29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2015-01-02 16:54:55 Wiadomości

Likwidacja strefy płatnego parkowania,  powstanie Rady Konsultacyjnej ds. Biznesu to niektóre pomysły prezydenta na współpracę z biznesem...  Czytaj więcej o pomysłach jakie chce wdrożyć M.Lenk podczs nowej kadencji >>

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (12): Mirosław Lenk na spotkaniu z przedsiębiorcami Strony: 1Dodaj komentarz
~Obaj ... (2015-01-04 23:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

macie RACJE ! Żebybtylko ,,ktoś,, nie był zbyt ,,lenkliwy,, albo ... LENIWY i te pomysly - reallne i za darmo - racył wykorzystać. Mam nadzieję , znając Winiarskiego - Ryszarda - że ZAAPROBUJE i SKORZYSTA !
ps.: Lenk ,,tego,, nie czuje. Belfer to zupełnie inna ,,dziedzina,,... "Vice miski POlskie, Tajsko -duńskie, ganianie za ... ,,,spódniczkami,, ? . Niemjeszcze gorzej. Zamiast ganiać URZĘD - asów ... skacze na główkę ... osobiście. Lenk teraz ma szanse POKAZAĆ co umie naprawdę ... Rysiu da radę ... [ Jeśli Go nie ,,wykolegują,, ]

~export (2015-01-04 22:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tym bardziej że prezydent urzędnicy  i radni to nauczyciele lekarze lub urzednicy- tj. budżetówka, która nie ma pojecia na czym polega prowadzenie firmy (ci na ogol nie maja czasu aby byc radnymi). Na ogół wyobrażenie nauczycieli i urzędników jest takie że jak się ma własną firmę to z definicji zarabia się 10 tys na rękę, a drugie tyle na lewo.  Tacy urzednicy, z prezydentami (całą trójką) włącznie powinni tego w jakiś sposób zasmakować - poznać. Inaczej nawet nie bedą wiedzieli o czym ta Rada Konsultacyjna bedzie mówiła.  Do takiej Rady powinni wejść osoby kompetentne ktore znaja rzeczywistość gospodarczą - przedsiebiorcy roznych szczebli, od jednosobowwych firm do spółek, ale nie urzednicy. Rada powinna raportowac prezydentowi problem wraz z propozycjami na rozwiązania (do tego urzednicy miasta i powiatu (słusznie ktos powiedział, że Rada powinna być Powiatowa) powinni byc podlegli radzie i na wniosek rady opracowywac rozwiazania dopuszczalne przepisami).  Nie wolno popełniac zasadniczego błedu aby od razu problem gospodarczy był głosowany przez radnych gdyż ci nie mają pojecia nad czym głosują.

~sklepikarz (2015-01-04 22:09)
Ocena: 0 + | - Cytuj

O wielkim biznesie mówi sie w gronie kilku firm takich jak Rafako Trawiński czy Majnusz lub inne tu poniżej wymienione - rada powinna te firmy wykorzytsac do zbudowania strategii dla inwestorów, strefy ekonomicznej, kierunków kształcenia kadr w szkołach zawodowych  itp.  jednak nie powinno zabraknąć dialogu z małymi rodzinnmi firmami. Tymi nikt sie obecnie nie interesuje. Prezydent może przyjmuje skargi petentów tj. małych firm ale co z takim pojedynczym głosem? Tonie. Cech skupia rzemieślników ktorych zawody giną, umierają punkty usługowe,  a rodzinne małe firmy, w których zatruniona jest ponad połowa pracujących mieszkanców regionu po prostu upadają lub ubożeją. Tym segmentem przedsiebiorców powinna zajmować się np. Izba Gospodarcza lub Cech Rzemiosł ale rada przy prezydencie też powinna mieć wiedzę jak wygląda ich rzeczywistość prowadzenia dzialaności i pomagać (albo przynajmniej nie szkodzić).

~Mirku L. Ryszardzie W. .. (2015-01-04 20:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

rodem [chyba] jesteście nie ,,stąd,, . To WRESZCIE DBAJCIE o KONKURSY na ,,stanowiska,, !!! Jasne, precyzyjnie sformułowane, nie dla szwagrów albo tych ,,szwagrów przyszywanych,, !!!

~"TW" ... (2015-01-04 20:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

,,odpuścił,, rzeczywiście ? Lenk może a właściwie musi wreszcie działać bez ,,aniołka stróża,,. To niech się wreszcie nie lenka. W/w ,,POmysły,, dają nadziejkę. 
                                                                                                                                                                              - Bezpłatna rozumiem strefa parkowania w centrum . Ok. Cóż na leniwców mających pospacerować z pl. Długosza [bezpłatnego !!!] do lokali, sklepów, biur wokół nie ma mocnych ?. Ograniczyłbym bezpłatneądo tego placu. Wokół: Opawska, Wojska Polskiego Szewska, Browarna, Mickiewicza, ... - ,,góra,, 30 minut parkowania. ,,Parkingowi,, NASI. Opłaty nasze. Nie ,,firemki z zewnątrz.
- ,,Rada konsultacyjna PRezydenta,,. ,,DENTA,,. Sens miałaby tylko ,,RADA BYSNESU,, ... POWIATOWA !                         Z Burmistrzami, wójtami, może kilkoma ,,naszymi kumatymi,, - "Eko-okna" "Trawiński" "firma "Winiarski" "Firma Majnusz" ale i ktoś z "Rafako" "Carbon" "Henkla" "Zoffa" "Browaru" , ... [szkoda żeśmy ,,Gośkę,, z BOŚ fuchy POzbawili] Byznes-WOmenów . I ... KONIECZNIE ZAPROŚCIE.od czasu do czasu ...  Wojciechowicza, Buglę, Arka Ekierta, tych co rodem z Raciborza ale ,,PO wyjeździe, GDZIEŚ SĄ !!! [ nie ,,miss Taj -taj... ] i nawet nie wiemy ILE MOGĄ... 
- ,,walczcie,, o obwodnicę Chałupki - Rudnik !!! [ POwód > patrz wyżej ]
- KONIECZNIE otwórzcie, wynajmijcie ... BIURKO W BRUSELI [oby  nie dla Wystubowej czy Ciałowicz] ...
i do Raciborzan ... NIE JEST ,,sztuką,, wywalanie takich jak Trawiński ... Sztuką ale i byznesem jest takie firmy a i dchłopaków MIEĆ. Zobaczcie chodniki  na Ozimskiej w Opolu, w prężnym ,,byznesowo,, Kędzierzynie, ...
KTO O RACIBORZU W POLSCE ale i tam - w Niemczech na przykład - gdzie prawie drugi Raciborzan ,,dom,, jest ... cokolwiek WIE ???

~wahadło (2015-01-04 10:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

1 gospogarczy sukces = wprowadzenie płatnych stref parkowania, 2 gospodarczy sukces = ich zlikwidowanie...? : )

~ja (2015-01-03 18:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Do do PREZYDENTA RACIBORZA.
Pisz do prezydenta, dzwon do zarzadu drog. Jak odpowiedź dostaniesz -najlepiej na piśmie, dlatego warto przejść się do UM z pismem i czekać na odpowiedź i w razie czego podnosić problem na wyższym szczeblu. Jak ludzie się nie nauczą korzystać z przysługujących im praw to będzie jak właśnie po tak przez wszytskich zachwalanych 25 latach 'wolnosci'.Ja tak robie i mam to w powazaniu. Place podatki, wymagam.

~Pajak (2015-01-03 16:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

o Boże ! komuna wróciła, ja pier...dole ale maski, a co tam robi babcia Sokołowska ?

~basta (2015-01-03 08:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

RIG przepytał? RIG ma takie kompetencje? Kiedy prezydent w końcu podniesie rangę prezydentury? Dlaczego nie spotyka się z tymi, co do RIG nie przynależą? Koncepcja OK ale działania dziwne. Znowu krążą między"sami swoimi" To prezydent powinien zaprosic biznesmenów do siebie, a nie, jak "chłopiec na posyłki" biegać po organizacjach.

~Ark (2015-01-02 20:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A co z moimi pieniędzmi za wywóz śmieci? Płacę a nie wywożą.

~do PREZYDENTA RACIBORZA (2015-01-02 20:24)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie prezydencie Raciborza!Kiedy wreszcie zgłosicie drogę krajową nr 416 odcinek Kolonia Pawłów w kierunku na Racibórz do remontu?Nawierzchni jest tam raptem 5 km i droga kwalifikuje się do całkowitej modernizacji nawierzchni.Czy w tym kraju sami obywatele muszą się zajmować sprawami dróg?Użytkownicy tej drogi płacą podatek docelowy na drogi, a państwo nie wypełnia umowy  w zakresie udostępnienia należytej nawierzchi tejże drogi.Dlaczego ,kiedy społeczeństwo nie uiści opłaty skarbowej w terminie lub nie wywiąże się z jakiegokolwiek urzędowego obowiązku jest zaraz karana odsetkami karnymi,a państwo po zapłaceniu podatku na drogi nie wywiązuje się ze swej powinności jaką jest BEZPIECZNA DROGA???Jeżeli zaświta panu w głowie myśl:przecież nie ma na to pieniędzy,to niech pan sobie daruje.Odkąd żyję w tym kraju to ciągle słyszę:NIE MA NA TO PIENIĘDZY !!!Wszytkiego najlepszego w Nowym 2015 życzę.

~eee (2015-01-02 18:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

???

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog