29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-02-24 17:57:25 Z regionu

Pomimo, że Racibórz finansuje koszty inwestycji pro-ekologicznych, to z roku na rok ubywa chętnych do udziału w programie modernizacji źródła ciepła.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (18): Jak ograniczamy niską emisję w Raciborzu? Strony: 1Dodaj komentarz
~Anty-Kopciuch (2016-11-02 14:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przede wszystkim eliminować piece węglowe POD ZNACZĄCYM PRZYMUSEM EKONOMICZNYM, bo dopóki ekogroszek będzie droższy od zwykłego węgla nic się nie zmieni. Na osiedlu Obora z komina Mokrosza idzie więcej syfu niż ze wszystkich pozostałych razem wziętych i nie ma na takich siły.

~dzisiaj.......! (2015-04-09 14:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A czy Ci     s m r o d z i a ż e są pod ochroną?upload/small_2ScreenShot160.jpgupload/small_3ScreenShot161.jpgupload/small_2ScreenShot162.jpgupload/small_1ScreenShot164.jpg

~ziom (2015-04-08 16:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do tych osób do przemyślenia którzy uważają że za wszyskie zło odpowiadają mieszkańcy a władze lokalne i te wyższe są ok.upload/small_2smog%20nas%20truje%20dlaczego%20minister%20nie%20reaguje.jpg

~... (2015-04-08 15:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_0smog%20nas%20truje%20dlaczego%20minister%20nie%20reaguje.jpghttp://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1019393&wid=17431426

~Zozo (2015-04-07 17:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gienek masz rację te 9 tyś to sa bardzo małe pieniądze i jak pokazują liczby jest bardzo małe zainteresowanie  ludzi na takie dotacje. Albo coś nie gra dodatkowo w zbieraniu tych wniosków chocby za krótki okres przyjmowania wniosków plus że program jest nieatrakcyjny.Napewno propozycja Urzędu Miasta jest do przeanalizowania i ewentualnych zmian aby się coś na lepsze mogło zmienić w Raciborzu.A tłuste okna do mycia to Dususiu najmniejszy moim zdaniem problem choć to napewno uciążliwe taka częsta konieczność mycia okien.Najgorszy problem to utrata zdrowia i  czesto przedwczesnie życia wielu mieszkańców naszego miasta !

~gienek (2015-04-07 13:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Fakty są takie, na dotację z WFOŚi GW na ten rok lista 35 osób została zamknięta w kwietniu ubiegłego roku. Dotacja to około 9 ty. zł. na modernizację CO i CWU. Więc jest to tylko marchewka dla nielicznych Miasto od siebie daje około 5 ty. na modernizację CWU ( kolektory ) i tylko 3 ty. na modernizację CO. Sezon grzewczy za chwilę się skończy , temat przycichnie i tak do następnego świątecznego mycia tłustych okien i parapetów.

~duduś (2015-04-06 12:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi Henryku masz trochę racji ale tylko trochę. Nie chodzi tylko o palenie śmieciami jak sugerujesz ale o to że w Raciborzu za mało pieniedzy wydaje się na programy ograniczenia niskiej emisji.Nie będę Ci tematu rozwijał bo chyba szkoda by było mojego czasu na wyjaśnienianie Ci.Radny Wacławczyk i jego ugrupowanie właśnie  podejmuje usilne działania na rzecz poprawy powietrza w Raciborzu co niestety trudno powiedzieć o dzialaniach radnych z ugrupowania obecnego prezydenta.Nie słyszałem żeby na sesjach rady miasta zgłaszali jakieś wnioski czy propozycje aby polepszyć powietrze którym oddychamy.Za obecnej władzy przez ostatnie lata pod tym względem  czyli poprawy stanu powietrza w mieście to Racibórz moim zdaniem się wlecze a powietrze którym oddychamy jest fatalne.

~henryk (2015-04-01 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wszyscy się irytują złym powietrzem ale kto pali w piecach byle czym? To sa Ci sami ludzie którzy byc może i tutaj zamieszczaja swoje komentarze. To nie Lenk, Wojnar czy Wacławczyk albo Ronin nas trują tylko nasi sąsiedzi i znajomi, którzy nie dbają o środowisko.

~Wojtek (2015-04-01 10:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zanieczyszczenie powietrza w Raciborzu i okolicach to efekt dziesiątek lat zaniedbań gospodarczych na Śląsku. Taki efekt uwidocznił sie  , gdy Śląsk dostał się przypadkowo w ręce ludzi , którzy od setek lat trudnili się uprawą ziemniaków ! I wy teraz chcecie to czarne powietrze zmienić na górskie w ciągu paru lat ? Na to trzeba dekad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~oczas (2015-04-01 08:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W Raciborzu miliony złotych wydawane są na kamienne skwery -ok dwa i pół miliona zl oraz na betonową przystań ok trzy miliony złotych. Natomiast na likwidację niskiej emisji pieniądze wydawane  są  zaledwie w setkach tysięcy złotych rocznie .Tu tkwi jedna z odpowiedzi dlaczego musimy oddychać spalinami i dlaczego niewiele się w naszym mieście zmienia. Pieniądze idą niestety tam gdzie to w danym momencie wcale nie jest potrzebne.A co ze zdrowiem ludzi mieszkańców miasta wyborców szanownych prezydentów i radnych?Czy będą w końcu jakieś istotne zmiany w finansowaniu i programach zwalczania niskiej emisji w Raciborzu ?

~Geri (2015-03-21 23:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jaka szef   pani Z. S. takie środowisko i powietrze w Raciborzu. Nic dodać nic ująć.

~POlecam ... (2015-02-28 22:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

1-ego kwietniawyjdxmy wszyscy na ulce w maskach ,,przeciwgazowych,, ... Jak Japończycy ...
> http://allegro.pl/maska-przeciwpylowa-rz-mask-na-smog-rower-motor-i4896526036.html

~Zusa (2015-02-24 22:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przestać wydawać miliony na  widzimisię pewnego M w mieście a zacząć trzeba myśleć o jego mieszkańcach i wesprzeć właścicieli domów jednorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych w przejsciu na czyste ogrzewanie.

~Zapic (2015-02-24 20:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W Raciborzu jak jest okropny  sm...d w powietrzu.Kiedy zacznie się coś zmieniać na lepsze? Bo na razie to co się w Raciborzu robi to tak naprawdę namiastka tego co powinno być naprawdę robione.

~Norai (2015-02-24 19:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pieniędzy jest mało a na tablety i na bruk oraz betony to są miliony!

~bos (2015-02-24 18:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chodzi o to że miasto powinno zacząć dotować nie tylko wymianę piecy w kotłowniach ale również dotować równoczesną kompleksową termomodernizację domków (wymiana okien na ciepłochonne oraz ocieplenie scian i dachów).Takie programy sa w WFOŚiGW tylko nasze władze korzystają z najskromniejszej wersji.Biorąc pod uwagę że pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach są bardzo preferencyjne tylko 3% w skali roku oprocentowanie ( ostatnio obniżone przez Fundusz aby zachęcić gminy to większego korzystania z pieniędzy na ochronę powietrza na Śląsku) Powinno się rozszerzyć program gdyż wielu właścicieli nie stać na samodzielne ocieplenie ich domków a co za tym idzie nie stać ich na przejście na droższy gaz czy podłączenie do miejskiego ciepła .

~@bos (2015-02-24 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O co chodzi z tą równoczesną dotacją kotłów i termomodernizacją dla mieszkańców domków jednorodzinnych ?

~bos (2015-02-24 17:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W Raciborzu mamy zły system walki z niską emisją.Po pierwsze za  małe dużo za małe środki finansowe przeznacza sie na Program Ograniczenia Niskiej Emisji po  drugie co pokazuje bardzo niskie zainteresowanie właścicieli domków jednorodzinnych programami wymiany piecy mamy zły program dla domków jednorodzinnych A tych mamy bez mała prawie 5000 w Raciborzu. .Wielkim błędem jest finansowanie piecy na ekogroszek retortowych. Te piece w stosunku do gazu wielokrotnie bardziej trują.Nie pozbędziemy  się smogu zamieniając piec ktory kopci na piec ktory kopci troche mniej.Trzeba przestać dotować piece na paliwo stale w tym ekogroszek.Tak jak jest w progranie KAWKA  oraz wzorem Krakowa gdzie nie dotuje się w ogóle kotłów na paliwo stałe. Pozatym trzeba zmienic program i wprowadzić równoczesną dotację do wymiany kotła wraz z równoczesną termomodernizacją domku.Tylko wtedy będzie wieksze zainteresowanie oraz wymierne korzyści dla poprawy powietrza w mieście a mieszkańców bedzie stać na droższy gaz. Po trzecie w  Raciborzu nie ma programu dla wspólnot mieszkaniowych i to takze trzeba jak najszybciej zmienić Na zakonczenie jeszcze raz  trzeba skończyć z dotowaniem piecy podajnikowych na ekogroszek gdyż przy takiej ilości domow jednorodzinnych w Raciborzu prawie 5000 nawet gdyby wszystkie kotly zostały równocześnie wymienione na ekogroszek dalej bysmy mieli przekroczenie pyłów i pozostałych spalin  Nie tedy droga jesli ma sie poprawić powietrze w mieście abyśmy tu mogli zdrowo mieszkać i żyć. Piece gazowe nie emituja pyłów  związków siarki ani sadzy w przeciwieństwie do pieców retortowych  a emisja CO 2 jest 3 krotnie mniejsza przy ogrzewaniu gazem niż zajlepszej jakości ekogroszkiem..

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog