie się muszą wynieść to wybraliby tereny bliżej miasta...

~2 do m (2007-07-22 10:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nieboczowy to zadbana miejscowosć. Tam gdzie są czyste ulice i wypielęgnowane ogródki smrodu nie poczujesz. Nie rozumię więc skąd stwierdzenie "śmierdząca wioska".

~Ra (2007-07-21 11:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do cmentarza, wydaje mi się, że i tak musiał by on zostać przeniesiony głównie ze względów sanitarnych, żeby w razie powodzi truposze nie wypłynęły. Ale zdaje mi się że w razie takowej ekshumacji przynajmniej starsze szczątki zostały by umieszczone w grobie zbiorowym bo z kilkudziesięcioletniego trupa raczej niewiele zostaje.

~wysiedlony (2007-07-21 10:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Być rozumiany, to duży zadatek ku kreatywności człowieka. Ku pokrzepieniu nieboczowian i ligocian ślemy wyrazy solidarności, szczególnie od tych, którzy znają, co znaczy porzucić swoje miejsce urodzenia, bo ktoś tak zadecydował, że teraz będą np. Raciborzanami. Jeśli cokolwiek jest w stanie zmniejszyć odczucie krzywdy, niechaj będzie nasze zapewnienie, iż jesteśmy zobowiązani za to, że ktoś poniósł ofiarę dla bezpieczeństwa innych.

~eduardo (2007-07-21 08:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Lubomi - jedno "i"

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog