29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-08-18 13:34:39 Z regionu

Zebranie ponad 140 tys. podpisów wystarczyło. Projekt ustawy o uznanie za mniejszość etniczną zostanie skierowany do sejmu.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (20): Ślązacy mniejszością etniczną? Ustawa trafi do sejmu Strony: 1Dodaj komentarz
~Oberschlesier (2014-08-21 08:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do Dzisiaj 09:02)
Sam duren . Ja  bylem u siebie  zanim wyscie  przylezli przgonieni  przez  batko Stalina który  wasze  przehandlowal w  Jalcie  i Potsdamie . Jestescie  to  gosciami a  szarogesicie  sie  jakbycie  byli tu od  wieków . O  swoim to mozecie  opowiadac  tam zza  Bugiem

~Oberschlesier (2014-08-21 07:02)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak stado baranów? Nie zapominaj, durniu, że jesteś na ich terenie i że gdyby to stado baranó nie założyło i nie walczyło o swoje państwo, nie miałbyś teraz gdzie dupy grzac!

~Oberschlesier (2014-08-20 09:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do do Ano! (Dzisiaj 09:54)  jezeli masz na  mysli slazaków to boli mnie  twoja  glupota . Oni tu byli i sa  dalej . A polaków  przeganiano ze  wschodu na  zachód ,jak stado baranów

~do Ano! (2014-08-20 07:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie strach paraliżuje ich rozumy, oni są po prostu tępi z natury.

~do poniżej (2014-08-19 11:48)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ruch Gorzelika nie ma nic wspólnego z Niemcami.To właśnie TWÓJ strach.Tak to jest,gdy ma się znikome informacje na jakiś temat i zabiera w tej sprawie swój głos!

~Ano! (2014-08-19 10:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten strach, że pozostaną na Wieki tylko mniejszością na Śląsku, paraliżuje ich rozum, teraz Oni nawet za Gorzelikiem  będą 'kibicować" ale  jak dojdzie do konfrontacji Niemców  z polskością na Śląsku, będą znowu chwalić się znajomością modlitwy po Polsku - w kociele zawsze wszyscy się spotykają ???.To taka zaraza na Ślasku, z którą Ślązacy ! ! !  zawsze mieli do czynienia, a miłości do Matki nie tracili. Jest też strach, by znowu Niemcy z lepszą gospodarką, znowu nie zechcieli pokazać się  Światu kolejnym ludobójstwem.

~Architekt (2014-08-19 09:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tolerancyjność i życzliwość to cechy Polaka.Przecież historia tak nas ciężko doświadczyła.Dajmy innym możliwość wykazania swojej odmienności.Nie wytaczajmy armat przed nieznanym.Strach to zły doradca !

~Obciach stulecia (2014-08-19 09:14)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Śląska mniejszość etniczna.Hahaha smiechu warte.Nie róbcie sobie obciachu takimi akcjami i rządaniami.

~nie jestem mniejszością (2014-08-19 08:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mnie zastanawia jedno. Sam uważam się za Polaka, rodzina jest stąd, mieszka na Śląsku (szeroko pojętym, od Cieszyna, przez czeski Śląsk, po Szopienice) od pokoleń. Nie chcę uszczęśliwiania mnie na siłę poprzez uznanie mnie i mojej rodziny za mniejszość etniczną w MOIM WŁASNYM KRAJU. Może też zacznę zbierać podpisy? Takich jak ja też pewnie nie brakuje, nie uważających się za żadną mniejszość...

~krl (2014-08-19 08:25)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Większości dyskutantom nie zależy na treściwej dyskusji.Oni chcą tylko
obrażać i wykrzyczeć swoje żale.Trochę tolerancji panowie i panie.

~do ponizej (2014-08-19 07:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przyjacielu, jwsteś kolejnym przykładem tych, którzy krzyczą, a nawet nie wiedzą o czym. Byle głośno. Tak dla wyjaśnienia -  chodzi o uznanie Śązaków za mniejszść etniczną w odpowiedniej ustawie uchwalacej przez Sejm RP. Sąd tu nie ma  nic do wyrokowania.

~basta (2014-08-19 07:44)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Mniejszość etniczna nie jest tożsama z autonomią. Sami nie wiecie o czym piszecie.

~pff (2014-08-19 07:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Największa bzdura jaką słyszałem! Mam nadzieję, że ta kpina nie przejdzie w sądzie!

~do poniżej (2014-08-18 20:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

100 % Racji !

~nick (2014-08-18 20:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Autonomia to po prostu jedna z form samorządności, czyli SAMO-rządzenia się u siebie. Zawsze jest lepsza i skuteczniejsza niż zarządzanie z centrali, zwłaszcza będącej tak daleko (fizycznie i przede wszystkinm mentalnie)

~do poniżej (2014-08-18 15:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Każdy tam ma jakieś zdanie.Pożyjemy,zobaczymy:)

~basta (2014-08-18 14:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do poniżej - Bzdury piszesz. Największe podatki i "Janosikowe płaci Mazowsze" Śląsk w takiej kondycji jakiej jest, nie utrzyma się sam. Autonomia nie przejdzie, to marzenia tylko.

~Andrzej (2014-08-18 13:49)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ciężko będzie,bo kogo mogliby tak łupić jak nie Śląsk.Odczuwa się pewien lęk rządzących przed Śląskiem.Oni wiedzą,że mają siano w głowach i mamy ich serdcznie dość

wisz (2014-08-18 13:41)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie wierze zeby sejm zgodzil sie na uznanie slazakow za mniejszosc etniczna

~Śląsk-pozytywna energia (2014-08-18 13:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ślązacy czekają na wieści z warszafki

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog