29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-02-18 19:08:26 Wiadomości

- Sowiet z pepeszą nie biegłby w lewo, gdyby esesman cztery lata wcześniej nie biegł w prawo - M. Rapnicki z rezerwą podchodzi do  uczczenia pamięci wyłącznie ofiar Armii Czerwonej i NKWD.

 

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (7): Radni miejscy uczczą pamięć ofiar Tragedii Górnośląskiej? Strony: 1Dodaj komentarz
~Ślązak (2015-03-26 21:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja zostanę tylko Ślązakiem, choć Niemcy by mnie żywcem pogrzebali za to, że byłem świadkiem Ich władzy na Ślasku. MARSZ ! Nie wiedziałem co to za ludzie - szkielety, ale Matka trzymała mnie na rękach, gdy żandarm strzelił (w powietrze), bo Matka dała kawałek chleba komuś..  Tego huku nie zapomnę nigdy ! ! !  Dziś pozostał tylko ten złowrogi huk, dopiero później - w szkole średniej dowiedziałem się o okropnościach wojny W domu nie mówiono nic o wojnie bo moi koledzy z ławki szkolnej pochodzili z niemieckich rodzin.  Większość z nich wyjechała do Niemiec, dość późno, gdy mieli zawód w kieszeni. Dziś krew mnie zalewa, że niedawni koledzy "krzyczą " że są Ślązakami ! ! !  Ideologom przypominam, co uczono mnie z historii na temat Ruchu Robotniczego - wycierali sobie gęby ideolodzy Hitlera, na równi z ideulogami rodem Stalina.Celowo nie wspominam II wojny św. - przecież ważniejsza jest przyszłość. Po wojnie nastała demokracja i do wyborów byli potrzebni wyborcy z katolickiej części społeczeństwa, tak stale ktoś coś się wymyśla nowego, by dostać się do KORYTA WŁADZY  Jak już jesteście wybrani, by rządzić, czyncie to w/g Polskiego Prawa - nie może być tak, jak dość często jest na całym Śląsku, że mniejszość Niemiecka rządzi większościa, powołując się na zalecenia UE (Niemicko Francuski dyktat. ! ! !)

~Józef Sadowski (2015-03-26 17:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Szanowny Panie Rapnicki, nie rozumiem Pańskiego sformułowania:"Sowjet z pepeszą nie biegłby w lewo, gdyby esesmqn cztery lata wcześniej nie biegłby na prawo". Jeżeli te okraślenia "w lewo"i "na prawo" mają podtekst ideologiczny, to jest to błąd, gdyż obie ideologie miały charakter wybitnie lewicowy.  Partia Hitlera nosiła w nazwie socjalizm "Nazionalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei" (NSDAP), prawie tak jak PZPR - tylko że Polska Partia Robotnicza , a więc jak różnica? Tylko, że nikt w Polsce nie powie, że PZPR to partia prawicowa, dlaczego więc o takiej samej partii robotniczej, tylko że w Niemczech mówi się prawica. Co do sowjetów, to wszyscy mówią słusznie, że to lewica, a lewica, to przecież taka dobra. Horendalna bzdura i zakłamanie. Oba zatem systemy, zarówno hitleryzm jak i sowjetyzm mają ten sam lewicowy, socjalistyczny charakter, czyli ahumanitarny. Jeśli nie wierzycie, to zapytajcie tych z  Katynia, co oni o tym sądzą.

~do poniżej (2015-03-03 06:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Właśnie ! Zgadzam się w 100 procentach ? Kiedy wreszcie ludzie będą mogli tutaj pracować za godziwą płacę ? Mądrzycie się tam na stołkach , a z tego nic nie ma !!!!!!!!!!!!!!!

~anoda (2015-03-03 01:10)
Ocena: 0 + | - Cytuj

RADNI PRZESTANCIE MĄCIĆ . Bierzcie sie do konkretnej roboty, a spory historyczne pozostawcie historykom. Nie kompromitujcie sie własną niewiedzą!!! Dostajecie diety z naszych podatków nie po to, by dyskutowac o historiii!!! Jeszcze nic nie zrobiliście, a sesji odbyło sie juz troche. Za chwile skłocicie mieszkancow tak, ze utkwimy w beznadziejnym sporze o lepszego Slazaka. ZAUFALIŚMY WAM i to dlatego tam jestescie!!!Wszyscy , ktorzy tu mieszkamy jesteśmy Slązakami, jedni są autochtonami inni tu przyjechali. Jaka to różnica, jeśli chcemy tu żyć i pracować? Czekam az zaczniecie się spierac o lepszy projekt w sciaganiu do miasta inwestorów, bo oprocz krytykowanych przez Was supermarketów nikt nie kwapi się tu inwestować,Chcę oddychac lepszym powietrzem!!! Nie chce potykac sie na chodnikach o samochody......a problemów jest znacznie wiecej......leża na brudnych ulicach, ktorych nikt nkie sprzata!!!!

~Andrzej (2015-03-02 07:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten kto wciska Ślązakom , że są Polakami lub Niemcami jest po prostu tępym głąbem ! My jesteśmy My ! A Śląsk to nasza jedyna ojczyzna ! Nie rozumiem dlaczego Ślązaków tak szkalują ludzie , którzy tutaj przyszli po tej cholernej wojnie ? Coś nie gra z wami ? Nie będziecie nas pouczać jak mamy postępować i kim jesteśmy ....

~busock (2015-03-01 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przypisem o marszu smierci, obwinia Pan rowniez wina Slazakow za tragedie wieznow obozow. To tak, jak gdyby Slazacy jako Niemcy slusznie poniesli kare z rak "Czerwonych oprawcow". Dobre. Niech Pan poczyta historie dotyczaca przenaleznosci Slaska na przestrzeni wiekow i dowie sie wreszcie, samemu pochadzac z "Kresow", jak to dawniej bywalo i dlaczego Slazak jest taki dumny ze swojej  slaskiej Ojczyzny.
Nie wydaje sie Panu, ze sa to dwie rozne pary butow??
"Sowiet z pepeszą nie biegłby w lewo, gdyby esesman cztery lata  wcześniej nie biegł w prawo " - to tak samo jak by powiedziec, ze gdyby Pan tutaj nie przyjechal, to nie bylo by tego glupiego gadania.
"Klamliwy niemiecki film" opowiada o zdarzeniach widzianych oczyma szarej masy uchodzcow niemieckich wypedzonych ze swojej ojczyzny i w dobie demokratycznej Europy, kazdy moze i powinien o swoich cierpieniach mowic jasno. Oczywiscie nagly obraz "Polaka kata" jest bardzo Panu nie w smak.
Nie raza Pana za to filmy - "klamliwe" - robione przez Polakow o swoich wypedzonych ze wschodu. Jezeli teraz wladze Polski  "wchodza do d---py" Ukraincom, pomimo mordow na Polakach po wojnie, to moralnosc Pana jest wytlumaczalna.
Wiec dajmy Slazakom to co im sie za swoje cierpienia nalezy i nie mieszajmy w to nazistowskiego gowna.

~science (2015-02-20 21:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

co tak tyn Rapnicki sztynkruje... na ja, nale nic dziwnego jak je "śwjyntszy niż PiS" z kierego wylecioł....

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog