29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-07-14 11:56:06 Z regionu

Remont Nowej, Mariańskiej i Częstochowskiej. Echa wczorajszego zwycięstwa Niemiec.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (30): Poniedziałkowy street view. Zobacz czym żyje Racibórz Strony: 1 2Dodaj komentarz
~POst scriptum > ... (2014-08-05 19:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

"<span id="art_lead">Wiktor V von Ratibor, syn zmarłego w 2009 r. księcia
Franza Albrechta, po raz pierwszy we wrześniu br. odwiedzi Racibórz i
powiat raciborski. Wizytę księcia potwierdza Anita Tyszkiewicz-Zimałka,
rzecznik raciborskiego UM." ...</span>
[ z innego , KODowanego raciborskiego ... ]

~nic się nie dzieje ? > (2014-08-05 19:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a to mało > "7 września Racibóz gościł będzie w 20-ą rocznicę POstawina POmnika Josepha von Eichendorffa " samego Księciaąlbrechta z małżonką.
A ,,one,, garnek chcieli licytowac !
Wreszcie się przyda ...
Całe szczęście , że nie ,,przetopili ani nie przepili,, bo 7 września
,,nasi wybrańcy,, - ciekawe czy Markowiak mówiący kiedyś w NOT > "PO
moim trupie przy ulicy Mickiewicza stanie POmnik niemieckiego poety" też
będzie ? -  gościć będą Księcia Albrechta z ... małżonką. Witać Parę
Książęcą będzie zaPEWNE nasz ukochany, współczesny, wiele lat i dzięki
nam, nam panujący tu, na tej ziemi raciborskiej - a nie z obcej ziemi -
książe "PRince POlo,, [ bez małżonki ? ale z ,,vice-miskom,, ? ] ze
świtom swojom. Więc GARnek BĘDZIE JAK ZNALAZŁ ! Grochówkę w nim dla
Gości, Zaproszonych ale i - mam nadzieję PLebsu - będzie można uwarzyć. A
jak by ,,przepili,, to gdzie i w czym ... ?
A PO wszystkim na pamiątkę - wzorem przemarszów Sobieskiego -będzie
POtem można go na placu co to o nim długo-sza ... POstawić ! Historia
lubi ... ironie losu . ;)

~haha (2014-07-17 07:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najlepsze jest to, że ten konflikt trwa już lata - Polak - Niemiec - Ślązak, mimo że prawdopodobnie wszytskich Was spłodziłą ta sama grupka niemieckich żołnierzy.

~nierdzenny (2014-07-16 17:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No tak, z krajem z zachodu to tylko ty Ty sama masz dużo wspólnego, mianowicie pochodzenie. Inni debile tego mieć nie mogą.

~do rdzennej (2014-07-16 17:32)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może lepiej nie wyzywać się na forum od debili,bo w ten sposób określamy po niekąd samych siebie.Jeżeli ktoś czyni coś niezgodnego z prawem to można go upomnieć.Jeżeli ktoś kieruje się uprzedzeniami i w ten sposób obraża innych to jest to już niedopuszczalne.Trochę pokory,bo nikt nie jest tu chyba lekarzem o takiej specjalności,by wtórować komuś debilizm.Wszystko inne to złośliwość :) (nie ładnie się tak wymądrzać).

~rdzenna raciborzanka (2014-07-16 14:18)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te słowa akurat podtrzymuję. Dotyczą one właśnie młodych osób które z krajem z zachodu mają tyle wspólnego co ja. Dziękuję.

~nierdzenny (2014-07-16 13:39)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Droga raciborztanko! Dla przypomnienia Twoje słowa z Twojego pierwszego postu: "Debilizm wtórny. Może lepiej się wyprowadźcie z tego kraju". Pod takim znakiem przebiegała dyskusja z Tobą, za którą ja też dziekuję.

~rdzenna raciborzanka (2014-07-16 11:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

No i o to chodzi. Nic nie narzucam, tylko wyraziłam swoje zdanie na temat kierowców z tablicami SRC mających wywieszone niemieckie flagi po wygranych przez Niemcy mistrzostwach. I tylko tyle. Dziękuję za dyskusję:)

~do poniżej (2014-07-16 09:56)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jeżeli nic do nikogo nie mamy,to po co ta cała pisanina?Nie chce mi się odnosić do tego komentarz.Tak masz rację.Musimy jednak wiedzieć,że Twoje jak i moje postrzeganie świata może znacząco  różnić się  od tego co myślą inni.Można wyrazić na jakiś temat swoje zdanie,ale nie wolno go nikomu narzucać.

~rdzenna raciborzanka (2014-07-16 09:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Nie rzucaj się tak bo Ci wątroba pęknie!:) Przecież napisałam że nie mam nic przeciwko wywieszaniu flag przez ludzi narodowości której to dotyczy. U nas też są msze w języku niemieckim i nie mam o to żalu. Niech sobie są. Nawet gdyby na tej mszy cały kościół obwiązali niemiecką flagą to nie miałabym nic przeciwko. Tu chodzi o FAŁSZYWE manifestowanie czegoś, z czym dana osoba ma niewiele wspólnego. Jeszcze jaśniej napisać? Chodzi o młodych ludzi mających z Niemcami tyle wspólnego co ja - czyli pochodzenie na papierze i kilka osób z rodziny w tamtym kraju. Nic poza tym.

~do rdzennej (2014-07-16 08:21)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czyli demontrowanie swojej przynależności narodowej to wg.ciebie  "szopki"?Byłem teraz w Szkocji,u kolegi który wyjechał tam za pracą 9 lat temu.W tamtejszym kościele w maju była msza na której Polacy wywiesili w kościele,tak w kościele ogromną polską flagę!I ty pewnie nie uwierzysz:NIKT tam nie miał o to pretensji(wyobraź sobie ogromną niemiecką flagę w jednym z raciborskich kościołów???).W Niemczech też chodzą Polacy w biało-czerwonych  koszulkach z napisem POLSKA i nikt tam im nie zwraca uwagi.Bądźmy europejczykami,a nie zapyziałymi, gnuśnymi warchołami.Tego życzę wszystkim mieszkańcom Śląska,obojętnie czy to Polak,Niemiec,Czech,Żyd czy Anglik ! Widzę,że TOLERANCJA  u nas to "wybiórcze" określenie...

~rdzenna raciborzanka (2014-07-16 07:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do~nierdzenny
Tak, można powiedzieć że jestem Polką z niemieckim pochodzeniem. Paszportu niemieckiego na dzień dzisiejszy nie posiadam, bo nie jest mi on do niczego potrzebny. Tu jest mój dom, tutaj mieszkam, pracuję, i tutaj chciałabym kiedyś zakończyć swój żywot.
I dodam jeszcze do Twojego postu z dnia wczorajszego (godz.12:53): Niemcy są Niemcami i kompletnie nie dziwi mnie ich zachwyt nad wygranymi mistrzostwami. Nawet wtedy gdy na naszych drogach widzę samochód z niemiecką flagą, to mnie to nie dziwi i nie bulwersuje.
Chyba od początku źle mnie zrozumiałeś. Powtórzę więc raz jeszcze (i ostatni): nie mam nic do mniejszości ani do Niemców, chciałabym jedynie żeby Polacy - nawet Ci którzy mają pochodzenie niemieckie - doceniali to co polskie i nie robili szopki z flagami obcych państw. Miłego słonecznego dnia.

~do nierdzenny (2014-07-16 07:29)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Komuś chyba żal tyłek ściska, że nie ma niemieckiego obywatelstwa, co?

~nierdzenny (2014-07-15 16:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rdzenna raciborzanko, mnie się pytasz, a sama masz "udokumentowane pochodzenie"! Jak mam to rozumieć? Polka z niemieckim paszportem?
Na Zachodzie nie wszystko jest lepsze, ale co to ma wspólnego z tematem?

~rdzenna raciborzanka (2014-07-15 12:46)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do~nierdzenny (Dzisiaj 12:53)
Chcesz powiedzieć że osoby mające 20-30-40 lat, urodzone i mieszkające w Polsce, chodzące do polskich szkół i niejednokrotnie mówiące wyłącznie po polsku są Niemcami? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Nie chciałabym nikogo urazić, ale moim zdaniem to są ludzie, którym się wydaje że po drugiej stronie Odry jest raj, że tylko w Polsce jest źle, że na zachodzie jest wszystko lepsze itd. A to niestety nie jest prawda.

~nierdzenny (2014-07-15 10:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<strong style="color: #606060; font-size: 11.818181991577148px;">@rdzenna raciborzanka[/b]
<strong style="color: #606060; font-size: 11.818181991577148px;">[/b][size= 11px]Wiesz, co Cię różni od Niemców. To, że Ty masz "udokumentowane pochodzenie" ale czujesz się Polką, a oni są po prostu Niemcami, bez wielkiego dokumentowania i czucia.[/size]

~rdzenna raciborzanka (2014-07-15 10:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie jest nienawiść - jak niektórzy uważają. Sama mam udokumentowane pochodzenie niemieckie, ale urodziłam się w polskim Raciborzu i czuję się przede wszystkim Polką. Zapewniam Was że większość "Niemców" którzy tu tak gorliwie bronią niemieckiej flagi, nawet mówić nie potrafią w tym języku. Mniejszości narodowe (w tym niemiecka) - o.k., nie mam nic przeciwko, ale bądźcie konsekwentni i tak samo doceniajcie to co nasze...polskie. Nie bądźcie małostkowi.
Miłego dnia bez złośliwości życzę:)

~fuj (2014-07-15 08:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Te niemieckie flagi na raciborskich drogach mnie zniesmaczają...

~TOLERANCJA (2014-07-14 21:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja się cieszę,że jestem Ślązakiem i nie zwracam uwagi na docinki niektórych złośliwców.Nie wstydzę się mówić po śląsku w Raciborzu,bo to część naszej kultury i historii.Jak trzeba to oczywiście potrafię się dostosować i mówić czysto po polsku.Wy,Ślązacy także nie bójcie się rozmawiać "po naszymu".To jest naprawdę fajne.Na świecie jest dużo regionów, w których rozmawia się dialektem zupełnie odmiennym niż język oficjalny.Więc dlaczego my mamy czynić inaczej.Nam tak "zryto berety",że myślimy o śląskiej mowie jako czymś niewłaściwym w miejscu publicznym.To przykre,bo w naszych domach dalej mówimy po śląsku i był to język naszych przodków.Nie dajmy się zwariować !Dbajmy o nasze korzenie,bo skończymy jak niektóre narody,które złorzeczą innym krajom,a swoją pracą wzbogacaja właśnie te znienawidzone kraje.Bądźmy tolerancyjni,bo to podstawa pokoju i dobrobytu.

~Kamil (2014-07-14 20:19)
Ocena: 0 + | - Cytuj

NIektórzy tak nienawdzą Niemców, ale jak trzeba gdzieś wyjechać, żeby zarobić jakiś większy hajs to "o jaaa, Niemcy super kraj". Ksenofoby pieprzone...

~do poniżej (2014-07-14 20:00)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Kto tu komuś coś rozkazuje lub nakazuje?My ,Ślązacy staliśmy się obiektem szyderstw także za sprawą PiS-owskiej fobii odnośnie innych narodowości.Niewiadomo dlaczego,ale ta opcja polityczna  widzi zagrożenie w każdej innej nacji.Najpierw wmawia się nam,że jesteśmy Niemcami,a potem gdy wywiesza się niemieckie flagi to źle,bo nie wywieszamy polskich !O co kaman?Wywieszamy ślaskie flagi,to też źle,bo wg.niektórych to niepoprawne politycznie.Żyjemy na Śląsku.Tak,Śląsk jest obecnie w Polsce.My,Ślązacy dostosowaliśmy się do tego.Nikt jednak nie będzie nam mówić co możemy,a czego nie!Żyjemy w wolnym kraju i mamy do tego prawo.Zauważ,że słowo Polska piszę z dużej litery,czego ty nie czynisz odnośnie Niemiec.Masz jakieś uprzedzenia?Przyzwyczaj się do tego,że takie obrazki,które cię tak denerwują,będziesz oglądać częściej.Jeżeli ktoś się czuje Niemcem lub Czechem albo Polakiem na Śląsku to ma do tego święte prawo.I tak zostanie!A ty możesz sobie dalej wypisywać twoje wypociny i siać nienawiść.Dla niektórych Śląsk to jedyna ojczyzna.I nikt tego nie zmieni.Ty też.Pozdrawiam(można bez wyzwisk???)

~do Marta (2014-07-14 19:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Rozkazywać mi tu to sobie możesz na zebraniach mniejszości a nie na w Polsce i na polskim forum.Niemieckie flagi to sobie w niemczech wywieszajcie a nie w Polsce.

~Marta (2014-07-14 16:34)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Moja rodzina mieszkała tutaj od zawsze.Nie rozumiem jak można komuś sugerować,żeby się wyprowadził z powodu wywieszania niemieckich flag?Polskich i tak nikt z rdzennych Ślązaków wywieszał nie będzie.Śląsk to specyficzny region,jak się komuś nie podobają nasze zwyczaje,Maibaum i flagi to droga wolna.Pozdrawiam Ślązaków.I bez złośliwości mi tu,bo tego za wiele na tych forach !!!

~Kamil (2014-07-14 14:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A nie pomyśleliście o tym, że to nie Polacy tylko tutejsza mniejszość niemiecka wywiesza te niemieckie flagi na samochodach?

~@rdzenna raciborzanka (2014-07-14 13:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zgadzam się z Tobą w zupełności.Polskosci się wstydzą albo jej niecierpią a w polskim miescie  sie afiszują niemieckoscia.

Dodaj komentarz
Strony: 1 2
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog