29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-12-14 08:52:45 Historia

Przed wojną w dzisiejszych Chałupkach, a ówczesnym Annaberg, tuż przy granicy polskiej, władze niemieckie postawiły pomnik  poległym w I wojnie światowej mieszkańcom powiatu raciborskiego. Został on zburzony w 1969 roku.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (5): Niemiecki symbol przy polskiej granicy pod młotek! Strony: 1Dodaj komentarz
~camcott (2013-12-18 21:57)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Żadnych opinii o nowym pomniku? jak to tak? Przecież podobno większosc narzeka, że brzydki i mało komu się podoba! hmm :/

~a fe 2 (2013-12-16 08:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

no ja też znawcą nie jestem, ale modernizm taki zimny, groźny, nieprzyjemny, paskudztwo:) to co mówisz ma nses

~science (2013-12-16 08:11)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oj, przepraszam - co ja piszę! Pomnik przecież nie pochodzi z czasów III Rzeszy! Ale pewnie wpisuje się poniekąd w modernizm, który niejednokrotnie kojarzy się z budynkami z czasów komuny i III Rzeszy? Może jakiś fachowiec to oceni? ;)

~science (2013-12-16 08:06)
Ocena: 0 + | - Cytuj

w sumie to do wszystkiego można się podobno przyzwyczaic ;p A z tymi podobieństwami to słusznie, w końcu ideowo socrealizm i narodowy-socjalizm nie były od siebie daleko oddalone ;p

~a fe (2013-12-16 08:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

obiektywnie patrząc to niemiecka architektura monumentalna z tego okresu swą szkaradą przypomina "dokonania" socrealizmu

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog