29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-04-27 00:00:00 Turystyka i rekreacja

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników GRUPA ROSYNANT zaprasza dzieci, młodzież, studentów i osoby dorosłe na "Wakacje ze sztuką i przygodą".

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (22): Wyjedź na obozy ze sztuką i przygodą z Rosynantem Strony: 1Dodaj komentarz
~A-F (2007-05-28 21:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Obawiam się, że ten artykuł może szybko zasypać się komentarzami, które obecnie można czytać na portalu Nowin w temacie sekty.

~Pro rok (2007-05-28 18:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Można  by i tak sparafrazować DUCH =IDEA a światem  rządzą  IDEIE widać   na przestrzeni  dziejów  i poltyce i historii i religii

~nino (2007-05-28 15:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

wystarczy sięgnąć po Ewangelię wg Jana 7 rozdział czy księgę Izajasza. miłej lektury. Żaden człowiek nie ma patentu na wszystko, nawet taki, który autorytatywnie wypowiada się na każdy temat na forum

~jack (2007-05-28 13:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

111 myślę że przyjesz jeszcze długie lata, natomiast Duch (jak sama nazwa wskazuje) nie ma ciała, i nie zobaczysz do końca swojego życia. Sam sobie odpowiedziałeś że to jest kwestia wiary. Ale Ducha św. możesz zobaczyć w działaniu. A co do sekt to pewno masz rację że wiele grup religijnych powołuje się na tego rodzaju siłę, ale tak naprawdę to tak jak ktoś wcześniej napisał "po owocach was poznają"

~111 (2007-05-28 13:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zyję już ponad 50 lat a ducha nie widziałem nawet tego świętego. Ten rodzaj nazewnictwa jest przytaczany w różnych sektach w różny sposób. Patrząc na te i inne funkcjonujące struktury powołujące się na dzałanie jakiś sił, zastanawiam się jak długo ludzie jeszcze będą w to wierzyć i co najlepsze z tym się utożsamiać. Ja nie chcę być duchem a tym bardziej bohaterem. W moim krótkim życiu chcę żyć pełną wolnością, która nie zna ograniczeń. Ta moja wolność nikogo nie zrani, nikogo nie skrzywdzi.

~A-F (2007-05-28 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

sygnaturkę poproszę.

~nino (2007-05-28 10:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

drogi A-F Biblia mówi też, że Duch Św. CHCE wylewać się tam, gdzie ludzie są spragnieni Jego działania.

~Grzesiek (2007-05-28 10:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Amen A-F. Ale jack nie pisal, ze kazdy od pierwszej minuty doswiadczyl Ducha Świetego. ale wierze, ze wielu doswiadczylo, ja np tak. jesli chcesz tez doswiadczyc, znajdz miejsce i ludzi go poszukujacych i jesli pragniesz prawdziwie, otrzymasz go

~A-F (2007-05-28 10:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Duch święty (Boży) wieje kędy chce i niekoniecznie tam gdzie ludzie chcą. Warto byś o tym pamiętał Jack. I o tym zwłaszcza nie pamiętają "duchacze". Żeby Duch Św. zadziałał nie wystarczy się zjechać i już od pierwszej minuty spotkania na siłę wmawiac sobie, ze już "działa". Działa wtedy kiedy zechce i na tym kogo sobie sam Duch wybierze a działanie jego jest autentyczne i po owocach można to sprawdzić a nie po gadaniu, że się go ma.

~jack (2007-05-28 07:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

masz rację że mamrotanie, klepanie modlitwy jest płytkie i nic nie znaczące. Ale ja mówię o rozmowie która jest niepowtarzalna i  indywidualna   i daje intymne spotkanie z Bogiem. To także daje możliwość zmiany postawy i postępowania w naszym codziennym życiu. Jezeli tego nie przeżyłeś to "szukaj a znajdziesz".  Na spotkaniu w RCK   było super, a działanie Ducha Św. jest realne nawet w dzisiejszych czasach.

~śmiechacz (2007-05-27 17:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ograniczanie wiary do wspólnego mamrotania modlitwy też jest płytkie. Dzisiaj modlitwa a jutro powrót do rzeczywistości?

~jack (2007-05-27 12:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

jest to przykre że świadomość duchowa i teologiczna jest tak płytka. Nie zależnie od wyznania , i kościoła chrześcijańskiego jest taka księga która daje światło na całość (jeżeli ktoś nie wie to mówię o Biblii). Tam jest napisane że tam gdzie co najmniej dwóch wierzących się spotyka na modlitwie to pan Jezus jest pośród nich. To znaczy że kościół może być na ulicy w murach jak i w RCK.

~Grzesiek (2007-05-05 20:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

yy, nie ma KBwCh w Raciborzu. Jestem z Kuzni Raciborskiej. Tam jest. Wejdz na www.kbwch.pl jesli jestes ciekaw, gdzie jeszcze jest. A w co do zielonych, to jest w Raciborzu zbor Betezda. Ot, mala informacja o miescie :)

~śmiechacz (2007-05-05 16:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W RCK jest taki jeden świętojebliwy - wystarczy zamiast nowego kościoła.

~hm (2007-05-05 14:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

HM, Hmm, ciekawie opowiadasz Grześku. A w Raciborzu w ogóle jest taki kościół KBwCH? albo Zielonych?

~Grzesiek (2007-05-05 12:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ok, moj blad, moj blad, moj blad :). wiecie, o co chodzilo. aha, nie jestem zielony. jestem z KBwCH (Kosciol Bozy w Chrystusie)

~A-F (2007-05-05 12:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeszcze się nie spotkałem z kościołem, który miałby zegar na dachu chyba, że na wieży lub na ścianie kościoła ale o tym już nie wspomina zielony chrześcijanin Grzesiek:)

~Grzesiek (2007-05-05 11:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hej, ale fajne komentarze. hm, jestem adminem stronki www.dzienmodlitwy.jezus.pl Moze troche wam wytlumacze o co chodzi. Otoz wszystko dzieje sie w RCK, gdyz organizuje to kosciol zielono swiatkowy, razem z kilkoma (7) innymi kosciolami chrzescijanskimi. Ogolnie, bierze udzial ok 199 krajow z calego swiata w tym przedsiewzieciu. Wszedzie tam, gdzie sa jacys chrzescijanie. A dlaczego nie w "kosciele" (czyli duzym budynku z zegarem na dachu)? Ano dlatego, ze panstwo Watykan nie bierze udzialu...

~BRUM (2007-04-29 02:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Parlament mamy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, to  RDK pod wezwaniem św. Teresy zróbmy. Może na Chopina stwierdzili, że modlitwy to taka rozrywka i kultura dla mas, bo raciborzanie cały czas psioczą, że nic się nie dzieje... Ale to chcą konkurować z Kosciołem, czy co? A może się w RDKu ostał jakiś drugi Marek Jurek w turbanie ?? Normalnie, sam już nie wiem...

~A-F (2007-04-28 20:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No to przybędzie nam kolejna świątynia poświęcona "świętym" Leszkowi i Markowi:) Jak jeszcze podczas modłów będą chodzić z koszyczkiem to wielebny Ginter nie będzie zadowolony z takiej konkurencji na jego terenie:)

~BRUM (2007-04-28 20:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kurcze.. gdzie ja żyje.... No chyba, że dobrze płacą chrześcijanie za wynajem sali - to jeszcze ekonomicznie uzasadnione. Modlitwy o jedność w narodzie i tak nie pomogą, a RCK przynajmniej zarobi... Ok. Ale zastanówmy się, bo może muzułmanie lepiej płacą? Panie Wyka, wiem że scjentolodzy mają najwięcej gotówki - możeby tak ich zapytać o modlitwy ?? Pożykają se chopaki, a na nową scene będzie...

~A (2007-04-28 16:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pierwsze słyszę, zeby modlic się w RCK. A kościoły puste beda stały?

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog