29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-12-20 15:53:52 Wiadomości

Prezydent Lenk przyznaje, że na już gmina potrzebuje około 250 mieszkań, tymczasem w przyszłym roku jest ich w stanie przygotować zaledwie 25.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (22): W Raciborzu brakuje mieszkań Strony: 1Dodaj komentarz
~Mirek G. (2008-03-07 15:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Ginio der Krokodil.W tym jest pewna logika w tworzeniu nowych mieszkań socjalnych,bo do puki miasto nie ma gdzie wyeksmitować,jak ty to nazywasz "żuli",to ci żule nie płacąc za mieszkania,zajmują lokale,na które czekają inni uczciwi mieszkańcy Raciborza.Więc prezydent ma rację,że coś robi w tym kierunku.

~Kniprode (2008-03-07 12:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czego poza aptekami w Raciborzu nie brakuje ?

~Ginio der Krokodil (2008-02-11 19:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polityka Raciborskich moznowładców mnie zatrważa -perspektywa mieszkan socjalnych! Mlodzi ludzie musza wyjezdzac stad bo nie maja gdzie miszkac -chca pracowac, zarabiac i przyzwoicie mieszkac. A pan prezydent zasmieca miasto zulernia! Wstyd!

~śmiechacz (2008-01-31 17:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

6 lokali o średniej powierzchni 55 m² daje razem 330², a nie 208 jak podano w artykule. Z rachunków dwója, polszczyzna też bardzo kiepska.

~miodzio (2008-01-31 16:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pismak powinien się podciągnąć w logicznym myśleniu TBS nie sprzedaje mieszkań bierze kaucję+ tzw partycypacje (trzeba być głupim żeby ją zapłacić)i w czynszu jest rata kredytu TBSu a kredyt jest na TBS- ten co to płaci to tylko najemca

~miodzio (2008-01-31 16:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak można nie wiedzieć co to TBS to taka instytucja w której najemca spłaca cudzy kredyt w zamian za dach nad głową, potem się go mami że kiedyś za x lat będzie mógł sobie to cudo wykupić. Uważajcie na rachunki za ogrzewanie w TBS bo zaboli jak przyjdzie zapłacić

~Beata (2008-01-31 15:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do gelo: TBS- Towarzystwo Budownictwa Społecznego

~taki jeden (2008-01-31 15:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A gdzie na Cygarowej mają być te mieszkania? W Diablo?

~Gość (2008-01-31 14:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czas wystawić mieszkania komunalne na sprzedaż na wolnym rynku. Dość rozdawnictwa za bezcen dla kolesi. Dla uczciwych ludzi którzy pracują nic nie ma za darmo. A pasożyty społeczne się popiera

~Joachim (2007-12-22 15:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do mieszkanca biedny to patologiczny biedny to glupszy ? Ciekawy sposöb myslenia.Straszne , badz zadowolony ze masz prace i mieszkanie i mozesz " harowac ". Rece opadaja . Grützi

~Kniprode (2007-12-22 12:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może zamiast brukować kocimi łbami Odrzańska i Długą miasto zaadoptuje kilka strychów na mieszkania.

~s.k. (2007-12-21 12:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety większość rodzin w mieszkaniach socjalnych to nie rodziny patologiczne a biedne, bezrobotne. Trudno aby niefachowcy przeprowadzili remont budowlany. a malowanie klatki owszem jak MZB kupi materiał i ich zorganizuje do tej pracy tylko pod okiem fachowca. Kto jednak będzie odpowiadać jeśli stanie się wypadek przy tej pracy? Oni sami mogą sobie wyremontować wyłącznie swoje mieszkanie. Pan wszystkich z mieszkań socjalnych wkłada do jednego worka z pijakami i złodziejami.Ci stanowią margin

~/mieszkaniec (2007-12-21 08:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A dlaczego patologia ma mieszkac za darmo. Dlaczego ja ciezko pracuje i płacę czynsz a inny chleje, nie placi i do tego dostaje zasiłki. Jak się nie podoba to niech sam pomaluje klatke zamiast sikac i chlać na niej.

~L.K. (2007-12-21 07:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nieszczelne okna i drzwi, ogrzewanie piecowe nieszczelne i.t.p.Powinien w takich budynkach np. przy ul. Opawskiej 108, Mariańskiej, Głubczyckiej, Szkolnej pojawić się Powiatowy Nadzór Budowlany zanim zdarzy się jakaś katastrofa budowlana. Proponuję odpowiedniej komisji rady aby zwiedziła te budynki i zajrzała też do mieszkań. Może z kolejnej nadwyżki budżetowej znalazły by się środki na remont mieszkań dla rodzin biednych i patologicznych. To też są ludzie i mają prawo do normalnego życia.

~L.K. (2007-12-21 07:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam wrażenie, że wielu radnych gardzi biednymi rodzinami wielorodzinnymi które zajmują mieszkania socjalne , twierdząc że oni nie płacą czynszów. nie dbają o lokale, dewastują je. Ale to jest margines. Natomiast większość jest zaniedbana przez MZB z powodu braku środków na remonty. Przedwojenneschody w klatkach z przerdzewiałymi konstrukcjami. Ubikacje na półpiętrze gdzie zimą zamarza woda,. klatki schodowe nie malowane od 20 lat i więcej, wypadające, przegniłe ramy okienne.

~gelo (2007-12-20 20:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

aha :)

~do gelo (2007-12-20 20:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak to skąd : Tadzio Buduje Sam!!

~gelo (2007-12-20 20:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nowe obiekty budowlane, a TBS-y. Co to różnica, co to są te TBS-y?? Wiem co to za budynki ale z kąd ta nazwa TBS??

~najemca (2007-12-20 18:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

to prawda, mieszkań nie ma. Zanim cos wynająłem szukałem prawie rok. Z tego co wiem, to gdzie indziej mają jeszcze gorzej, chocby w rybniku, czy wodzislawiu.

~/chetny (2007-12-20 18:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do Kaski - prosze o wiecej szczegolow - gdzie konkretnie to mieszkanie, kto sie tym opiekuje no i za ile.

~Kaśka (2007-12-20 17:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mi jakoś nie chcę się wierzyć w brak tych mieszkań ja już szukam kupca 3 miesiące i nie mogę znaleśc a mieszkanie mam bardzo ładne , nowoczesne i zadbane.

~Zabrać im to!!!!!!! (2007-12-20 15:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No,tak. jak się siedzi na zachodzie i ma się gdzie wpadać na wakacje,święta i imprezki do swojego mieszkanka,to nie ma mieszkań dla potrzebujących. Na ul Kościuszki jest z tego co wiem około 20 takich domów.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog