29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2012-03-19 16:35:58 Wypoczynek

Panele fotowoltaiczne, zwane też ogniwami słonecznymi - źródło energii odnawialnej - są możliwe do zabudowy przez każdego z beneficjentów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (2): Ogniwa fotowoltaiczne dla każdego Strony: 1Dodaj komentarz
~Krzysztof Turek - Solarid (2015-01-15 19:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Obecnie inwestycję którą realizowano na dachu sanktuarium można by było wykonać za połowę kwoty jej kosztów. Niemniej była to bardzo ważna inwestycja - było o niej głośno i wiele osób usłyszało wtedy że coś takiego jak panele fotowoltaiczne istnieje i można z tego robić prąd. Obecnie pojawia się zachętą dla niezdecydowanych inwestorów w tym roku będą dofinansowania do paneli fotowoltaicznych.
Dodatkowe informacje o dofinansowaniach dostępne są na nszym blogu:
http://solarid.pl/blog/ruszaja-dofinansowania-prosument-opolski-juz-dziala
Miejmy nadzieję że rzeczywiście baterie fotowoltaiczne zaczną być częstym widokiem na dachach domów i firm  - zwłaszcza że ich opłacalność dużo łatwiej obliczyć a w przypadku instalacji firmowych baterie słoneczne mogą się relanie spłacić bez żadnych dofinansowań. Miejmy tylko nadzieję że w końcu zostanie wprowadzony Netmetering.
Moim zdaniem dla paneli słonecznych to byłaby najlepsza i najbardziej opłacalna dla klientów forma wsparcia która zaowocowała by znacznym rozwojemy rynku fotowoltaiki w Polsce.

~Marian (2012-09-02 12:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Energia wyprodukowana r instalacji Fotowoltaicznej zabezpiecza kościół w 100 % na oświetlenie i ogrzewanie tego obiektu.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog