29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-10-22 13:49:44 Wiadomości

"Biały personel" ma prawo do godziwych zarobków.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (13): List otwarty w sprawie pielęgniarek Strony: 1Dodaj komentarz
~Mąż (2014-11-10 22:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moja żona lubi swój zawód pielęgniarki oddziałowej. Ja, też pracujący muszę jej wiele pomagać przy dzieciach. Bo jak wraca z pracy to jest "padnięta". Za jakie pieniądze? Na rękę 1,800 zł.. Praca na trzy zmiany, mimo iż mamy troje dzieci.
Nowa rada powiatu i starosta muszą to jak najszybciej uregulować bo pioelęgniarki zaczną uciekać z oddziałów.
A Wy wszystkie pielęgniarki głosujcie do rady powiatu na takich kandydatów którzy się zainteresują jak najszybciej Waszymi problemami.

~Matka (2014-11-10 21:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Córka pracuje w szpitalu jako pielęgniarka dyplomowana już wiele lat. Jest zawsze usłużna i uprzejma, bo tak ją wychowałam. A teraz muszę z emerytury pomagać jej w utrzymaniu dzieci. Dlaczego tak mało zarabiają?
Niech ta nowa rada weźmie się za ten temat. Panie Niewrzoł ,wiem że jest Pan człowiekiem zdecydowanym. Może coś uda się zrobić w tym zakresie?

~Lekarz (2014-11-09 22:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

My lekarze mamy większe płace, co nie muszę uzasadniać. Ale p;ielęgniarkom należy też  odpowiednio podnieść i nadal wymagać. Bez dobrych pielęgniarek my lekarze sobie nie poradzimy.40,- zł. brutto podwyżki to niczego nie zmieni. Może by ta kwota była większa np. 150,-zł. brutto o co miesiąc i  wchodziła by na kolejny oddział., a rada powiatu i dyrekcja nadal by szukały dróg wyjcia. Trzeba się spotykać i sukcesywnie rozwiązywać ten problem z dobrą wolą. Tego się po ludzku i chrześcijańsku nie da uniknąć.Popieram dążenia Pana Niewrzoła, kandydata na radnego powiatu któremu szpitał podlega

~Matka (2014-11-06 14:01)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moje trzyletnie dziecko znalazło się po wypadku w szpitalu. Widziałam zabiegi i starania personelu aby go uratować. I dzięki Bogu udało się. Te pielęgniarki to anioły. Dziękuję.

~Pielęgniarka (2014-11-05 21:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Koleżanki, naswze sprawy zależą nie tylko od dyrektora i starosty ale także od radnych powiatu. Patrzmy na kogo będziemy głosować. Myślę , że ten Pan bardzo odważnie stanął w naszej obronie.Ja i moja rodzina będziemy go wybierać.

~Pacjentka (2014-11-05 19:38)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rzeczywiście nowa rada powiatu wraz ze starostą Musi się problematyką pracy i warunkami średniego personelu medycznego bliżej zainteresować. Widziałam takie sytuacje, że na nocnej zmianie oddział okulistyczny obsługiwała tylko jedna pielęgniarka. To skandal. A gdzie lekarz specjalista? Ludzie to nie są żarty ale ludzkie zdrowie i życie.
Musimy wybierać do rady powiatu takich odważnych kandydatów, którzy się zainteresują sprawami szpitali i personelu.
Panie redaktorze , dziękuję za podjęcie na forum publicznych mediów problemów. Myślę , że w radzie jak Pan zostanie wybrany, też odważnie i rzeczowo będzie Pan zabiegać o godziwe zarobki tego , białego personelu.

~Teresa (2014-11-02 20:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Leżałam 6 tygodni w Raciborskim szpitalu i miałam okazję przekonać się jak trudna jest praca pielęgniarek.
Za takie pieniądze nie chciałam by robić.Pan podpisujący się pod tym artykułem - jako listem otwartym adresowanym zarówno do władz powiatu jak i nas , społeczeństwa ma rację. Jeżeli kandyduje do rady powiatu to mam nadzieję, iż będzie zabiegać również o poprawę płac pielęgniarek. Bo lekarze na razie mają dobre płace.

~Piotr (2014-11-02 13:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Pan Niewrzoł ma rację. Jestem pewny, że gdy zostanie wybrany do powiatu to również będzie walczył o lepsze wynagrodzenia dla pielęgniarek.

~układy układziki (2014-10-24 09:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ludzie, przestańcie bawić się w szukanie ukłądów, układzików, powiązań - Racibórz jest tak mały, że każdy miał, ma albo będzie mieć coś wspólnego z polityką. Nie da się inaczej w wyludniającym się mieście.

~Do " z kim Pan grasz" (2014-10-23 17:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli chodzi o autoras tego artykułu , to jest to człowiek bardzo wrażliwy na niesprawiedliwość i ludzką krzywdę.
Zawsze ujmuje się za ludźmi potrzebującymi pomocy drugich. Jeżeli wejdzie w skląd rady powiatu to ma okazję
zająć się zdecydowanie również problemami pielęgniarek. Niech pokaże na co go stać.

~Z kim Pan grasz? (2014-10-22 22:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobrze byłoby, aby pielęgniarki wiedziały, że Krystian Niewrzoł kandyduje do Rady Powiatu Raciborskiego z list obecnej koalicji rządzącej w powiecie, która co roku daje ogromne premie dyrektorowi szpitala, który z nimi nie chce nawet rozmawiać. I co więcej - jako cżłowiek tego układu będzie wkrótce głosował za powołaniem Adama Hajduka na kolejną kadencję.

~a kiedy ... (2014-10-22 15:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ostatnio ,,POZWIEDZAŁ,, sale chorych, pokoje pielęgniarek, izbę przyjęć, gabinety lekarskie, ... niejaki dyrektor Rudnik ?
[ ksywka<<SZWAGIER<< ]

~Lekarz (2014-10-22 13:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Poznałem w raciborskim szpitalu wiele pracowitych i oddanych pacjentom pielęgniarek.Jak jest stan ciężki to bez proszenia zostają dłużej obok chorego, pocieszają Go i szybko stawiają na nogi. My lekarze zrobimy swoje i odchodzimy a one zostają przy pacjencie w najtrudniejszych dla niego chwilach. Czasem nawet rodzina nie przychodzi.
Szkoda, że nie można im więcej zapłacić za tą pełną poświęcenia pracę na trzy zmiany.

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog