29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-02-27 10:49:01 Historia

70 lat temu II Wojna Światowa nie zakończyła się dla wszystkich. Niektórzy w dalszym ciągu walczyli o Wolną Polskę.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (2): Pamięć o "Żołnierzach Wyklętych" Strony: 1Dodaj komentarz
~historia (2015-03-02 14:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciałą zamordowanych ludzi znajdują się zabetonowane w piwnicy budynku jak i też pod podjazdem od strony ulicy Słowackiego. Są też osoby, które mają za zadanie tuszować tę sprawę i robić wszystko by pamięć o ofiarach tam zamordowanych i pogrzebanych nigdy nie ujrzała światła dziennego.

~K.N. (2015-03-01 18:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mój śp. dziadek a także śp. wujek który był jako kapłan niezłomny w latach 50-tych  często wzywany na przesłuchania  do budynku Urzędu Bezpieczeństwa przy ul. Ogrodowej gdzie potem mieścił się Komitet Powiatowy PZPR, iż słyszeli tam odgłosy ośób torturowanych oraz strzały z broni.
Mówili mi jako młodemu jeszcze człowiekowi o prawdopodobieństwie zamordowania tam przez funkcjonariuszy
niektórych antykomunistów i byłych żołnierzy AK. W tym budynku już od wielu lat po likwidacji PZPR urządzono mieszkania .. Ale warto by było aby IPN przy pomocy specjalistycznego sprzetu i ludzi zbadał podłoże podwórka tego domu. Zabitych wówczas być może tam zakopano. Nie wiem czy żyją jeszcze bliscy tych ofiar? Ale z pewnością przez lata bali się o tym mówić.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog