29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-03-30 09:34:58 Historia

Ostrzał armii radzieckiej spowodował wycofanie się reszty hitlerowców. Nieliczni ukrywali się jeszcze na strychach i w  piwnicach – wspominają najstarsi mieszkańcy Raciborza.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (20): Tragiczna śmierć niewinnych raciborzan z rąk sowietów Strony: 1Dodaj komentarz
~do zdjęciofoba :) (2015-04-01 10:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do tego od zdjęć : Jak ci tak przeszkadza wszystko co śląskie na Śląsku
to jedź w lubelskie . Tam będziesz mógł na banderowców psioczyć i
śpiewać mówiąc ! Będziesz u siebie. Popiskujesz tu jak zbity kundel ,a
rubieże wschodnie czekają na twoją pomoc ! Idź zagrzewać ich do walki ,
bo wielki niedźwiedź blisko....Propagandzista się znalazł za 3 grosze
:)))))))))))))

~tęskniący (2015-04-01 07:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kiedy się wreszcie doczekam fotek z waszymi wyzwolicielami? Chyba nigdy, bo główni boCHaterowie albo już leżeli nachlani jak świnie albo gwałcili prawie raciborskie kobiety.

~jest się o co sprzeczać (2015-04-01 04:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

GDYBY Pewnego razu w przejściu podeszła do mnie zupełnie blisko jedna z kobiet i wskazując na czworo swoich dzieci, które grzecznie trzymały się za ręce, aby przeprowadzić najmniejsze przez nierówności terenu, szepnęła mi: "Jak możecie zdobywać się na to, aby zabijać te piękne, miłe dzieci


Od czasu do czasu zdarzało się, że przy rozbieraniu się kobiety wydawały nagle wstrząsające krzyki, poczynały sobie wyrywać włosy z głowy i zachowywały się jak szalone. Wówczas szybko wyprowadzano je za dom, gdzie natychmiast zabijano strzałem w potylicę z małokalibrowego karabinu. Zdarzało się również, że w momencie gdy członkowie sonderkommanda opuszczali komorę, kobiety, zdając sobie sprawę, co je czeka, wykrzykiwały pod naszym adresem wszystkie możliwe przekleństwa. Przeżyłem również to, że pewna kobieta przy zamykaniu komory chciała wypchnąć swoje dzieci i wołała z płaczem: "Pozostawcie przynajmniej moje drogie dzieci przy życiu". Wiele było takich wstrząsających scen, które robiły wrażenie na wszystkich obecnych.

GDYBY NIE BYŁO N   I E M I E C K I E J  AGRESJI   NIE BYŁOBY ZBRODNI !  NALEŻY NAJPIERW MÓWIĆ O PRZYCZYNACH POTEM O ....SKUTKACHJupload/small_7ScreenShot121.jpg

~Opamiętanie (2015-03-31 22:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Autor artykułu słusznie przypomniał o tym co sowieci wyprawiali z ludnością cywilną, po wkroczeniu do Raciborza.
Nikt nie zaprzecza, iż hitlerowcy mordowali ludność cywilną, zamęczali w obozach koncentracyjnych.
O tym mówi się ciągle w mediach i innych publikatorach. Ale o przypadkach w Raciborzu należy mówić prawdę i nie zapominać tę niechlubną histortię.. Zarówno jednych jak i drugich pomordowanych nie można wymazać z kart historii.
I to jest oczywiste. Nie ma się o co sprzeczać.

~Wyborca (2015-03-31 20:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

skarga, chopie, ciebie trza wybrac na prezydenta z ramiynia partii DURNI:

~Skarga (2015-03-31 19:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Znaleźli sobie czas na by na nowo majaczyć o  Wielkich Niemcach. Ludzie; przecież tragedie ostatniej wojny dotykały wszystkich, bez wyjątku ! ! !  Dlaczego akurat mamy dzisiaj liczyć groby niemieckie? dlaczego akurat tymi gorszymi mają być Rosjanie ?  Nie jest przypadkiem , że uaktynił się Putin a w Niemczech Sztajnbach i i cała ta hitlerowska ideologia. Szatan się uaktywnił, nie tylko w Europie - na całej Kuli Ziemskiej szuka się powodów do wojny, o byle co. Mamy już teroryzm, mamy  państwa Wyznaniowe mamy wielki tygiel uzbrojonych istot i nie trzeba być prorokiem by widzieć jutro w ciemnych kolorach. Z okazji Wielkiego Tygodnia namawiam do opamiętania się.

~z ksiegi mądrości (2015-03-31 14:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie należy dyskutować z durniami , bo najpierw sprowadzą Cie do swojego poziomu, a potem.....pokonają ....doświadczeniem !

~do poniżej (2015-03-31 13:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Twój głos nieważny kompletnie i bezsensowny , bo jesteś farbowanym lisem udającym Ślązaka ! Dalej szczuj , a dzieci i wnuki pewnie na szwaba pracują co ? Taka wasza mentalność - mentalność farbowanych lisów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~do udającego niemca buca (2015-03-31 12:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Wolnosc spod hitlerowskich, nazistowskich Niemiec przyszła NIESTETY ze......Wschodu ! Wie o tym każde dziecko, w Europie poza dziecmi .....niemieckimi , tam nie uczy sie o wojnie wywołanej przez ten  bardzo ,,kulturalny,,  naród. Dopiero lata okupacji amerykańskie,j wbiło im trochę oleju do głowy !  DALErobią wszystko, aby Swiat postrzegał ich jako .....pokrzywdzonych. I WYPISUJA W SWOICH GAZETACH GŁUPOTY, A TO O POLSKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH, MORDOWANIU WSPÓLNIE Z POLAKAMI ŻYDÓW, WYPEDZENIACH BARDZO POKRZYWDZONEJ NIEMIECKIEJ LUDNOŚCI - ERIKA STEINBACH !
Jakies tam śląsko - niemieckie kmioty typu ,,OBER.......,, SĄ TEGO JASKRAWYM PRZYKŁADEM !
Ober......! Do budy .......karaluchu - absolwencie  i.........a  schule /to szkoły dla niepełnosprawnych intelektualnie /

~Myślący (2015-03-31 10:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dziękuję za ujawnienie prawdy. Dla niektórych są to nadal wyzwoliciele ukochani. Bardzo dużo pieniędzy łoży miasto na utrzymanie cmentarza radzieckiego. A inne?

~wnuczka (2015-03-30 22:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A mój opa co godoł i szprechoł, zginął w obozie koncentracyjnym. Był nawalony i spadł z wieży wartowniczej.

~opa (2015-03-30 22:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak ty jesteś prawdziwym Ślązakiem to w obozie koncentracyjnym był twój starzik a nie dziadek

~ślązak (2015-03-30 21:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do "szwaba " Oberschlesier Mój dziadek godoł po ślonsku , a twoi ziomkowie zamknęli go w obozie koncentracyjnym i naprawdę nikomu nie życze nawt Tobie  spotkania z obsługą tego miejsca

~ja (2015-03-30 21:12)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Niemca poniżej .Co nieco o delikatnych Niemcach wiem.Z mojej rodziny były osoby w obozach koncentracyjnych.A moze warto było oglądnąć film dzisiaj na TVP1 mi.in o " doktorch naukowcach" niemickich.

~mieszkanka Płoni (2015-03-30 18:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Polecam autorowi artykułu wybrać się na płoński cmentarz. Mogiła została wyremintowana. Wygląda obecnie dużo lepiej niż na załaczonych do artykułu zdjęciach. Często na grobowcu palą się znicze. Ludzie pamiętają o tych niewinnie zamordowanych. Szkoda, że przed napisaniem artykułu autor nie wybrał się na cmentarz tylko dołaczył stare nieatualne zdjęcia.

~Oberschlesier (2015-03-30 15:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do ponizej . ty tepy gimbusie oni godali po slonsku - wszyscy bez wyjatku !!  I to nie wystarczylo !!!!  Ruska horda gorsza od najgorszych z SS  Galizien a to juz byly lotry z 1 gatunku . Co ty smarku wiesz o tych czasach ?  Frontowcy przeszli przez miasto a za nimi zjawila sie holota. Mordujaca i grabiaca , palaca i gwalcaca wszstkie kobiety od 7 do 80 lat . Bydlo nie ludzie . Wasi pupile przez 60 lat . Sowietcy bandyci i mordercy . 2 razy was juz napadli a wy dalej swoje . Maniacy jestescie .

~a co nie wiesz? (2015-03-30 15:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakby umieli mówić po polsku, ruski nic by im nie zrobił ! Stalin powiedział sołdatom  ,za Odrą eto Germania - róbta co chceta !

~do poniżej (2015-03-30 12:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I znowu wciskanie Ślązakom , że są Niemcami :) Jesteś normalny?

~te historyk..... (2015-03-30 12:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Napisz najpierw, szemrany historyku, ilu rosjan - dzieci, kobiet , starców i sołdatów zginęło, wymordowanych przez bestialskich , niemieckich bandziorów z Wehrmachtu !

~Śląsk (2015-03-30 10:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Świeć Panie nad ich duszami...

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog