29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Dyskusja (5145): Biskup opolski nie wyraża zgody na dalsze działanie Odnowy w Duchu św. Strony: 1 2 3 4 5 … 206Dodaj komentarz
~potępiony ancymon (2015-09-02 06:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"co tu się spodziewać po pseudointeligentach, którzy zapewne "kupę" spłukują po trzecim posiedzeniu, żeby było taniej....

ale bez Boga dokąd można dojść?"

Bez Boga na pewno można dojść do takiego stanu w którym obraża się wszystkich " jak leci".
Bez Bożej bojaźni można wrócić do najgorszego bagna i wielu wróciło. Ja wierzę Jezusowi i jak ktoś ma złe owoce to nie tłumacze tego jakąś "walką duchową i niedyspozycją" tylko wiem ze to fałszywy sługa Boży. Po owocach ich poznacie.
Można być zaślepionym, pod wpływem innego ducha i wtedy służy się "wszpolnocie" ignorujac zupelnie słowa Pana Jezusa.

~mani-pulok (2015-08-31 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ten ich "apostoł" - to jest zwykły tchórz!
piszcie sobie co tam chcecie o tym jak funkcjonuje ta grupa. ale ona tylko funkcjonuje za zgodą, chimerycznego "lidera" i jego pomiganej w każdym aspekcie akceptacji, która w jednym momencie przeradza się w nieakceptację stetryczałego "pseudoapostoła", któremu w zamian za "wyjątkowe chrześcijaństwo" wszystko się w życiu zawaliło. owszem nadal ma władzę nad grupą z "wioskowej" czeladki oraz pochodzących ze wsi , także przyjezdnych adeptów MEN- prosty licencjat w słabej szkole w racku + "śmieszne" magisterium gdziekolwiek. co tu się spodziewać po pseudointeligentach, którzy zapewne "kupę" spłukują po trzecim posiedzeniu, żeby było taniej. tacy ludzie oto próbowali zawładnąć regionem. skończyło się jak zwykle. ekspansja na region, kraj , a może i dalej nie wypaliła, bo nie mogła, stetryczały liDerek całkiem się w życiu pogubił. pozostali przy nim beznadziejni klakierzy, stare panny i wszelkiego rodzaju życiowi mutanci, i ci, którzy potrzebują manipulacji, żeby ich "egzystencja" miała jakikolwiek sens. popełnili wszyskie błędy, żeby stać się sektą, ale bez Boga dokąd można dojść? tylko tam. ta tajemniczość, pomówienia, kontrola są z piekła rodem, nieba tam nie ma. co tu na koniec życzyć w beznadzieji....?

~potępiony ancymon (2015-08-30 19:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nic nie "znikło", tylko tworzysz kolejne teorie spiskowe. Nauczanie jest a niektóre stare linki nie działają. Szukaj, nie rezygnuj.

~polecam (2015-08-29 13:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak wielka jest siła pieniądza wśród chrześcijan tylko wspomnę ze nauczanie" czy dziesięcina jest obowiązkowa"znikło ze strony www.ulica prosta i jest juz tylko na you tube czy to przypadek ?

~gretta (2015-08-28 21:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Potwierdzam, nadal jest tak jak pisze mani-pulok. Presja jest ogromna. Jeśli ktoś nie płaci dziesięciny, nie jest godny zaufania. Jeśli ma wątpliwości, to jest to oznaką słabości i braku zaufania Panu Bogu. Taka osoba jest niejako na uboczu, jest ogonem i zakałą wspólnoty, i tak też jest traktowana.

~mani-pulok (2015-08-27 22:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do LOLO, może i Ciebie nie zmuszali i mnie też nie, tzn nikt pistoletu do głowy nie przystawiał. ale znam takich ludzi, u których w grupach, zwłaszcza, gdzie było sporo animatorów, to nie było mowy, że ktoś nie płaci, a sam byłem świadkiem, jak mówiono, że ten kto nie płaci, to tak na prawdę nie jest we wspólnocie. oczywiście nie wszyscy i nie wszystkim tak mówili, mogłeś obracać się wśród ludzi, którzy nie mieli takich dowiadczeń. ale wierz mi presja była i ja wraz ze znajomymi tego doświadczyłem. a może nie byłeś przez tyle lat dostatecznie "wtajemniczony" lub Ci nie ufano? to nie zarzut, ale też tak mogło być. po prostu masz takie doświadczenie stamtąd, ja mam inne. powiem więcej, znam ludzi, którzy kiedy tylko zaczęli śię dopominać o informację gdzie tak na prawdę idą ich pieniądze z dziesięcin to chciano ich po prostu zniszczyć, ich samych i ich rodziny. spotkało się to z taką wściekłocią i zajadłością, że szok. tak jakby dotknęli się największej świętości! wydaje mi się, że piszący na tym wątku forum piętnują raczej patologie tej grupy, a jest ich niezły zbiór, a nie ich wiarę, stosunek do Pana Boga. a ci, którzy piszą, że ludzie sami i z własnej głupoty tam siedzą to chyba nie znają siły psychomanipulacji, oddziaływania grupy osób na jednostkę. dość, przyznam łatwo to tak ocenić. jednak się z takimi ocenami nie zgadzam.

~jacoo (2015-08-25 17:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jaka znowu prawda ??? Czekamy na fakty, jedni w pampersach, na stoperanie i persenie drudzy z ciekawością.

~'' (2015-08-24 20:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

prawda jest taka że w tej sekcie jest się z własnej woli, jak kto głupi to tam siedzi, potem jak wyjdzie to marudzi i mędzi na około jaka to krzywda go spotkała, a ta krzywda była na własne życzenie, bo się wyłączało mózg i zdrowy rozsądek, wyłączało się uczucia i normalność, nie wspomne o uczciwym i prostym interpretowaniu słów Jezusa - wiem po sobie ;-)

~Loto (2015-08-24 19:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak sie pokazuje szklankę do połowy pustą to trzeba pokazać też tą część do połowy pełną , inaczej to fałszywy obraz zastanych faktów.

~Loto (2015-08-24 19:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

bo to wygląda jak śledzwo czy ktoś sie zabił z powodu wspólnoty (moim zdaniem bardzo naciągane bajki)  a samobójstw u innych różnych środowisk (tych wiekszych)  to już nie badamy, bo inne konsekwencje mogą z tego wyniknąć niż dokopywanie jakieś małej wspólnocie raciborskiej która nie ugryzie za mocno :) . Bohaterskie śledztwo jak nie wiem. To raczej we wspólnocie ludzie zagubieni i nieśmiali stawali się bardziej żywi niż chętni do samobójstw.

~Loto (2015-08-24 12:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"Ona" katolicy zapisani w księgach parafialnych jako katolicy nie zdarza się że leżą na przykościelnych cmentarzach bo popełnili samobójstwo? Sprawdź najpierw ile statystycznie na cmentarzach jest pochowanych samobójców, potem przemnóż to przez ilość miejscowości w powiecie, województwie i w całej Polsce i na świecie. A z innych wyznań nie? To jakiego wyznania aż do dnia śmierci byli ci ludzie? Sami niewierzący w Boga i życie nieśmiertelne?

~... (2015-08-24 05:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

piszesz o jednym w liczbie mnogiej - to jest manipulowanie informacją. podaj następny przykład

~karino (2015-08-23 22:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Były samobójtwa na skutek załamań, depresji itp. Śp. Aneta Olewińska np.

~LOLO (2015-08-23 20:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

też 20 lat byłem w tej sekcie ale se nie przypominam by ktoś zmuszał mnie do płacenia jakiejś kasy - chciałem to płaciłem, a jak nie chciałem to nie płaciłem; jeśli chodzi o samobójstwa to podaj przykład ! ja pamiętam jedno, ale nie związane w ogóle z byciem lub nie byciem tej osoby w tej sekcie - no ale jak ktoś bardzo chce to można wszystko podciągnąć... Prawda jest taka że kto chce tam być i chce być dymany, to jest , a jak ktoś ma dość to odchodzi i tyle - i to jest bardzo proste.

~swarozyc (2015-08-23 15:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ONA a jakies szczegoly?

~LOLO (2015-08-22 20:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

co ty powiesz... cóż za rewelacje ;-)

~Ona (2015-08-21 20:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziennikarze z pewnej gazety wkręcili się do odnowy by później opisać co się tam dzieje. Będzie prokuratura miała co robić. Zroi isię  afera na całą  polskę. Wiedza już o majątku nabytym za dziesięciny naiwnych owieczek, o samobójstwach, depresjach i chorobach psychicznych  eksczłonków odnowy. Będzie się działo. Animatorzy aktualnii byli będą zeznawać czy chcą tego czy nie.Nic nie pomogą  zatrudnieni  przez Norbiego prawnicy. Gazeta ma lepszych. Animatorzy zapłacą  w końcu za uciskanie innych,wymuszanie kasy i namawianie dozerwania relacjiz rodziną . Cieszę się że w końcu zaangażowali sie w todziennikarze śledczy ogólnopolskiej gazety. A z tegoco wiem to jeszcze jakiś program telewizyjny będzie. Obecnie na spotkaniach Odnowy jest nagrywany materiał. Sporo sensacyji już mają

~jacoo (2015-07-23 06:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bóg powiedział: nie ma mnie  o ateistach w Ameryce felieton na sezon  ogórkowy  z wyborczej. 
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,146228,18362361,bog-powiedzial-nie-ma-mnie-o-ateistach-w-ameryce.html

~Mery (2015-06-24 05:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Adriany szacun

~reklama (2015-06-22 21:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~reklama (2015-06-22 21:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj
Komentarz usunięty przez moderatora
~Alifu (2015-06-17 15:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Werbują nadal do tej wspólnoty? co trzeba zrobić by się zapisać?

~swarozyc (2015-06-09 10:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przeciez to jest artykul z przed 6 lat!!!

~dupapa (2015-06-09 09:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A tutaj ciekawostki z Krapkowic
http://forum.nto.pl/krapkowicka-odnowa-w-duchu-swietym-poza-kosciolem-t36274/

~WARNING! (2015-06-03 18:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Proponuję zapoznać się z tym co sprawia że dana grupa jest sektą lub nią nie jest.
Bardzo ważne są "owoce służby" i zgodność życia ze Słowem Bożym ludzi którzy są
arcyapostołami, prorokami i funkcjonariuszami (animatorami)

Z góry trzeba się nastawić na manipulacje w stylu:
- odchodząc ze wspólnoty stracisz zbawienie, poza wspólnotą nie ma zbawienia
- że grzech przeciwko Duchowi Świętemu to podważanie nauki ARCYAPOSTOŁÓW i FUNCJONARIUSZY
Inne konsekwencje to:
- utrata roboty (jeśli pozwoliłeś sobie założyć taki łańcuch na szyję)
- utratę znajomych (natychmiastową, po ogłoszeniu przez animatorów (FUNKCJONARIUSZY)
fikcyjnych powodów odejścia będziesz miał bardzo złą opinię. Jeśli masz we wspólnocie przyjaciela (co jest dla FUNKCJONARIUSZY bardzo ważne ponieważ przez bliską osobę można "delikwentem" łatwo manipulować)  to go stracisz. Jeśli dzielisz się wątpliwościami i dziś przyjaciel okazuje zrozumienie to po PIERWSZEJ rozmowie z FUNKCJONARIUSZEM ten "pszyjaciel" zamieni się we wroga. Po prostu boi się utraty zbawienia i ślepo wierzy.

Każdy kto jest już po 2-giej stronie, ten wie jak jest. Nie ma wyjątków.

Oczywiście lewe-wspólnoty coraz bardziej doskonalą się w zachowywaniu pozorów, ale pozory-pozorami a owoce po prostu widać, i słychać i czuć - i nie da się tego ukryć.

wswietle.com  - dobra robota, potrzebne są takie świadectwa,cierpliwości to wyda owoc.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3 4 5 … 206
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog