29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-02-26 15:01:14 Wiadomości

- Powiedzmy młodzieży co naprawdę wydarzyło się w Raciborzu u schyłku wojny - proponuje Anna Ronin. - Ale bez fałszowania historii jak w kłamliwym filmie "Nasze matki, nasi ojcowie" - ripostuje Marek Rapnicki.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (60): Ślązacy, Auschwitz, marsz śmierci. Jak było naprawdę w 1945? Strony: 1 2 3Dodaj komentarz
~Oberschlesier (2015-03-07 20:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Der Polacke  Slazak kappiert das überhaupt nicht . Scheiß polacken . Wir  werden kommen . Wir  werden kommen Ihr Arschlöcher

~vv (2015-03-07 19:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Der hat das sowieso nicht verstanden

~slonzok, ale tyn richtige (2015-03-07 19:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tys je slonzok? Tys je arsch, bo prawdziwy slonzok by takie *** nie szkryfol

~Ślązak (2015-03-07 18:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Co ma wspólnego okrągły stół z Polskością na Śląsku. Odsłania tylko tych którzy tam zasiedli - to nie była reprezentacja Narodu polskiego ! ! !  W Polsce resztki Sowietyzmu i Germanii wzięły to co było do wzięcia, dostają  wsparcia ze strony UE dlatego jest tak jak jest. Polak, polakiem zostaje niezależnie gdzie się znajduje na  tym Świecie. Śląsk był zawsze ducha polskiego, nawet w czasach obcego tu panowania niemieckiego kapitalizmu. Jednoznaczne osądy zawsze będą mąciły tzw. SPRZEDAJNE KABOTYNY.! ! !  Kretynską robotę robię Domy - siedliska DKF na Śląsku (najnowsza historia Śląska ! ! ! ).  Europa z początków stawania się państwowości była plemienna, a Słowianie osiedli aż nad Łabą.

~POLAK (2015-03-07 17:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gdyby nie ten okrągło stołowy modłoch to Ślązacy, przyzwyczaili by się do tego, że są Słowianami i może przy tym też Polakami. No, ale tak teraz są strasznie pomieszana zdania na tym Śląsku, znaczy jest wiele różnych zdań, każdy ma własne zdanie. Wina oczywiście leży po stronie władzy, która robi to celowo.

~Ślązak (2015-03-07 13:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak była wojna miałem kilka lat, nie pamiętam żadnych postaci (poza mojej rodziny)- to jeden wielki strach i ciągła modlitwa za tych co ginęli. Nie wiem co mają na myśli ci, którzy chcą tu coś wspominać ??? Dla wszystkich to była naprawdę WYZWOLENIE ! ! !  Nikt nie pamiętał o krzywdach, Polacy Niemcy cieszyli się , że przeżyli tę wojnę i niech mi nikt nie wciska kitu, że to nie było prawdą ! ! !  Z wielką obawą patrzę na to co się stało na Ukrainie, tylko dlatego, że rosjanie nie chcieli wracać do swoich glinianek, a zostali tam gdzie ich zakończenie wojny zastało..Patrzcie dzisiaj na wschodnią Ukrainę z Krymem włącznie - to jedno pobojowiska w czasie gdy jest NATO, ONZ, UE. To pobojowisko przypomina mi obraz zniszczonego wojną Raciborza i okolic. Pytam tych, którzy chcą znowu rozpalić ogień wojny na Śląsku ! ! ! Komu to ma służyć, przecież Niemcy Ślaska nie dostaną dla siebie! ! !  Nikt nie zabrania modlić się za zmarłych co zginęli w wojnie i Obozach.Dlaczego nie chcecie, by Ślask był podobny do tego jak żyje się obecnie w Niemczech ???  Dlaczego popieracie wszystko, co destabizuje polską gospodarkę, przypisując ogrom zniszczeń gospodarczych Polakom. ! ! !

~jo je jo (2015-03-07 07:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

godajom na mnie bez przebaczynio , po waszymu ohne verzeihung. Dali mi take miano moi vatrowie Wladka i Mietek po tym jak po wojnie przyjechali my do Raciborza z za Buga. Jo byl przizwyczajony spac w moim beciku, co mi zszykowali z kastli po margarinie. I wszystko bylo by dobrze jak by mie w tyj kastli zostawjyli. Ale nie, oni chcieli zy mnie zrobic swiatowca i wsadziyli mnie do ponimieckej kolybki co nimce nie zdonzyli zabrac jak ich wyzwoliciele wyciepli z Ratibor. Jo wiedziol zaroz , ze to nima guto idea. I miolech recht. Wypod zech kiedys z tego pieronstwa,  jak Bog chciol , prosto na glowa . Dopiyro po latach zacznylech odczuwac skutki tego upadku. Od tego czasu zacznylech nienawidziec wszystko co je nimiecke ( yno ich auta mi sie podobajom , som jezdza VW z 1970 roku , no i ta kawa mi od nich szmakuje ).Tymi pijonzami od nich tez nie pogardza. Tak jak zech juz pedziol,  skutki tego upadku odczuwom do dzisiej . Naroz poczulech ze jo je Slonzok , syn tej ziemi , ze to wszystko je moje. Zacznylech probowac godac i pisac. Miarkujecie, ni ? Zacznylech fotki zbjyrac ( przewaznie  stare , czorno - biole) i je bylekaj publikowac , niekerym az do zmierznycia , no i uczestnicza we wszystkich tych inscynizacjach wojynnych , ( to teroz , u nos w Ratibor tako moda , bo my swiatowe, idziem z postepem , a jak)  roz w mundurze werhmachtu roz AK , roz UPA abo roz zech byl za Szarika. Aber w jednym mundurku czuja sie richtig gut , tym z BRANIC, w tym mi jest richtig do twarzy. NO TO PASZOL.

~continum (2015-03-06 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Po co pytać jak było naprawdę w 1945 skoro widać jak jest w 2015 ! ! !

~bez przebaczenia (2015-03-06 18:51)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tak jestem idiota . Sami  widzicie jaki ze mnie durnowaty Jude i pol ukrainiec. Miesza mi sie wszystko i dlatego  biore silne lekarstwa. Pomaga na piec minut a potem dalej pluje moja nienawiscia do wszystkiego  co niemieckie . Wybaczcie mi biednemu umyslowemu niedoledze . Jestem chory i musicie mniezrozumiec . Sam bylem katem narodu niemieckiego i dlatego zmory przeszlosci nie pozwalaja mi racjonalnie myslec . Widze dalej wszystkich tych slazakow ktorych skrzywdzilem . Wybaczcie mi kochani autochtoni. Wybaczcie choremu psychicznie

~bez przebaczenia (2015-03-06 17:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie podejmę dyskusji z absolwentem,, i......a schule,, SP NR 10 Specjalna /szkoła dla niepełnosprawnych intelektualnie/
podszywającego sie pod..... mój nick. Bedący jednocześnie,  nakarmionym nienawiścią , iście niemiecką, z lat, pod rządami największego, wybranego przez Niemców, w powszechnych wyborach - z b r o d n i a r z a wszechczasów, karmionego amfetamina , jak i jego ,,niezwycięzone rycerstwo,, mordujące - niemowlęta, dzieci , kobiety i starców, w mysl doktryny o ubermenschen -podludzie-/ wszyscy poza narodem niemieckim/  - również do braci starszych w wierze -okreslenie narodu żydowskiego dokonane przez Jana Pawła II Przez swoje korzenie, pogrobowca z zbrodniczego Werhmachtu, bądż SS Galizien ! Niemieckie, nazistowskie karaluch ciągle wyłażą ze wszelakich szpar i szczelin !

~Ślązak (2015-03-04 20:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Gratuluję przytomności umysłu mego szpitalnego kolegę, osobiście ogromnie mnie gniecie to, że nie spalono mnie w Obozie zagłady a przyszło mi żyć między wybrańcami samego "Boga", których nie jestem godzien oglądać ! ! !

~bez przebaczenia (2015-03-04 19:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

che przeprosic wszystkich slazaków za moje wpisy na tym portalu . Jestem idiota urodzonym z ojca wlasowca i matki zydówki . Poza tym jest pelnia ksiezyca i bije mi normalnie do dekla . Dlatego z moim kolega Slazakiem urzadzam tu takie chece . Wiem ,ze umieszczamtu zdjecia za które za niedlugo bede musial odpowiadac przez sadem ,ze wzgledu na naruszenie praw autorskich i za podzeganie do nienawisci miedzy narodami . Udalo mi sie uciec na pare dni ze szpitala psychiatrycznego i na komputerz emojego kolegi Slazaka pisze tutaj takie komentarze próbujac  siac nienawisc miedzy  autochtonami i nami przyjezdnymi . Wybaczcie  idiocie .
Moja zona mnie opuscila jak sie  dowiedziala , ze jestem na pólobrzezancem  i na pól ukraincem . Dzieci nie chca mnie tez wiecej znac . Kobiety nie mam i dlatego wyzywam sie caly usliniony na tym portalu . Przepraszam was kochani slazacy

~do poniżej (2015-03-04 09:16)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nikt z nas nie był w Wehrmachcie ? W jakim ty pokoleniu żyjesz ? Przychodziły tu po kolei różne nacje i żyliśmy z nimi . Teraz  też jesteśmy pod pewną nacją , która zniszczyła dorobek Ślązaków . Jak jesteście tacy dumni to po jaką Anielkę jeździcie teraz na niemieckie PKB pracować ? Ty , akurat masz niewielkie pojęcie o ślaskości , dlatego nie wypowiadaj się na te tematy .Poopowiadaj lepiej jak się żyło za Bugiem , a nie udawaj tutaj eksperta od Śląska ! Nie będziesz nam wmawiał kim jesteśmy , a kim nie ! Nie czujesz sie dobrze na Śląsku ? Tak ci doskwiera nasza kultura i tradycja ? Nikt cię tu nie trzyma !I przestań nas pouczać ! Żeby kogoś pouczać trzeba dysponować jakąś wiedzą .Wy już pokazaliście na co was stać...wybawiciele  :) Phiiii :))))))))

~Mało wiarygodn to gadanie (2015-03-04 07:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

I oczywiście wszystkich was siłą wciągnięto do Wermachtu i SS, a z broni zawsze strzelaliście w niebo.

~Mało wiarygodn to gadanie (2015-03-04 07:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przed wojną Hitler by wam dał popalić, gdybyście mówili jak dziś, że wy nie jesteście niemcy tylko ślązacy. Mówicie jak wam wygodnie. Jak w RFN macie sznasę zarobić euro to udajecie niemców, ale jak tu przypomina się zbrodnie hotlerowskie, to wszyscy są naraz ślązakami.

~Autochton (2015-03-03 21:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pokazanie wyżywania się sowietów na niewinnej ludności cywilnej wcale nie ma wytłumaczenia w zbrodniach poppełnianych przez hitlerowców na Polakach.I Jedno i drugie zasługuje na głębokie potępienie.Ale nie można milczeć na temat gwałtów, podpaleń, nalotów na puste już miasto przez sowietów.To były dzikie zachowania. Było przyzwolenie na to przez dowództwo po przekroczeniu przez armię Odry., chociaż komendanci rejonowi armii radzieckiej tęp[iliu takie zbrodnicze czyny swoich podwładnych oficerów.Wszystkim zamordowanym cywilom po wkroczeniu sowietów należy się pomnik upamiętniający te wydarzenia tak jak czyni się to w miastach gdzie hitlerowcy pomordowani z zemsty wielu mieszkańców.

~:) (2015-03-03 18:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jakiś cały głupek, udawadnia, że Hitler żyje a ta Europa jest jego ! ! !

~do poniżej (2015-03-03 15:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie podpisuj się Ślązak , bo przed 70 laty nie było tu twojej rodziny ! Żeby kogoś pouczać trzeba sie na czymś znać ! Wy pokazaliście jak się znacie .Zajechaliście nam Śląsk i jeszcze mądrujecie. Skończ pan , wstydu sobie oszczędź...

~Ślązak (2015-03-03 13:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

" ... powiedz mojej babci że zachowałam się jak trzeba" idąc na miejsce egzekucji. ! ! ! Tak mówi młoda, niepełnoletnia dziewczyna, która w czasie wojny była sanitariuszką  w partyzantce, a skazaną już w Polsce Ludowej w 1946 roku. Kogo chce dzisiaj Pani Ronin uczyć historii Polski - Ślaska?. Nie inaczej było na Śląsku - ci co przeżyli wojnę, jak Niemcy i Polacy, wracali do swoich domów, z mocnym postanowieniem; "NIGDY WIĘCEJ WOJNY" ! ! !  Sowieci na Ślasku, dziwnym trafem brali do pracy na Syberii górników - Polaków, nie spotkałem, by jakiegoś osobnika niemieckiego, wywieźli ? ? ? Jakie to dzieci mają być uczone, "najnowsą historię" Śląska ??? Kretyństwem jest  to, że Niemcy, którzy tu zawsze byli, li tylko niemcami - dziś  nazywają się "Ślązakami"  - czegoś podobnego w niemczech by nie wymyślono ! ! !  Takie bałamutne "IDEJE" płodzi "HAUS" (DKF) siedlisko "najnowszej historii"- a celem jest młodzież. Przybytnim radzę by najpierw posłuchali Ślązaka, jak odnosi się do Polski, by mieć przed oczyma prawdziwego Ślązaka ! ! !

~100 % (2015-03-03 13:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Swiynto prowda ! Pyrsk chopy !

~gg (2015-03-03 11:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

tyz prowda

~do poniżej (2015-03-03 06:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mieszkasz na Śląsku , więc uważaj sobie odnośnie tych obraźliwych tekstów pod adresem Ślązaków ! Jak ci nie pasuje klimat ty łapańcu to wio twoim niemieckim wieśwagenem na wieś pod Lublin ! Tam będziesz mógł krzewić twoją wątpliwą wiedzę i przygotować wschodnie rubieże do obrony od wschodu :) Może kiedyś dostaniecie Lwów , Brześć itd. Chociaż każdy w to wątpi .Ciekawe że nie staracie się o wschodnie tereny . Za cieńcy w uszach ? :) Póki co żyjesz na Śląsku , gdzie ludzie od wieków żyją w swojej unikalnej kulturze i tradycji. Ty tu nic nie zmienisz , bo Ślązacy wiedzą , że reprezentujesz bylejakość przywleczoną tu po 45 roku...

~to Polska matole sląski (2015-03-02 16:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

upload/small_13ScreenShot083.jpgI jesteś tylko jej skrawkiem!

~hehehe (2015-03-02 16:08)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Yeti ! Jąkasz się ?  Nadmiernie walisz gruchę , stąd ta trzęsawka !

~yeti (2015-03-02 14:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak widać nie można podyskutować na tym forum , gdyż "mózgowcy" próbują coś wyklikać a niewiele z tego rozumiejąc używają inwektywów.Myśliciel pod nikiem bez przebaczenia - czytaj tekst ze zrozumieniem a potem obijaj paluchy o klawiaturę.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2 3
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog