29 Grudnia 2016, imieniny Dawida Tomasza Dominika
Strona GlownaPolecaneLista użytkownikówPortalLogowanie
Artykuł
2013-10-29 14:41:48 Powiat Racibórz

Fiaskiem zakończyła się próba odwołania Gerarda Przybyły ze stanowiska przewodniczącego Rady Gminy Nędza. Zainteresowany nie szczędził ostrych słów w kierunku wnioskodawców.

zobacz artykuł
 
reklama
Dyskusja (10): Ostre słowa przewodniczącego po nieudanej próbie odwołania Strony: 1Dodaj komentarz
~git (2013-11-05 21:22)
Ocena: 0 + | - Cytuj

oj gerardziku zapomniałeś o kamiennym wyrazie twarzy jak pani iwonka z biblioteczki wiejskiej maska opadła i cóż widzimy??

~Zdziwiony (2013-11-01 08:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Przewodniczący Przybyła: „Jeśli chodzi o to czy jestem samodzielny czy
nie, to najważniejszym organem w gminie jest wójt. To jemu mieszkańcy
powierzyli rządzenie gminą, a rada jest tylko po to, żeby pomagać wójtowi, bo
on jest tutaj najważniejszy.”

A teraz przepisy:
<p class="MsoNoSpacing">
<span>Art. 30 ustawy o samorządzie gminnym stanowi:</span><br style="color: #222222; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; text-align: justify;" /><span>"1. Wójt wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy okreslone przepisami prawa (...)</span>
<span>3. W realizacji zadań własnych gminy wójt podlega wyłącznie radzie gminy"</span>
<strong style="color: #222222; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; text-align: justify;">RADA GMINY[/b]<span> jest organem stanowiącym (uchwałodawczym) oraz kontrolnym gminy. </span><span>Jako organ kontrolny gminy Rada Gminy kontroluje działalność wójta (...)</span>
<p class="MsoNormal">[size= 8.5pt; line-height: 115%; font-family: Arial, sans-serif; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial]Panie Przybyła, gdyby Pan
był przewodniczącym rady w mojej gminie - po tej wypowiedzi już by Pan nim nie
był. Nawet gdybym codziennie musiał organizować protesty pod drzwiami biura
rady. Wypowiadając publicznie nieprzemyślane brednie sam wystawił Pan sobie
świadectwo i potwierdził, że wniosek oraz zarzuty czterech radnych były jak
najbardziej trafne i zasadne. Jako szef organu kontrolnego złożył Pan
publicznie hołd lenny jednoosobowemu organowi wykonawczemu, który podlega
kontroli rady. Tej rady, której Pan podobno przewodniczy. W ten sposób poniżył
Pan nie tylko swoje, ale też pozostałych radnych kompetencje. Gratuluję
potulnej koalicji. Ale tylko Panu. Mieszkańcom Gminy Nędza należy z tego tytułu
współczuć.[/size]

~hajnel (2013-11-01 07:50)
Ocena: 0 + | - Cytuj

do "nowy", ale chyba stary widać panoczka GP prezesa, szefa komisyji, na Nowinach nie poradzi sie zapisać poprawnie bo tukej nie trzeja hasła! To sam sie wymondrzo. Ciebie tyż WYWIEZOM, ale NA TACZKACH!

~Zdziwiony (2013-10-31 17:27)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Ten z tą urną to też radny czy może złapali kogoś do komisji skrutacyjnej za kioskiem?

~nowy (2013-10-31 16:33)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Panie postawka gdyby ludzie widzieli sesję to pana by dawno odwieźli w płaszczu z rękawami z tylu

~... (2013-10-30 21:17)
Ocena: 0 + | - Cytuj

...nedza to piekna gmina, szkoda ze takie rzeczy przy korycie sie dzieja...

~Henryk Postawka (2013-10-30 18:36)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jestem  jednych z inicjatorów odwołania Pana Przewodniczącego. Podjąłem taką decycję, ponieważ wielokrotnie odbierał mi głos. Nie zależy mi, żeby słuchać mojego głosu, lecz żeby przekazać wiele spraw do załatawienia Wójtowi gminy. Ale proszę sobie wyobrazić przy takim prowadzeniu rady jest to  czasami niemożliwe. Kazał składać na piśmie interpelacje, gdy tak uważał za słuszne. Jeśli ja chciałem przeczytać odmawiał mi wypowiedzenia tego co miałem napisane. Jednocześnie swoim pupilkom pozwalał na  ten proceder, nie wspominając Wójta. Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć jakim zarozumiałym radnym jest Pan Przybyła. Zapomniał, że został wybrany przez gartskę radnycb (nawet jeśli to aż 10 czy 9). A gdyby o odwołaniu decydowali mieszkańcy? Ta incijatywa nie kosztowała nic!  Może Panu Przewodniczącemu chodzi o dietę 1100 na miesiąc plus przewodniczący komisji antyalkoholowej (1300 na rok), której przewodniczy również. Pani redaktor napisała tak jakby Pan Przybyła miał na myśli wszystkich o 50 procentach obecności. Nie solidnie podeszła do sprawy bo ja takim radnym nie jestem. Mozna sprawdzić.  Dlaczego najważniejsze w tej sprawie ma być przemówienie tego pana. To już tradycja z jego strony, że obraża wszystkich którzy się z nim nie zgadzają.  Żałosne. Wstyd mi, że tak to wygląda w gminie Nędza.

~wstyd (2013-10-30 13:35)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Najwieksze bagno w naszym kraju znajduje się właśnie w polityce. Wstyd i żenada, panowie.

~Pascal (2013-10-30 08:03)
Ocena: 0 + | - Cytuj

<p class="MsoNormal">Obywatel  Przybyła, pełniący
funkcję przewodniczącego Rady Gminy w Nędzy, to jakaś skamielina z poprzedniej
epoki! Myli zasady demokracji z centralizmem demokratycznym. W stylu Gomułki
wyśmiewa i wyszydza każdego, kto ośmieli się go skrytykować. A po drodze łamie
rażąco prawo! Nie rozumie, albo celowo łamie art 10 Konstytucji!  Łamie ustawę o samorządzie gminy. Nie
rozumie, na czym polega podział na władzę ustawodawczą/uchwałodawczą a
wykonawczą. Nie rozumie, na czym polega w demokratycznym państwie prawnym
przewodniczenie organowi przedstawicielskiemu. A może marzy mu się skupienie
władzy uchwałodawczej  i wykonawczej w
jednym ręku, jak Łukaszenka? Takich ludzi społeczeństwo powinno się wystrzegać,
gdyż to oni doprowadzają demokrację do zwyrodnienia a w konsekwencji do chaosu  i bałaganu. Pocieszające jest jednak to, że w
radzie w Nędzy są jeszcze ludzie niezłomni i uczciwi jak radny Skwierczyński.

~studencina (2013-10-29 14:28)
Ocena: 0 + | - Cytuj

Jezus Maria, nie wiem kto rządzi w tej Nędzy, ale jeżeli Przewodniczący Rady Gminy twierdzi, że wójt jest najważniejszy, a rada ma mu tylko pomagać, to jest najlepszy argument, by go odwołać. Przewodniczący, który nie zna podstawowych zapisów ustawy o samorządzie gminnym... żenada na amen! Kim ten gość jest z zawodu? W-F-istą czy sklepikarzem?

Dodaj komentarz
Strony: 1
Szukaj podobnych tematów:
szukanie zaawansowane
Dodaj nowy temat
Logowanie
Ostatnio dodane komentarze
Najdłuższe dyskusje
Ostatnio dodane w tym dziale
Najczęściej komentowane (ostatnie 60 dni)
Najaktywniejsi zarejestrowani komentatorzy
Statystyki
Katalog