29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-07-24 00:00:00 Z gmin

Raciborska prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa w sprawie sformatowanych dysków komputerów byłych władz gminy Rudnik.

zobacz artykuł

reklama
Dyskusja (20): Prokuratura umarza sprawę sformatowanych dysków Strony: 1Dodaj komentarz
~ROSBOL.do [email protected] (2007-08-01 20:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Z wielkim szacunkiem dla ciebie,ale wybacz nie podazam za Taba?Znam kilka jezykow obcych.np.Niemiecki,za ktury to Polskie wladze komunistyczne nas karaly i przesladowaly(wyrazajac sie szyderczo przy tym cytoje:"MY WAM JESZCZE MILOSC DO OJSZYZNY WYROBIMY-WY SZWABY"!!!,Czeski,Polski,Slaski,Angielski,(Cagynski)no i ten Ruski.jesli o Ciebie chodzi nie mam pojecia jakim jezykiem chcesz nam cos przekazac?zdecyduj sie na jeden ale poprawnie,"Albo przestan"cpac"to szkodzi zdrowiu i nam.Tschüß.

[email protected] (2007-08-01 19:09)

Tam,wcześniej napisałem zupełnie niepotrzebnie o BND. Naczytałem się o "Organizacji Gehlena" i mnie poniosło.Tu na Śląsku jest w świadomości "niemieckość" historii tej Ziemi.Jednak czym bliżej Centralnej Polski to Ślązacy to zwykli Rückgedeutschte.To co Rosbol i Joachim potępili na tym portalu jest okruchem tego co mówi się w Warszawce.Ale czy Warszawiacy mieli kiedykolwiek szansę poznać "dobrego Niemca"?Grützi

[email protected] (2007-08-01 18:54)

Tolerancja to jedno,ale proszę jej nie mylić z obojętnością.Antagonizmy zawsze będą istniały.Przykładem jest Joachim jak pisał swego czasu o Rusach.Mi też się podoba kultura i dziedzictwo niemieckie.Sam też tam bywam.Jednak niemieccy Niemcy uważają Polskę z kraj złodziei i i pijaków.(Ale niestety to dzięki czerowopaszportowcom.)"Fundacja Krzyżowa";"Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej"tutaj i tam zupełnie nie działają.Dlatego są swoiste pryzmaty "`39-45" i"Preußische Treuhand".

~Ślązak (2007-08-01 15:06)

Ja mieszkam na śląsku i wcale nie jestem przeciwny kulturze niemieckiej. Sam często tam jeżdżę oraz dobrze znam ten język i uważam że niektóre komenty świadczą jedynie o prymitywności oraz nietolerancji niektórych. No i potem dziwcie się że jesteśmy tak odbierani w Europie. Gruesse an alle.

~jogi (2007-08-01 15:03)

Zgadzam się z Joachimem. ludzie z wielka trudnością akceptują innych.Wystarczy rzucić okiem na portale.Jest tak najczęściej wsród tych,którzy nie ruszaja się z miejsca. Twią w jednym, maja jeden punkt odniesienia. Trzeba się otworzyć!

~ROSBOL. (2007-07-31 18:15)

Drogi Joahimie brawo nic dodac nic ujac,trafiles w sama dziesiatke! Grützi

~Joachim (2007-07-31 13:06)

Drogi Rosbolu dla wielu w Rz-u jezyk kultura niemiecka jest po prostu oscia w gardle cec*e to szczegolnie ludzi ktorzy do dzis nie potrafia sie z ta ziemia identyfikowac . Wielu z nich do dzis mysli ze to 45 rok i gledzi ciagle o KZ itp rzeczach , ich realia stanely na okresie nienawisci do wszystkiego co nie polskie .Akceptacja innosci to dla nich bariera nie do przelamania.Wypowiedzi niektorych na tym forum sa wprost zenujace nie mowiac o ich pisowni i gramatyce ale po polsku(sic) Grützi

~ROSBOL.do [email protected] (2007-07-31 09:39)

hi. B.N.D. to tak jak nasze polskie WSI.

~do rosol.do i [email protected] (2007-07-29 23:35)

co to jest BND,oświećcie.

~ROSBOL.do [email protected] (2007-07-29 21:11)

Hallo.Cos tu jest mocno pokrecone??? To znowu jakas jak zwykle poczta pantoflowa uwazacie ze w Berlinie i to w B.N.D??Nie maja nic innego do roboty tylko liczyc ile to jeszcze na Slasku a szczegulnie w Raciborzu Przyznaje sie do narodowosci niemieckiej?HI,HI HA,To byloby najwiekrzym zyczeniem niekturych propagandowych sil!.Ludzie.Jaki wiek to dzis mamy???Sredniowiecze-Rodio Maryja jesli tak to nic ujac,nic dodac.Tylko (halba)pollitra  zachlac sie!A propo B.N.D.Czy masz tam wtyke?   

[email protected] (2007-07-29 19:53)

Pomyślmy... Teraz aby dziecko w podstawówce mogło uczyć się więcej języka obcego należy je zapisać na "Język ojczysty niemiecki".Nie trzeba pokazywać żadnego dokumentu o narodowości.A gdzieś w Berlinie ktoś(z BND) w rubryce RATIBOR wpisuje ile to Niemców  pozostało na Śląsku.

[email protected] (2007-07-29 19:47)

A kiedy pojawi się "Polski głos z Raciborza" w radio _reklama_? Zrobimy wiadomości z regionu o stosunkach polsko-niemieckich,a potem życzenia i pozdrowienia.Trzeba pomyśleć o tym.

~ROSBOL.Für polpack. (2007-07-29 19:12)

Hallo,,A ja uwazam to za cos wspanialego.To tylko niesmialy malenki kroczek do Europy.W ten to wlasnie sposob budoje sie i uczy tolerancji, demokracji,stosunkow i miedzyludzkich w naszej Europie i Raciborzu,ktory tez do Europy nalezy!Jako prawdziwy od pra,pra,pra, przodkow pelnokrwisty SLAZAK!(nie Slazak z za Buga czy Kresowianin to tez Europejczycy i dobrzy ludzie !)odnajduje ciagle w naszym Raciborskim spoleczenstwie osobnikow o Polsko-UB-SB-ecko faszystowskich sklonnosciach.To EURACISZCZURY!

~Kibol (2007-07-26 16:41)

Hallo  ,, on "glupki sa rozne male wiekie ,i podluzne!

~do on... (2007-07-26 08:27)

bardzo ladnie i do rymu !!!

~on... (2007-07-25 13:12)

nie dla mnie przyjazn polsko-niemiecka ja niemcow nienawidze od dziecka...

~sceptyk (2007-07-25 11:50)

Jak na zapowiedzi o sygnałach z Raciborza (po niemiecku), nic pożytecznego z tego nie wynika. Dla większości Polaków z Raciborza to tylko zadrażnienie. Oszczędźcie relacji z tego koncertu!!!

~Ginio der Krokodil (2007-07-25 11:23)

Strasznie długi ten artykuł... chyba najdłuższy ze wszystkich jakie moznabylo na tej stronie przeczytac. Szkoda ze autor sie nie podpisał bo chciałem złożysz wyrazy szacunku i podziwu.

~do ogonka (2007-07-24 23:20)

Nie musimy kochać, ale musimy rozmawiać.

~ogonek (2007-07-24 22:11)

zadnych komentazy ? nie kochamy niemca ?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog