29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-05-18 10:20:17 Sylwetki raciborzan

W latach 1982–1990 oraz 2002–2006 był prezydentem Raciborza. Zmarł w nocy z 17 na 18 maja. Pogrzeb odbędzie się 21 maja o godz. 11.00 na cmentarzu Jeruzalem.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (11): Nie żyje Jan Osuchowski Strony: 1Dodaj komentarz
~tik (2015-05-30 17:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Był CZŁOWIEKIEM. Jest miło doświadczyć,że nie ma chorobliwie złośliwych komentarzy /oby nie tylko dotychczas/ Ale wspomnieć można także wielu działaczy nawet na szczeblu centralnym, którzy w okresie PRL-lu dobrze się przysłużyli wielomilionowej rzeszy Polakow. Wspomnieć należy o zaprowadzenie obowiązku emerytalnego dla rolników, oraz ubezpieczenie społeczne dla rolników. Dlaczego nie wspomnieć o czasach,kiedy  chory rolnik    dogorywał bez pomocy lekarskiej i umierał? Dlaczego nie wspomnieć o totalnym ubóstwie  starszego rolnika/czki/ którzy nie mieli pieniędzy na czekoladę  dla wnuków na Święta lub urodziny? MÓWMY CAŁĄ PRAWDĘ   to też objaw  KULTURY

skydive62 (2015-05-28 13:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

przyzwoity człowiek, i historia tego miasta

~Piotr (2015-05-19 12:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znałem dobrze Pana Jana... mimo że nigdy nie podzielałem jego pogladów politycznych a wręcz przeciwnie, jestem mu winien, by dziś na tym forum napisać " Panie Janku, był Pan po prostu dobrym człowiekiem. Uczciwym i poczciwym. Nigdy nikogo Pan świadomie nie skrzywdził, a wielu osobom pomógł, choćby nie były one związane z Pana środowiskiem. Był Pan człowiekiem skromnym, choć wiele lat piastował Pan najważniejszy urząd w tym mieście. Żył Pan wśród ludzi i dla ludzi. Kochał Pan to miasto, choć nie był Pan rodowitym Raciborzaninem ... będę Pana pamiętać i wspominać jako ciepłego, uczciwego, otwartego człowieka, któremu władza nigdy nie zaszkodziła, który nigdy się nią nie zachłysnął i który do samego końca pozostał sobą"
Cześć jego pamięci i wyrazy współczucia dla rodziny wyraża tą drogą Piotr C.

~kama (2015-05-19 10:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

cd...... ogodz 11:00

~kama (2015-05-19 10:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pogrzeb odbędzie się 21.maj 2015 roku (czwartek) w Kaplicy Pogrzebowej na Jeruzalem.

~Romuald SAMLIK (2015-05-19 09:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byłeś przez wiele lat moim szefem, kolegą, przyjacielem. Miałeś "rogatą duszę" i wielkie serce. Nie zawsze się z tobą zgadzałem, ale zawsze szanowałem. Myślę że z wzajemnością. Żałuję, iż tak szybko Cię musimy pożegnac. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny !  - Ziuta trzymaj się !

~renia (2015-05-19 09:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Byl naprawde wspanialym czlowiekiem.Wyrazy wspolczucia dla rodziny

~Wiem (2015-05-19 09:31)
Ocena: 0 + | - Cytuj

We wspomnieniach pominięto wcześniejszy okres z jego życiorysu. Po przyjeździe z rodziną z Kresów Wschodnich
zamieszkał w Kietrzu. Potem Często chlubił się tym, że jako mały chłopak był ministrantem u śp. Ks. prał. Stefana Pieczki
który przez kilka lat sprawował tam posługi proboszczowskie, zanim został przeniesiony do parafii WNMP w Raciborzu.
Pamiętam też jak śp. Jan Osuchowski sprawował funkcję DYREKTORA UNIWERSYTETU ROBOTNICZEGO PRZY przy KP ZMS W NASZYM MIEŚCIE.  KIEDY ROZPOCZĄŁ PRACĘ W RAFAKO PEŁNIŁ TAM OBOWIĄZKI KIEROWNIKA DZIAŁU KADR A POTEM I SEKRETARZA KOMITETU ZAKŁADOWEGO PZPR.Wtedy też można było zauważyć Jego troskę i opiekuńczość jaką darzył swoich dwóch synów z pierwszego małżeństwa.Nie pamiętam, aby kiedykolwiek skrzywdził człowieka czy narzekał na Kościół lub księży. Tu był zawsze człowiekiem tolerancyjnym.
Jako kilkukrotny prezydent Raciborza dał się poznać jako troskliwy gospodarz miasta w miarę swoich możliwości.
Jako człowiek prawicy i SOLIDARNOSCI szanuję pamięć o tym człowieku a rodzinie składam serdeczne kondoilencje.

~kama (2015-05-18 20:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Odszedł człowiek, który kochał to miasto. Wyrazy współczucia dla Rodzny.

~STN (2015-05-18 18:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie Janku, był Pan wspaniałym szefem i jeszcze wspanialszym Człowiekiem. Pan , jako Prezydent mojego miasta, później jako były , jako jedyny, spacerował pieszo po ulicach tego miasta i wszyscy się Panu kłaniali. Na taki szacunek pracował Pan całe życie. Wyrazy szczerego smutku składam Pana Rodzinie. Stanisław.

~raciborzanin 32 (2015-05-18 10:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szczere wyrazy wspólczucia dla rodziny.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog