29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-06-19 00:00:00 Archiwum zapowiedzi

W Chałupkach 21 czerwca o godz. 7.30 rozpoczną się transgraniczne ćwiczenia jednostek straży pożarnej województwa śląskiego i morawsko-śląskiego.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (22): Odra 2007 Strony: 1Dodaj komentarz
~*ek (2007-06-21 06:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do witka , to proste , potrzeba np milion zł i z mazonetek sie da zespol przerobic na inny !

~*ek (2007-06-20 18:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

fama mowi , ze jak radny oswald k. robi wszedzie porzadki to niech zrobi i w kulturze i bedzie gut !!!

~Witek (2007-06-20 16:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

konstruktywna - aby coś zmienić i uczynić przekaz bardziej adekwatnym do czasów nie oznacza, że krytykuję twórcę, bo gra(ł) jak uważa(ł) ale krytykuję koncepcję, która nie sprzyja frekwencji na tej imprezie. Moim zdaniem mażoretki się w swojej konwencji dawno już wyczerpały, nie znaczy to, że kiedyś nie była to konwencja dobra. Ale na nasze czasy już nie.

~Witek (2007-06-20 16:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie twiedzę, że robicie cały czas to samo, może i nie, ale ciągle w podobnej konwencji. Jeśli wam to odpowiada, to w porządku, ale nie dziwcie się, że do przeciętnego młodego człowieka z tą koncepcją nie traficie. Jeśli na koncert lokalny muzyki poważnej nie przyjdą tłumy mieszkańców, to powiem szczerze też mnie to nie dziwi - dziwić będzie że nie przyjdą na koncert muz. poważnej zaaranżowany w konwencji nowoczesnej, bo taki duch czasu. Nie będę winił mieszkańców a moja krytyka - konstruktywna -

~witek (2007-06-20 16:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ze sceny jako takiej ale ze sceny folklorystycznej na pewno.   Historia mażoretek jest dobrze znana, znane są też funkcje tej kategorii działań. Nie rozumiem więc skąd ta obraza... ale cóż. Tancerko - powodzenia,

~witek (2007-06-20 16:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

raciborska publiczność jest wymagająca, o czym słyszałem też od innych twórców różnej maści i kalibru którzy grali w Raciborzu. I nie pozwolę aby tę publiczność oceniać - bo wprawdzie "atak" na raciborską publiczność jest w artykule ukryty, ale jest, bo jak można interpretować "w raciborzu jak nigdzie indziej mają niską oglądalność". Nie wiem co takiego cię obraziło; bo skoro tancerką jesteś to powinna ci być znana tradycja mażoretek, bynajmniej nie ludowa. Co wcale nie dyskwalifikuje mażoretek,

~Witek (2007-06-20 16:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przykro mi "tancerko" jeśli krytykę konstruktywną odbierasz jako obrazę. Nie będę z tobą prowadził dyskusji, skoro w ten sposób to postrzegasz. Mam pełne prawo mieć własne zdanie, mam pełne prawo oceniać,  a jeśli czujesz się krytyką urażona, to jest mi bardzo przykro. Piszesz, nie wydaje się że jesteś zwykłym mieszkańcem... otóż to zdanie mówi samo przez się - bo jednak jestem zwykłym mieszkańcem (czy można być niezwykłym?) a moje zdanie podziela też wielu innych zwykłych mieszkańców. Po prostu

~witek (2007-06-20 16:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

z jakąś treścią godną człowieka dzisiejszych czasów ; a jest niestety jak jest - mało porywające wydarzenie, od lat takie samo.... Tu trzeba wizji, bo brak wizji sprzyja oglądaniu telewizji.

~tancerka (2007-06-20 16:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moze "witek" zdradzi kim jest bo jakos nie wydaje mi sie ze jest zwyklym mieszkancem... PS. Mazoretki co roku maja inny układ i wydaje mi sie ze mozna to zauwazyc, a to po prostu byl dosc zlosliwy komentarz skierowany do mazoretek, ktore staraja sie zeby jakos zaprezentowac co potrafia, a osoba, ktora sie chyba na tym nie zna, obraza je.

~witek (2007-06-20 16:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

odnosić się do wielkich wydarzeń politycznych na całym świecie, oprócz muzyki powinny pojawiać się symbole aby wiadomo było o jaki wydarzenia chodzi; większa przestrzeń co by pozwalało mażoretkom na wykonywanie czegoś więcej niż tylko marszu; to powinno wyglądać chaotycznie, przy czym dopiero po wpatrzeniu się ukazywałby sie porządek i perfekcyjnie zaplanowane ruchy; można by skorzystać w pewnej mierze z doświadczeń akrobatek, cheerleaderek... mogłoby to być naprawdę coś wzniosłego, porywającego

~witek (2007-06-20 16:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co do mażoretek - wśród młodych ludzi naszego miasta nie cieszą się one zainteresowaniem, łagodnie mówiąc. A czy to znaczy, że nie mogą? W żadnym wypadku. Długoletnia działalność mażoretek w Raciborzu (pamiętam je odkąd żyję) nie wniosła nic nowego. A przecież mogła. Mażóretki mogłyby być ciekawym i porywającym widowiskiem, gdyby zmienić ich formułę. Życie to nie tylko musztra, więc przydałyby się tu pewne odstępstwa (elementy nonkonformizmu) - to raz; ale przede wszystkim - muzyka: powinna odno

~witek (2007-06-20 15:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ideologii zrzucanej z niebios trochę dopłacić..

~Witek (2007-06-20 15:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dowiesz się tylko od znajomych - jak o kawie w latach 80tych co ją na sklep rzucili. Bez kawy obejść się nasze społeczeństwo nie może, bez występów (folk i nie tylko) sobie poradzi. I raciborzanie nie są tu w żadnym razie specyficzni. Może by podczas tych występów właśnie kawę albo papier toaletowy rozdawać?? Nie, to już nie te czasy, trzeba wymyśleć inne prezenty.... ależ wszystko leży na półkach... no to trzeba za darmo ideologię rozdawać.. ale ideologia też leży... to trzeba do tej

~Witek (2007-06-20 15:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

sprawa 4 - dlaczego niby mają być tłumy na takich występach w Raciborzu? Czy przykładowe mażoretki zmieniły  swój repertuar od kilkunastu lat, tak, by mógł to dostrzec zwyczajny odbiorca? Czy mieszkańców Raciborza jakoś specjalnie zarzuca się plakatami, ulotkami o tego typu imprezach??? Publiczność trzeba sobie ukształtować,moi drodzy, bo jeśli gdzieś na takie imprezy przychdzą tłumy, to świadczy to właśnie o tym, że tam odbiorców się właśnie kreuje. U nas nadal działą zasada: O imprezach dowies

~Witek (2007-06-20 15:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przypadkiem wymiana  własnych zespołów przez peryferyjne, prowincjonalne ośródki kultury w Europie (i nie tylko)??? Czyli zamiast iść w górę to rozpływamy się na boki? Niewiele jest talentów w Raciborzu, które zdobywają najpierw polski rynek (ale są)- w ten sposób warto czynić - zamiast obstawiać jakieś lokalne zagraniczne imprezy - porwać się na jakąś w kraju ale bardziej prestiżową.

~witek (2007-06-20 15:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

dobrze mu to wychodzi. Może warto więc  w tym kierunku. Folklor nie może być uładzony, bo jest wtedy cepeliowską kalką, powinien nawiązywać do autentycznej kultury ludowej, co powinno znaleźć przełożenie na aranżację pokazów. Tradycyjna scena miejska - ze wpisanym w siebie silnym oddzieleniem  publiczności od artystów się dla takich imprez nie sprawdza. Sprawa trzecia - granie za granicą to nie sprawa prestiżu, bo dobrze wiemy, że za granicą można i zmywać gary. Czy te wyjazdy za granicę to nie

~witek (2007-06-20 15:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

renomy (np. Śląsk, Mazowsze) miotają się trochę, bo nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości, gdyż urzędy i przedsiebiorstwa nie rozdają już na nie biletów wstępu. Po drugiej stronie bieguna znajdziemy "prorynkowe" kapele ludowe, które nie mają stałego wsparcia instytucji, działają na własną rękę i dużo lepiej im to wychodzi. Gdzieś pomiędzy znajdziemy te, które dizałając w domach kultury starają się znaleźć nową formułę. Folklor łączy się dziś ze współczesnymi elementami kultury, i dość

~witek (2007-06-20 15:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

się mażoretki - pytać należy gdzie w tym czasie wojsko, policja, straż pożarna, gdy tego  typu impreza się odbywa??! Mażoretki są swego rodzaju nadbudową tych organizacji, więc  to te organizacje powinny zadbać wśród swoich pracowników o zainteresowanie. Sprawa 2. Inny problem z zespołami folklorystycznymi - tu mamy z jednej strony, wielkie "cepeliowskie" - które w czasach socjalistycznych wspierane były przez państwo i tworzone w ośrodkach kultury. Te zespoły, jeśli nie wykształciły sobie

~witek (2007-06-20 15:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

i jej podkultury organizacyjnej (np. są urozmaiceniem świąt państwowych, pochodów itp., a więc imprez w których bierze się udział raczej z konieczności.. i aby nie były nudne, tworzy się coś w rodzaju mażoretek aby można było na czymś oko zawiesić. Stety czy niestety, ale czasy wielkich pochodów już minęły, i takie przedsięwzięcia współcześnie nie znajdują publiczności - nie ma już obowiązkowych pochodów, defilad, itp. Odbiorcami mażoretek powinny być służby mundurowe, bo z tej tradycji wywodzą

~witek (2007-06-20 15:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Coś tu zostało w tym artykule spaprane. Jeśli nie ma na kogo winy zrzucić to najlepiej na mieszkańców, że się nie interesują. Nasze "gwiazdy" ,widocznie przerosły lokalną publiczność... pewnie docenione zostaną pośmiertnie, jak na prawdziwych wielkich przystało - taki sens chyba stara się nadać autor tego artykułu. Tymczasem - co wspólnego mają z folklorem mażoretki?? (folk-lore  (ang.) tradycja ludu). Mażoretki to nie kultura ludowa; przeciwnie - nie zaistniałyby bez kultury  narodowej i jej

~dodo (2007-06-20 14:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Podziwiam entuzjazm marżoretek i ich zaangażowanie w to co robią. Tak trzymać!

~śmiechacz (2007-06-20 10:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Marżoretki jako Sląska kultura na oglądalnośćreczej liczyć nie mogą. O co ten płacz?

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog