29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2014-02-11 18:19:02 Wiadomości

W tym tygodniu z Watykanu wrócili metropolita katowicki Wiktor Skworc, a także biskup opolski wraz biskupami pomocniczymi, uczestniczący w tygodniowej wizycie Ad limina Apostolorum.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (7): Śląscy biskupi spotkali się z papieżem Strony: 1Dodaj komentarz
~do komentarza autora (2014-02-18 07:59)
Ocena: 0 + | - Cytuj

A arcybiskup Skworc to kolega ze szkolnej ławy? A gadie kindresztuba? Przyzwoitość nakazuje przed nazwiskiem użyć tytułu. Państwa dziennikarstwo zeszło na psy!

~ja też (2014-02-17 21:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ja też byłem i jakoś aż tyle tego ociekania złotem to nie widziałem. Jednak prawdą jest, że muzeum watykańskie skupia wiele cennych zabytków. Można się cieszyć, że te wspaniałe skarby wielkich artystów nie zostały zniszczone lub zagrabione ale że są dostępne dla społeczeństwa i że są pieczołowicie przechowywane, a to jak wiemy w przypadku każdego zabytku słono kosztuje.

~byłem (2014-02-17 09:04)
Ocena: 0 + | - Cytuj

niedawno w Rzymie, widziałem  Watykan - to, jak bogate jest to miejsce, ociekające złotymi zdobieniami, ogrody z fontannami, wielkie muzea watykańskie pełne najpiękniejszej sztuki światowe,etc. świadczy dla mnie jedynie o hiopkryzji całego kościoła głoszącego wiarę w ubóstwo. Wy oddajecie swoje małe pieniążki na tacę, a oni za to budują pałace.

Redakcja (2014-02-16 22:13)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jak łatwo zauważyć, zaszła pomyłka. Takowe się zdarzają i zawsze reagujemy na sygnały czytelników zwracających uwagę na błędy, których - jakby się nie starać - nie da się uniknąć. W Opolu na diecezjalnym tronie zasiada bp Andrzej Czaja. Nic się nie zmieniło. Poza tym Skworc nie mógł być na zdjęciu i z prawej, i z lewej. Ale dzięki za spotrzegawczość.

~do autora (2014-02-16 21:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Waść podpisał zdjęcie: "W wizycie Ad limina Apostolorum wraz z całym Episkopatem wzięli udział arcybiskup Wiktor Skworc (archidiecezja katowicka, z lewej) oraz Wiktor Skworc (diecezja opolska, z prawej)", a ja ciemniak mniemałem, że w Opolu na diecezjalnym tronie zasiada bp. Andrzej Czaja. Czyżby coś się zmieniło?

~rrrrr (2014-02-16 15:26)
Ocena: 0 + | - Cytuj

a nie było tam mowy o ubustwie kościoła - instytucji która jak narazie rozbuchała się w bizancjum XXI w. ?????
A biskupi nic o tym nie mówią, nie podając tego grzeszą czy też nie przeciw fundamentowi kościołą - przykazaniami ????

~Franciszek (2014-02-16 12:30)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Redakcja posłużyła się kilkoma źródłami do napisania powyższej informacji, a i tak zrobiła błąd już w samym tytule, który jeszcze powtórzyła w dalszej informacji. Ad limina apostolArum? co to takiego? Nie ma być "a" ale "o" - apostolorum.

Dodaj komentarz
Strony: 1
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog