29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-05-19 20:00:23 Wiadomości

Świętość jest bardzo zwyczajna, możliwa i realna - mówił podczas promocji wydawnictwa poświęconego papieżowi i Jego związkom z Raciborszczyzną ks. Adam Rogalski. Zobacz wideo>>

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (25): "Miejsca Pamięci o Janie Pawle II na ziemi raciborskiej" Strony: 1Dodaj komentarz
~do dlaczego (2014-06-04 06:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Może dlatego, że jest ono wydane w niewielu egzemplarzach, może już się skończyło, a może proboszcz nie chciał rozprowadzać? Zadzwoń sobie do wydawcy - może tam je będziesz mogł nabyć.

~Dlaczego (2014-06-03 20:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Chciałam kupić to wydawnictwo.Dlaczego proboszczowie nie rozprowadzają wydawnictwa przez parafie?

~świetnie (2014-06-03 09:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobrze, iż redakcja dodała do artykułu jeszcze film z przebiegu prezentacji w bibliotece. To plus dla Pana Burka.

~Do hipokryzja (2014-06-02 20:23)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przecież nie zlikwidowano Twego komentarza. Zostałeś więc dopuszczony do zabrania głosu. Tylko pisz dokładnie na temat, albo się wycofaj.

~hipokryzja (2014-06-02 06:52)
Ocena: 0 + | - Cytuj

ok, w jednym masz rację - zboczyłem z tematu tego tekstu, ale wkurza mnie taka zawistność wierzacych, którzy nie dopuszczają już nikogo poza samych siebie do głosu.

~Do nooo (2014-06-01 10:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A jaka jest Pana osobista postawa wobec Boga i Kościoła?

~noooo (2014-06-01 01:15)
Ocena: 0 + | - Cytuj

hipokryzja jest wieksza czesc społeczenstwa
niby pobożna
ale mnie to przeraża
jak i postawa
pana
burka

~Do hip[okryzja (2014-05-31 22:53)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To jest zabieranie głosu w temacie na którym się nie znam lub który nienawidzę. Dlaczego schodzicie z właściwego tematu który brzmi " miejsca pamięci o św.Janie Pawle II na ziemi raciborskiej".Jeżeli nie wierzysz lub byłeś wierzącym a terrasz się pogubiłeś to nie przelewaj czary goryczy na Kościół i katolików.Kościól jeszcze nikogo na manowce nie sprowadził jak mają to zamiare uczynić zwollenicy ideologii gender.

~hipokryzja (2014-05-28 06:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To było wydarzenie kulturalne, istniejące w zapowiedziach wydarzeń, więc nie jest do końca tak jak mówisz - że dało się je pominąć czy nie zauważyć. Poza tym, nie bądź hipokrytą. Zabranianie zabierania głosu przez osoby o innym zdaniu trąci herezją i głupotą rodem ze średniowiecza.

~Do "Do dlaczego" (2014-05-23 20:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Artykuł dotyczy problematyki religijnej i jest umieszczony w dziale religia. Dlatego osoby ustawione wrogo lub nietolerancyjnie do religii
i Kościoła powinne się wstrzymać a nie judzić i podburzać . Szanujmy się nawzajem.My katolicy wierzący i praktykujący nie krytykujemy Was i nie
wtrącamy się do Waszego, innego światopoglądu.

~do dlaczego (2014-05-23 07:54)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To nie jest stronka religijna, a forum dyskusyjne - wszyscy mają prawo do zabierania głosu i wyrażania swoich opini.

~Dlaczego (2014-05-22 20:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dlaczego świętym nie powinniśmy stawiać pomników, malować obrazów.
Może komuś chodzi tu o to aby w ogóle o nich zapomnieć.
Wrogowie Kościoła i wiary katolickiej nie powinni tu zabierać głosu.

~do aspat (2014-05-21 08:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ta książka to nie jest pomnik, ale świadectwo wiary i publikacj służąca edykacji.

~Uczestniczka prezentacji (2014-05-20 20:45)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dobrze zorganizowana impreza promocyjna. Ciekawe i rzeczowe spotkania ze
znanym teologiem świeckim i jednocześnie katechetą w II L.O. i Zakładzie Poprawczym Rafałem Lazarem - rys biograficzny św. J.P.II raz  ks. proboszczem Adamem Rogalskim o przeżyciach podczas kanonizacji w Rzymie. Interesujące były wypowiedzi Krystiana Niewrzoła - autora tego wydania.Warto było przyjść.  Ale zauważyłam
że raciborzanie są chyba leniwi a potem narzekają , że nie byli, albo, że w tym mieście nic się ciekawego nie dzieje.

~Do historyków (2014-05-20 19:55)
Ocena: 0 + | - Cytuj

To dobrze , że rozgorzała taka dyskusja, dotycząca terenu ziemi raciborskiej. Ale uważny czytelnik zorientuje sie w materiałach, iż chodzi tu ściśle o okres po II wojnie światowej a więc rok 1948 i następne lata po dzień dzisiejszy. Zapewne Rybniczanie mogą też mieć uwagi, że Stodoły to ziemia rybnicka . Ale wtedy- w 1948 aż do 1975
była to miejscowość w gminie Rudy Raciborskie. Stąd o tym okresie właśnie napisano.

~do do historia (2014-05-20 13:20)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W dawnych czasach ziemia raciborska i Opolska stanowiły jedno księstwo, raciborsko opolskie. Zatem Jan Paweł II będąc na Górze świętej Anny także był na ziemi raciborskiej.  Zatem niedokładnym przekazem jest mówienie o Stodołach jako ziemi raciborskiej. Chyba, że zagadnienie brzmi, "miejsca związane z osobą Jana Pawła II na terenach DAWNEJ ziemi raciborskiej". Książe raciborski Mieszko Plątonogi rządził w Krakowie, więc kardynał Wojtyła do wyboru na stolicę piotrową ciągle był na naszej ziemi.

~aspat (2014-05-20 07:43)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Papież Jan Paweł II mówił: Nie stawiajcie mi pomników.

~??????????? (2014-05-20 06:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Czy najbardziej godną formą upamiętnienia papieża są plastikowe pomniki?

~kurde (2014-05-20 05:40)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie marudził. Ktoś coś zrobił, to ten drugi musi od razu skrytykować.

~Odpowiedź (2014-05-19 21:47)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Drogi czytelniku.Nie wiem czy byłedś na spotkaniu i czy czytałeś ten fragment dotyczący Stodół. Otóż autor pisze, że gdy Ks. Karol Wojtyła przyjeżdżał do cioci Stefanii w pierwszych latach powojennych miejscowość ta należała do gminy Rudy Raciborskie a obecnie jest to dzielnica Rybnika.

~do do do historia (2014-05-19 21:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

W tamtych czasach Stodoły należały do Rud a te zaliczały się do regionu raciborskiego.

~do do historia (2014-05-19 20:42)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Dzielnica Rybnika, którą są Stodoły to jest ziemia raciborska?

~efka (2014-05-19 20:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najbliżej to ks. Karol Wojtyła był w Raciborzu. O tym właśnie była mowa na dzisiejszym spotkaniu i o tym jest wspomniane  w artykule zawartym w okolicznościowym wydaniu. Warto było posłuchac pprelekcji. Nie wiedziałam wczesniej, że św.JPII był kiedykolwiek w Raciborzu. A jednak, ku mojemy wielkiemu zdziwieniu, był. Cieszę się że się wybrałam na spotkanie w bibliotece, po którym nie spodziewałam się niczego sczególnego. Taka nagroda dla mne za to, ze pokonałałm lenistwo.

~Do historia (2014-05-19 20:05)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Tytuł wydania brzmi:" Miejsca pamięci o św. Janie Pawle II na ziemi raciborskiej". Chyba to wyjaśnia sprawę.

~historia (2014-05-19 19:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najbliżej Raciborza Karol Wojtyła to był nie w Stodołach lecz w Pszowie. To w pszowskim sanktuarium maryjnym gościł jako kardynał. Pszów jest 15 km obok Raciborza, a Stodoły aż 25 km. Chyba autorzy pamiętali o tym, że kardynał był tak blisko Raciborza?

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog