29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2007-02-19 00:00:00 Dokąd idę

Chcieliśmy, by to spotkanie było okazją do zadumy i refleksji nad słowem "miłość". Człowiek, który miłości nie doświadcza jest nieszczęśliwym kaleką, dlatego o miłości trzeba mówić, do miłości trzeba dążyć, ale gdy ksiądz próbuje mówić o miłości, to słyszy, że ksiądz musi mówić tak, jak naucza Kościół - mówi ks. Adam Rogalski.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (15): Pierwszy koncert Love Story Strony: 1Dodaj komentarz
~to może (2007-02-21 14:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nowoczesna ufunduje studentom podziemny parking w okolicach PWSZ.

~grad (2007-02-21 10:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Niestety, rzeczywiście niektórzy studenci PWSZ mają tendencję do zajmowania osiedlowych parkingów, uniemożliwiając parkowanie mieszkańcom osiedla. Co gorsze, parkują samochody na chodniku, uniemożliwiając przejście z wózkiem dziecięcym bądź osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Takie bariery są nie do zaakceptowania, dlatego należałoby przede wszystkim priorytetowo podejść do ich usunięcia, a następnie podejmować inne, kolejne inwestycje.

~mietek (2007-02-21 08:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do "anty pwsz". Licz się troszkę ze slowami bo może być tak (I na to się zanosi), iż właśnie te "wieśniaki" zaczynają nakręcać i rowijać to miasto. Zatem najpierw troszku pomyśl zanim coś palniesz. Prawdopodobnie uczelnia zwiększając swoją ofertę edukacyjną będzie nadal przyciągała ów "wieśniaków", dla których zrobi nowe parkingi. One natomiast będą zajęte w 100% tylko kilka dni w tygodniu, a pozostały czas mogą być udostępnione dla mieszkańców.  Podobna sytuacja już zaistniała przed rokiem

~anty pwsz (2007-02-19 21:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najpierw niech sobie zrobią parkinkg, a nie wieśniaki SWD i OGL na Chełmońskiego parkują i niema gdzie stanąć.

~Arteks do czytelnika (2007-02-19 21:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rybnik z okolicznymi miastami tworzy zurbanizowaną agomerację. W końcu to ponad pół miliona mieszkańców czyli tyle ile mieszka np. w Poznaniu czy nieco mniej niż w Trójmieście. A co do GOP to ja wcale nie patrzę na ten twór zazdrośnie tak jak Raciborzanie którzy mają poważne kompleksy jak słyszą Rybnik.Wręcz przeciwnie, uważam, że nareszcie nadszedł czas aby tam się coś zaczęło zmieniać na lepsze bo do tej pory niektóre dzielnice Bytomia, Zabrza czy Świętochłowic to zagłębia biedy i beznadziei.

~Arteks do Misia (2007-02-19 21:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytasz czym? Przede wszystkim konsolidacją w pozyskiwaniu środków unijnych na duże inwestycje, pozyskiwaniem inwestorów - łatwiej kogoś skusić liczbą ludności 500 tys. niż 145. Inną ważną kwestią byłoby organizowanie w lepszy sposób komunikacji publicznej i oczywiście lepsze powiązanie dobrymi drogami. 

~Arteks (2007-02-19 21:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dość mocno przeginacie bo jeśli uważacie, że Rybnik składa się z kilku przyłączonych wiosek to można by powiedzieć że GOP tworzy kilkadziesiąt osiedli familoków, a Racibórz jest tworem kiczowatej powojennej odbudowy... Tu nie chodzi o tego typu pyskówki. Wydaje mi się, że aglomeracja ROW z głównym trzonem w postaci Rybnika może być całkiem sprawną lokomotywą na płd województwa. Nie dziwi mnie to, że Racibórz obawia się, powstania takowej bo już teraz jest marginelizowany, a co byłoby później?!

~AXZ (2007-02-19 21:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rybnik z Jastrzębiem aglomeracją? Przecież Rybnik i tak w połowie składa się z przyłączonych wiosek. Co tu jeszcze włączać. Kolejne wioski?

~Miś (2007-02-19 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pytanie czym konkretnie miała by się ta aglomeracja zajmować? Jest juz zwiazek subregionu zachodniego  poco następna instytucja która niewiadomo czym ma się zajmować?

~Czytelnik (2007-02-19 18:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie bardzo wiem w jaki sposób o skupisku przedmieść z domkami jednorodzinnymi i dzielnic z ponurymi osiedlami z wielkiej płyty (+ kilka blaszanych hipermarketów) można mówić o aglomeracji. Prezydenci mają spore chęci ale i duuużą wyobraźnię. Niechby Katowice się w końcu rozwinęły, to miasto wymaga inwestycji w szczególności, bo GOP faktycznie mógłby wiele znaczyć i mógłby stać się faktyczną wielkomiejską stolicą regionu. Ale Rybnik z Jastrzębiem? Smiechu warte.

~Arteks (2007-02-19 14:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Słyszałem wypowiedź prezydentów Rybnika i Jastrzębia, że będą dążyć do lobbowania za powstaniem aglomeracji "ROW" mającej razem ponad 500 tys. mieszkańców. Słyszałem w tym reportażu wypowiedź, że prezydent R-rza nie jest zainteresowany wejściem do niej motywując to tym, że pomiędzy Rybnikiem czy Wodzisławiem a Raciborzem nie ma terenów miejskich. Nie ma więc uzasadnienia do włączenia do miejskiej aglomeracji Raciborza. I w tym przypadku trudno nie zgodzić się z tym argumentem.

~mądrala (2007-02-19 13:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

miasta wokół Katowic tworzą też obszar metropolitalny. Ale do rzeczy - radziłbym byc bardziej powściągliwy, bo aglomeracją jest też Rybnicki Okręg Węglowy. mamy również aglomerację bielską. Naciągając, powiat raciborski to też taka miniaglomeracja. Z drugiej strony sformułowanie w artykule zdaje się byc mało fortunne :-)

~A-F (2007-02-19 13:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mam nadzieję, że wszystko się uda i wreszcie w tym mieście zaczną się dziać widzialne zmiany.

~nieprecyzyjność (2007-02-19 12:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...a właściwie, miasta GOP nie tyle aglomeracje co konurbacje tworzą.

~nieprecyzyjność (2007-02-19 12:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bądź przejęzyczenie przy końcu artykułu: nie może być: ze śląskimi aglomeracjami, gdyż jest tylko jedna śląska aglomeracja. Powinno być: ...rywalizować będzie z największymi miastami śląskiej aglomeracji (chyba o to chodziło!) ;)

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog