29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-03-13 17:59:00 Wiadomości

W marcu radni mają przyjąć oświadczenie oddające hołd ofiarom tzw. Tragedii Górnośląskiej 1945r. Czyli tylko ofiarom Armii Czerwonej, nie zaś innym ofiarom wojny, jak chciał Marek Rapnicki.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (51): Upamiętnią tragedię Ślązaków. Ani słowa o marszach śmierci Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~xx (2015-07-02 12:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polacy są rządzeni przez wódkę.

~ciekawski (2015-07-02 11:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja, masa ludzi zginęło na A 4  jadąc albo wracając z pracy zza granicy. Oni też są lub byli uczestnikami marszu śmierci w 21 wieku. O tym się nie mówi lub nie chce mówić. Tak wygodniej.

~ewald (2015-07-02 11:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jedynym mądrym rozwiązaniem dla Polski, byłby wybór tego wrzoda BEZ PRZEBACZYNIO na prezydenta.

~Andrzej (2015-07-01 15:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odpowiedzialność pchaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ale się uśmiałem.Nawet dróg nie potrafią nam do porządku doprowadzić,a ty mówisz o odpowiedzialności?

~qwerty (2015-07-01 15:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Na obecnym sukcesorze Śląska ciąży odpowiedzialność odnośnie terenów jakie przejął i ludności ,o którą musi dbać ! Nie tylko brać i wywozić do dziadowskiej warszafki , ale także inwestować,by żyło się wszystkim lepiej.To jednak obce obecnej nacji.Byle jak,byle do jutra,na nic nie ma pieniędzy.Jest dobrze...

~xx (2015-07-01 12:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A może postawić na autostradzie A 4 pomnik dla wszystkich co jechali albo wracali z pracy z za granicy. Dla nich i ich rodzin to też był marsz śmierci.

~gg (2015-07-01 12:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jutro jada na gmina i poprosza o azyl, poszukom se fajne mieszkanie i robota, a jak se ustatkuja to ściągna moja rodzina.Też chca żyć w polskim rajchu..... Dziynki pon buczku że to był yno jakiś zły sen.

~Kaźmierz (2015-07-01 10:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie gadaj głupot ! Mamy najlepszą służbę zdrowia w Europie.Cały świat się od nas uczy gospodarności.Przodujemy w rozwijaniu i produkcji najwyższych światowych technologii.Jesteśmy potęgą w przemyśle samochodowym.Nawet szwaby jeżdżą naszymi polonezami,bo sami nic nie produkują.Zobacz jak świetnie prosperuje nasza Polska patrząc na drogi ! Toż to żyć się chce :) Buhahahahhahahahhahahahhahahahahahaha

~Sarah (2015-07-01 07:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A ja byłam wczoraj pierwszy raz w waszym szpitalu, na moje szczęście tylko w odwiedziny. Ludzie,  toż to trzeci świat.

~anty.... (2015-06-30 10:58)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drugo Japonia ani zielono wyspa im się nie udała, to też czekom z niecierpliwością aż zrobjom inscenizacjo wybuchu bomby atomowej. Przinajmniej cały świat se oddychanie.

~ewald (2015-06-30 10:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie mają na to czasu ani pieniędzy, inscenizacje wojenne są ważniejsze, a Putin drży portkami widząc wasze przygotowania.

~Ślązak (2015-06-30 10:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego Poloki przynajmniej dróg nie zrobią?Przecież płacimy za nie w podatku paliwowym !Jak można zejść tak nisko z poziomem życiai egzystencji?Jeżeli nie rozumieliście techniki i gospodarki , którą tutaj dostaliście,to po co żeście Śląsk brali?Czy uważacie , żę jest całkiem super i dlatego jeździcie pracować na PKB znienawidzonego szwaba???

~Zawiedziony (2015-06-29 20:37)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po 15 latach pobytu w USA jestem przejazdem w Raciborzu w którym się urodziłem. Płakać mi się chce jak zobaczyłem co Polacy z moim miastem zrobili. Powiedzonko POLAK POTRAFI to smutna rzeczywistość. Teraz się nie dziwię że chcieli was 3 razy rozbierać. Moim zdaniem było by to najlepszym rozwiązaniem. Nieudolność powinno się zwalczać a nie tolerować. Patriotyzmem jeszcze żaden swojej rodziny nie wyżywil. Patrząc tylko w przeszłość będziecie traktowani jako piąte koło u wozu Europy.Już teraz z za granicą żaden was nie traktuje poważnie. WSTYD

~Aloiz (2015-06-28 12:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Za chwila zacznie zaś rzygać tymi fotkami z wojny. Tyn wrzod za chwila pęknie.

~do poniżej (2015-06-28 10:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten "bez przebaczenia" to miejscowy pajac pałający nienawiścią do wszystkiego co śląskie ! Taki z niego patriota, a jakoś o Kresy się nie upomina ! W sumie i po co? Tu może siedzieć w murowanym domu, a nie z desek:)

~ewald (2015-06-28 07:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Bez przebaczynio... ty gizdzie widza żeś przijechol z szparglu nazod. No jak było u Szwabow.

~bez przebaczenia (2015-06-27 15:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Była to największa egzekucja w Palmirach, w której rozstrzelano wielu wybitnych działaczy społecznych i politycznych, dziennikarzy, lekarzy, adwokatów, księży. Wśród nich był znany działacz socjalistyczny, redaktor "Robotnika", długoletni poseł na Sejm RP - Mieczysław Niedziałkowski, prezes Stronnictwa Ludowego, Marszałek Sejmu - Maciej Rataj, złoty medalista w biegu na 10 tys. metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 r. - Janusz Kusociński, poseł i senator - Halina Jaroszewicz, wiceprezydent Warszawy - Jan Pohoski. Rozstrzelano także córkę generała Józefa Dowbor-Muśnickiego, przywódcy powstania wielkopolskiego, Agnieszkę.
368 osób, w tym Maciej Rataj i Janusz Kusociński, zginęło w największej egzekucji dokonanej przez Niemców w dniach 20-21 czerwca 1940 roku w Palmirach k. Warszawy. Od grudnia 1939 do lipca 1941 roku przeprowadzili oni tam 21 egzekucji, w których zginęło prawie 2,2 tys. osó

~tik (2015-06-27 06:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Marku.

Zaproponuj Pan uchwałę ,która uwzględniałaby wszystkie ofiary wojny ??? Nie czuje Pan tutaj pewnych absurdów.Proponuję,aby Pan oprócz "tematowych" ofiar poszukał jeszcze inne ZApomniane  OFIARY. tO CO pAN INSYNUUJE,TO TYPOWA PODSTĘPNA próba zdyskredytowania dotychczas ukrytej PRAWDY, oraz zdradza Pan swą głęboką niecheć do społeczeństwa wród którego Pan mieszka próbując dyskretnie wbijać szpile. Niech Pan pamięta,że autochtoni RACIBORZA nie mieli nic wspolnego z tragedią oświęcimską, natomiast łapanki i wywózki do kraju "wyzwolicieli" dotyczyły także Raciborzan !

~guru (2015-04-03 15:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Od Sosnowca jest wszystko wasze

~Krzykaczom (2015-04-03 05:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co ten halas przecież teren opanowany przez RAŚ stanowi tylko niewielki obszar całego historycznego Śląska, a na tej ziemii zyją nie tylko Polacy i" Rasie" , ale także Czesi, Niemcy, tak jak to było tu od wieków.

~:) (2015-03-24 15:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do czego mają nosa ? Do kapusty kiszonej i gorzoły chyba...

~gg (2015-03-24 11:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jo też mom tych inscenizacji wojennych voll Arsch, jakby coś przeczuwali. A poloki mają nosa.

~anty.... (2015-03-24 11:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polacy już robią ćwiczenia na placu Długosza, raz w mundurku ze swastyka, raz  bolszewików.Napewno przygotowują się na defilade zwycięzców. Tylko w Niemczech na balkonach powiewaja polskie flagi jak reprezentacja Polski gra piłkę nożna, dobrze że tylko jeden dzień. To są patrijoci którzy w razie potrzeby przyjadą bronić polskich granic. ha ha ha ha........

~Andrzej (2015-03-24 08:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja też się będę bić za Śląsk ! Za Polskę niech walczą ci krzykacze , którym Śląskość solą w oku !!!

~niehadziaj (2015-03-24 07:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hadziaje musza wypisac glupoty i niech sie naciesza. wojna z Rosja idzie to bedziecie bronic niedlugo swojej wawrszawy pokazecie wtedy jacy jestescie patriotami a ja sie ze slaska nie rusze bo tu moja ziemia i jej bede bronil a nie obcych regionow.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog