29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-06-26 16:18:28 Wiadomości

Leszek Szczasny zasugerował prezydentowi ujednolicenie parasoli przy ogródkach piwnych/restauracyjnych w centralnych częściach miasta.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (4): Radny przeciwny parasolowemu chaosowi na rynku Strony: 1Dodaj komentarz
~Andrzej Piotrowski ponown (2015-07-08 14:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Oj, narobiło się! Ja tutaj przykład Krakowa daję bo piękny, bo kolorowy, a tu dzwoni mój przyjaciel i pyta: Jędruś, co ty tam za peany wypisujesz choć w tym roku w Krakowie żeś pewnie jeszcze nie był? No, a że chłopina ma rację mówię: jeszcze jakoś nie złożyło się. A on mi na to, że tak jak opisałem było jeszcze w ubiegłym roku, choć już pierwsze jaskółki dało się zauważyć. Obecnie nie ma innych parasoli jak te w tym moim "ciepłym ecru", a reklama wszędzie ta sama. Mówi, że cho..ra go wzięła jak te same parasole zobaczył w naszej ulubionej kawiarence, choć ta nie na ulicy, ale w patio pięknego pałacyku co przy Rynku stoi. "No i widzisz - powiada - może i ładnie, ale tak jakoś po brukselsku... standardowo...Ech! - westchnął kończąc".
Wycofuję się z dalszej dyskusji bo i szkoda słów. Mnie tylko dziwi, że te parasole promują tylko jednego producenta (jeśli to prawda, bo sam nie widziałem) i kto na tym zyskuje? Marketing i tyle, a reszta jest milczeniem.

~Andrzej Piotrowski (2015-07-08 06:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Radny Szczasny, szanując Pańskie liberalne poglądy, nasuwa mi się krótkie pytanie: a co ze swobodą gospodarczą? Z jednej strony jestem na tak za Pańskim pomysłem, ale trochę i przeciw. Nie można narzucać represyjnych norm czy regulaminów, bo przedsiębiorcy przestaną być zainteresowani i mogą odejść. Oni również (w pewnym sensie) żyją z tych reklam. Można zrobić żeby ta pstrokacizna zniknęła z Rynku, ale nie można narzucić unifikacji czy obowiązkowego "ologowania". Wystarczy stworzyć odpowiednie warunki najmu powierzchni Rynku pod ogródki i konsekwentnie to egzekwować już na etapie projektu. A że tak można opowiem poniżej.
Corocznie bywam w Krakowie latem kilkakrotnie. Jeszcze jakieś 15 lat temu krakowski rynek "upiększały" agresywne parasole reklamowe, dzisiaj jest inaczej. Ograniczono powierzchnię reklam. Zabroniono reklamy na dachu parasola, pozwalając na reklamę browarów czy innych producentów napoi jedynie na falbanach i płotkach w jakieś ograniczonej przestrzeni (określając ją chyba procentowo). Zachęcono właścicieli lokali do opcjonalnego zastąpienia reklam logiem lokalu (ma to zapewne odzwierciedlenie w wysokości ceny najmu). Określono dopuszczalną kolorystykę parasoli. Zniknęły parasole wielokolorowe. Zimną biel zastąpiło ciepłe ecru. Agresywne żółcie, czerwienie, zielenie i wszelkiej maści niebieskie, zastąpiły: jasna cytryna, stonowany karmin lub bordo, ciemna zieleń, granat, czy błękit paryski. W większości przypadków reklamy zniknęły i na falbanach dominują kunsztowne znaki firmowe lokali. Wbrew pozorom, reklamy nie zniknęły całkowicie. One są na oparciach krzeseł, w blatach stolików i w kartach menu, ale wewnątrz ogródków. Rynek krakowski nic na tym nie stracił, a wręcz przeciwnie - zyskał, ale Panie Leszku, ciągle jest piękny... bo kolorowy!

~Syfek (2015-07-05 11:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jest reklamowy syf i ten syf trzeba opanować. Na Zachodzie to po prostu norma. Ale Lenk tego nie widzi, on jest po prostu ciosany z grubego kamienia. Jak 90% innych miast wproowadzi, to wtedy On dopiero zacznie się zastanawiać, najpierw jeszcze się zapyta Makulika i Antonia o zgodę, żeby przypadkiem ich nie zdenerwować. Nie będzie ryzykował bycia pierwszym w okolicy, to zbyt ryzykowne ;)

~dyżurny identyfikator (2015-07-05 07:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Typowy problem namolniaków z baaaaardzo małą identyfikacją.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog